Şeytan’ı Tanrı mı Yarattı?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Şeytan’ı Tanrı mı Yarattı? (Werner Gitt)

1.Yuhanna 1:15’te Tanrı’nın ışık olduğunu okuyoruz. ‘O’nda hiçbir karanlık yoktur.’

Tanrı tümüyle saf ve kusursuzdur(Matta 5:48)ve melekler bunu beyan ederler.

‘Her şeye egemen Rab, Kutsal, kutsal, kutsaldır…’(Yeşeya 6:3).

O ışık Babası’dır(Yakup 1:17).Bu nedenle kötülüklerin kaynağı olamaz. Kutsal Kitap, tüm kötülüklerin bir zamanlar Keruv, ışık meleği olan Şeytan’ın kendisini ‘Yüceler yücesiyle’ (Yeşeya 14:14) eşit kılmak istemesi sonucunda düşüşünden kaynaklandığını bildirmektedir. Hezekiel 28.15-17′de onun gururu ve düşüşü şöyle anlatılır:

Yaratıldığın günden Sende kötülük bulunana dek Yollarında kusursuzdun.
    Ticaretinin bolluğundan Zorbalıkla doldun Ve günah işledin. Bu yüzden kirli bir şey gibi Seni Tanrı`nın dağından attım.Yaratıldığın günden Sende kötülük bulunana dek Yollarında kusursuzdun.

Ticaretinin bolluğundan Zorbalıkla doldun Ve günah işledin. Bu yüzden kirli bir şey gibi Seni Tanrı`nın dağından attım, Yanan taşların arasından kovdum, Ey koruyucu Keruv.
    Güzelliğinden ötürü Gurura kapıldın, Görkeminden ötürü Bilgeliğini bozdun. Böylece seni yere attım, Kralların önünde seni yüzkarası yaptım.

ağından attım, Yanan taşların arasından kovdum, Ey koruyucu Keruv.
    Güzelliğinden ötürü Gurura kapıldın, Görkeminden ötürü Bilgeliğini bozdun. Böylece seni yere attım, Kralların önünde seni yüzkarası yaptım.

İlk insanlar ayartılmaya katıldıkları andan itibaren günahın tutsağı oldular. Böylece kötülük yaratılışın içine sızdı ve Şeytan da bu dünyanın egemeni oldu.

‘Çünkü savaşımız insanlara karşı değil, yönetimlere, hükümranlıklara, bu karanlık dünyanın güçlerine, kötülüğün göksel yerlerdeki ruhsal ordularına karşıdır’(Efesliler 6:12).

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.