Şeytandan mektubunuz var!

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Senin güne nasıl dünyasal kaygılarla başladığını gördüm. Uyandıktan sonra dua etmedin. Aslında yemekten önce de şükretmedin ve dün gece uyumadan önce dua etmedin. Hiç şükredici değilsin ve ben senin bu yönünü seviyorum.

Ben binlerce yıl önce ortaya çıktım ve halen daha senden nefret ediyorum. Aslında Tanrı’dan nefret ettiğim için senden nefret ediyorum. Senin aracılığınla O’nu kızdırabilirim. O beni cennetten kovdu ve ben O’ndan intikam almak için seni kullanabildiğim kadar kullanıyorum.

Evet benim aptalım, Tanrı seni çok seviyor ve seni kutsal kılıp yanına almak istiyor, ama sen hayatını bana verdin ve ben onu cehenneme çevirmeye hazırım. Böylece cehennemde yalnız olmayacağım.

Bu şey Tanrı’yı üzüyor. Sana çok teşekkür ediyorum. Ben O’na senin hayatında efendinin kim olduğunu göstermeye çalışıyorum. Seninle çok iyi zaman geçirdik…Kirli filmler izledik, insanlara lanet okuduk, diskolarda eğlendik, hırsızlık yaptık, yalan söyledik, zina yaptık, bel altı fıkralar anlattık, dedikodu yaptık, öç aldık, büyüklerimize kötü davrandık, kiliseye düşmandık. Şimdi sen bunlardan gerçekten vazgeçmek mi istiyorsun?

Hadi ama! Gel birlikte ebediyen yanalım. Senin için sımsıcak planlarım var. Bu bir teşekkür mektubudur. Bu anlamsız, boş hayatta seni kullanmama izin verdiğin için teşekkür ederim. Bana çabucak güvendin ve bu yüzden sana gülüyorum. Eğer günaha eğilimin varsa, “Evet! Evet!” bundan zevk alıyorum!

Günah hayatını kötü bir şekilde etkilemeye başlıyor. Artık 20 yaş büyük gösteriyorsun. Bana ise genç kanı lazım. İşe başla ve çocuklarını günaha alıştır. Yapman gereken şeyler: sigara içmek, alkol almak, yalan söylemek, hırsızlık yapmak, dedikodu yapmak, zina etmek. Ve bunları çocuklarının gözleri önünde yap ki, onlar bunları görüp aynısını yapsınlar.

Neyse akılsızım benim, seni zamana bırakıyorum. Birkaç dakika sonra ayartmak için geri geleceğim. Eğer aklın olsaydı, günahlarından tövbe eder, Tanrı için yaşardın. Birni uyarmak benim doğama aykırıdır, ama senin yaşında birinin günah işlemeye devam etmesi gerçekten komik. Beni yanlış anlama ama, senden nefret ediyorum! Hayatın boyunca yaptıkların benim hoşuma gitti.

Önemli not: Eğer beni seviyorsan bu mektuptan kimseye bahsetme. Aramızda kalsın!

Anonim
    Pasif

şeytanı mutlu etmenin yolları…şeytanın istediği insan profili…ve gerçekte insanın yapması gerekenler….
    şeytanın nasıl bir düşman olduğunu ve gerçekte bizden ne istediğini ve bizim nasıl davranmamız gerktiğini anlatan bir kaç söz…
    çok güzel ve değerli bir paylaşım…tşk ler…
    umarım hayatımızdan şeytanı çıkarıp atarız ve gerçekten bizi var edenin istediği şekilde bir insan oluruz…

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.