Şeytan ve kadın

• Bu konu 3 izleyen ve 5 yanıt içeriyor.
6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Arkadaşlar ben hristiyan ve müslümanların farklılıklarına bakıyordum ve şöyle bir şeye rastladım:

İslamda Kadın ikinci konumdadır.
    Hristiyanlıkta Kadın günahkardır.Şeytanla iş birliği yapma olasığı yüksektir.

Diyor… Gerçekten öyle midir?

Anonim
    Pasif
    diedline;19220 wrote:
    Arkadaşlar ben hristiyan ve müslümanların farklılıklarına bakıyordum ve şöyle bir şeye rastladım:

İslamda Kadın ikinci konumdadır.
    Hristiyanlıkta Kadın günahkardır.Şeytanla iş birliği yapma olasığı yüksektir.

Diyor… Gerçekten öyle midir?

Sevgili Diedline

Islamiyette kadinin durumuna Islam ülkelerinde yasayan kadinlara bakarak ve Kurandaki hükümlere ve ayetlere bakarak kolaylikla görebilirsiniz.Bu konuda yani Islami acidan bakildiginda kadinin durumu icler acisidir.Neyse bu bizim konumuz degil bizler size hristiyanlar acisindan cevap yazalim.

Hristiyanlikta herkes günahkardir.Günahsiz olan tek biri bile yoktur der Kutsal Kitab’imiz.Sadece Isa Mesih(Yesua)Tanri Oglu yani TGanri’nin beden almis olan Söz’ü günahsizdir.

Kadinlari zayif varliklar olarak görür Kutsal Kitap.Bu yüzden Erkeklerden kadinlara yardimci olmalari istenir. Sana simdi Kutsal Kitap’tan bazi ayetler yaziyorum.

…ey kadinlar,siz de kocalariniza bagimli olunÖyle ki, kimileri Tanri Söz’üne inanmasa bile, Tanri korkusuna dayanan temiz yasayisinizi görerek söze gerek kalmadan karilarinin yasayisiyla kazanilsinlar.Süsünüz örgülü saclar,altin takilar,güzel giysiler gibi disla ilgili olmasin.Gizli olan ic varliginiz,sakin ve yumusak bir ruhun solmayan güzelligiyle süsünüz olsun.Bu Tanri’nin gözünde cok degerlidir.Cünkü gecmiste umudunu Tanri’ya baglamis olan kutsal kadinlar da kocalarina bagimli olarak böyle süslenirlerdi.Örnegin Sara Ibrihim’i “Efendim”diye cagirir,sözünü dinlerdi.Iyilik eder,hicbir tehditten yilmassaniz,siz de Sara’nin cocuklari olursunuz.
    Bunun gibi, ey kocalar, siz de daha zayif varliklar olan karilarinizla anlayis icerisinde yasayin. Tanri’nin lütfettigi yasamin ortak mirascilari olduklari icin onlara saygi gösterin.Öyle ki, dualariniza bir engel cikmasin.

1.petrus 3 1-7

Ey kocalar,Mesih kiliseyi nasil sevip onun ugruna kendini feda ettiyse,siz de karilarinizi öyle sevin. Mesih kiliseyi suyla yikayip tanrisal sözle temizleyerek kutsal kilmak icin kendini feda etti.Öyle ki, kiliseyi üzerinde leke, burusukluk ya da buna benzer bir sey olmadan,görkemli bir sekilde kendine sunabilsin.Amaci kilisenin kutsal ve kusursuz olmasidir.Ayni bicimde kocalar da karilarini kendi bedenleri gibi sevmelidir. Karisini seven kendini sever.Hic kimse hicbir zaman kendi bedeninden nefret etmemistir.Tersine,onu besler ve kayirir;Tipki Mesih’in kiliseyi besleyip kayirdigi gibi.Cünkü bizler O’nun bedeninin üyeleriyiz.Bunun icin adam annesini babasini birakip karisina baglanacak,ikisi tek beden olacak.Bu sir büyüktür; ben bunu Mesih ve kiliseyle ilgili olarak söylüyorum.Size gelince,herbiriniz karisini kendisi gibi sevsin.Kadin da kocasina saygi göstersin.

Efesliler 5,25-33

Ey kadinlar,Rab’be ait olanlara yarasir bicimde kocalariniza bagimli olun.Ey kocalar,karilarinizi sevin.Onlara sert davranmayin.

Koloseliler 3,18-19

Iste gördügün gibi sevgili diedline kadinin hristiyanliktaki önemi cok özel ve önemlidir.

Sevgiler.
    TANRISEVGIDIR.png

Anonim
    Pasif

Çok teşekkürler..
    Birde Herkes günahkar derken???
    herkes cehenneme mi gidecek?

Anonim
    Pasif
    diedline;19232 wrote:
    Çok teşekkürler..

Rab Isa Mesih(Yesua) tüm Dünya’nin günahlarinin bedelini carmihta ödemistir.Bu kurtulusu almak isteyene cehennem yolu kapanmistir.Ama günahta kalmaya devam eden ve carmih planini reddeden insana böyle kalmasi durumunda cehennem yargisi kalmaktadir.Onun icin daha firsatimiz varken Tanri’nin sesine kulak verelim ve yüreklerimizi sertlestirmeyelim.

Sevgiler

Anonim
    Pasif
    diedline;19232 wrote:
    Çok teşekkürler..

Sevgili diedline,
    Herkes günahlıdır, hangi inançtan, hangi dinden, hangi ırktan olursa olsun farketmez. Tüm insanlık günahlıdır ve sonsuz cehennem yargısıyla karşı karşıyadır. Çünkü insanın dinsel işleri, yaptığı iyilikler, sevaplar kişiyi kurtarmaz, aklamaz. Tanrı’nın istem ve karakterine ters düşen her eylem, düşünce ve tutum günahtır. Adem ve Havva’nın Tanrı buyruğunu bilinçli bir şekilde çiğneyip, Tanrı’ya sırt çevirmesiyle günah dünyamıza girdi, ve insan soyu günahlı ve ölümlü oldu. Pavlus, Romalılar 6:12de şöyle der:

‘Günah bir insan yoluyla, ölüm de günah yoluyla dünyaya girdi. Böylece ölüm bütün insanlara geçti. Çünkü hepsi günah işledi‘.

Zaten Kutsal Kitap’ta, Adem ve Havva’nın günaha düşmelerinden sonraki yaşamlarına baktığımız zaman, Tanrı’nın onlardan ayrılmasından sonra Şeytan’ın, yaşamlarında ne tür yıkımlara yol açtığını görüyoruz. Dünyada işlenen ilk cinayet adem ve Havva’nın cocuklarından birisinin, diğer kardeşini kıskançlık nedeniyle öldürmesiyle işlenmiştir.

Pavlus tekrar Romalılar 3:12-23’te tekrar şöyle diyor:

“Hiç ayrım yoktur. Çünkü herkes günah işledi ve Tanrı’nin yüceliğinden yoksun kaldı.”, “Hepsi yoldan saptılar, birlikte yaramaz oldular. İyilik eden yok, bir kişi bile yoktur’.

Yine İsa Mesih’in elçilerinden olan Yuhanna, 1.Yuhanna1:8′de şöyle demektedir:

Eğer günahımız yoktur dersek kendi kendimizi aldatırız ve bizde gerçek olmaz.”

Kutsal İncil Kitabı’nda Romalılar 6:23′te günahın ücretinin ölüm olduğunu okuyoruz. Bu yüzden sevgili diedline kardeşimiz, her insan günahlıdır ve sonsuz cehennem yargısıyla yargılanmaktadır. Bu korkunç cehennem yargısından insanlığı hiçbir din, yerden olan hiçbir peygamber kurtaramaz, çünkü gelmiş geçmiş tüm peygamberler günah işlediler, günahlıdırlar ve ölümlüdürler. Onların hepsi öldüler. İsa Mesih göktendir, günahsızdır, diri ve kurtarmaya gücü olan tek KURTARICI’dır.

Tanrı’nın özünden olan İsa Mesih işte bu nedenle insan bedenine büründü, dünyamıza geldi, benim, senin ve tüm insanlığın çekmesi gereken ölüm cezasını O, kendi bedeninde taşıdı. Günahlarımızın bedelini ödemek için gönüllü olarak çarmıh ölümüne gitti, ama üç gün sonra görkemle dirildi. İsa Mesih yaşıyor ve diridir. Tanrı, İsa Mesih aracılığıyla kurtuluş elini sana da uzatmaktadır. O’nun senin günahlarının bedelini haç üzerinde ödediğine iman edersen, Rab ve Kurtarıcın olarak yaşamına alırsan kurtulacaksın. Yapman gereken tek şey budur: İMAN ve İKRAR..Yüreğinle iman etmek ve ağzınla bunu açıklamak’.

Öncelikle bir İncil edinmeni, İncil’i okuyarak Tanrı’nın İsa Mesih aracılığıyla senin için neler yaptığını öğrenebilirsin. Soruların olursa bizlere sormaya devam et, sana sevinçle yardımcı olmaya çalışacağız.Yaşayan diri Rab’bin, ruhsal gözlerini açmasını ve seni kurtarmasını diliyorum.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Çok teşekkürler :)
    İncil okuyorum ama internetten.Yoksa Ailem öldürür .
    Tamı tamına okuyorum daha Matta’dayım …Çok iyi

6 yazı görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.