• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26224
  Anonim
  Pasif

  Şeytan Sizden Kaçacaktır!
  (Michael Youssef)

  Matta 8:28’de İsa’nın Gadaralılar’ın memleketine geldiğini ve iki cinli adamla karşılaştığını görürüz. Adamların içlerindeki cinler, ‘Buraya vaktinden önce bize işkence etmek için mi geldin?’ diye bağırırlar. Buradaki işkence kelimesi ‘sonsuzluk boyunca cezalandırılmak üzere belirlenmiş olanın cezalandırılması’ anlamına gelmektedir. Cinler İsa’yla yüz yüze karşılaşmış, yargıçları olan İsa’yı tanımış ve sonsuzluk boyunca sürecek cezalarını almışlardır.

  Vahiy 12:12’de ‘Bunun için, ey gökler ve orada yaşayanlar, sevinin! Vay halinize, yer ve deniz! Çünkü iblis zamanının az olduğunu bilerek büyük bir öfkeyle üzerinize indi’ der.

  Bu nedenle elçi Pavlus, 2.Korintliler 2:14’te ‘Bizi her zaman Mesih’in zafer alayında yürüten, O’nu tanımanın güzel kokusunu aracılığımızla her yerde yayan Tanrı’ya şükürler olsun!’ diye yazmıştır. İsa çarmıhta kanını dökerek kurtuluş sağlamıştır. Bizim de galibiyetini paylaşmamız için zafer kazanmıştır. Mesih sadece günahlardan kurtuluş sağlamakla kalmaz, sizi kötü olanın saldırılarından da korur.

  Kötü olanın saldırıları altında olduğunuzda, günah konusunda – bir ayartı, duygusal bir saldırı, baskı, duygusal çöküntü ya da İsa Mesih’e duyduğunuz sevginin soğuması gibi – nasıl bir saldırı olursa olsun, dua edin ve Rab’den gerçeğiyle size hizmet vermesini isteyin. Zaferiniz İsa Mesih’in ölümü ve dirilişi üzerine temellenmiştir.

  Tanrı sizi Tanrı’nın sağladığı silahlarla kuşanmış olarak kötü olanın hilelerine karşı durmaya çağırmıştır (Efesliler 6.bölüm). O, bizi şeytanın saldırılarına karşı koymak ve Tanrı’nın Sözü’nde sahip olduğunuz zafer hakkında söylenenlere inanmanız için çağırmıştır. Kötü olana karşı durduğunuzda o sizden kaçacaktır ve bütün cennet de bundan sevinç duyacak, coşacaktır.

  ‘Kardeşler, yargılanmamak için birbirinize karşı homurdanmayın. İşte, Yargıç kapının önünde duruyor’ (1.Petrus 5:9).

  #32971
  Anonim
  Pasif  Merhaba sevgili imanlı kardeşlerim bilinki mesihteysek zafer kazanmış bir komutan gibi şeytana karşı yürüyebiliriz. Artık şeytan bana ne yapabilir diyerek cesurca yaşayabiliriz.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.