Şaşırtıcı ve inanılması güç bir olay

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Geçen hafta bir arkadaş bana gelerek ve birazda alaycı bir tavırla şöyle dedi,

Gerçekten seni anlamakta zorlanıyorum, nasıl olurda sadece birinin senin için öldüğüne inanıpta CENNETE gidebileciğini düşünebilirisin

Bir bakıma haklı görüyordu kendisini, çünkü bu kadar kolaymıydı cennet”e gitmek, evet çok kolaydı bunu ben yapmadım veya iddia etmedim, bunu bana söyleyenin Mesih olduğunu anlattım ve kendisinin durumunu incilde Yuhanna 9. bölümde bir körün iyileştirilmesinde, komşularının nasıl şaşkınlık içerisinde kaldığını anlattım, o ayetler şöyleydi,

Yuhanna 9: 1-12
    İsa yolda giderken doğuştan kör bir adam gördü.
    Öğrencileri İsa’ya, “Rabbî*, kim günah işledi de bu adam kör doğdu? Kendisi mi, yoksa annesi babası mı?” diye sordular.
    İsa şu yanıtı verdi: “Ne kendisi, ne de annesi babası günah işledi. Tanrı’nın işleri onun yaşamında görülsün diye kör doğdu.
    Beni gönderenin işlerini vakit daha gündüzken yapmalıyız. Gece geliyor, o zaman kimse çalışamaz.
    Dünyada olduğum sürece dünyanın ışığı Ben’im.”
    Bu sözleri söyledikten sonra yere tükürdü, tükürükle çamur yaptı ve çamuru adamın gözlerine sürdü.
    Adama, “Git, Şiloah Havuzu’nda yıkan” dedi. Şiloah, gönderilmiş anlamına gelir. Adam gidip yıkandı, gözleri açılmış olarak döndü.

Komşuları ve onu daha önce dilenirken görenler, “Oturup dilenen adam değil mi bu?” dediler.
    Kimi, “Evet, odur” dedi, kimi de “Hayır, ama ona benziyor” dedi. Kendisi ise, “Ben oyum” dedi.
    “Öyleyse, gözlerin nasıl açıldı?” diye sordular.
    O da şöyle yanıt verdi: “İsa adındaki adam çamur yapıp gözlerime sürdü ve bana, ‘Şiloah’a git, yıkan’ dedi. Ben de gidip yıkandım ve gözlerim açıldı.”
    Ona, “Nerede O?” diye sordular. “Bilmiyorum” dedi.

Buradaki komşuların o anki şaşkınlığını anlayabilmek hiçte zor değil, yıllardır bu adamın kör olduğunu biliyorlar, belkide defalarca ona para verdiler, o adamın sabah dilenmesi için belki bir kişinin elinden tutarak dileneceği yere getirildiğini veya elindeki bir çubukla yere vurarak kendisine yol bulmaya çalıştığını belkide o dönemde yollarda asflat olmadığı, yolların çok delik deşik olduğu için kaç defa yere düştüğünü görmüşlerdi, ama şimdi ise bu adam İsa’nın dokunuşundan sonra gözleri açılmış ve tekrar koşa koşa aynı yere gelmişti, artık bir çubuğa veya kendisine yol gösteren birine ihtiyacı yoktu, eee bu durumu görüpte şaşırmamak mümkün değil, bu olayları hemen anlamamak mümkün değil,

bundan dolayı aralarında tartışırken, bu tartışmaları duyan adam, BOŞUNA TARTIŞMAYIN BEN OYUM der, ve komşular büyük bir şaşkınlıkla sorarlar, NASIL OLDU BU, İMKANSIZ BU derler ve adam ise nasıl olduğunu anlatır, İSA’ DİYE BİRİ GELDİ VE ÇAMURA TÜKÜRDÜ VE SADECE GÖZLERİME DOKUNDU VE BÖYLE OLDU, ANINDA GÖRDÜM der,

Komşular yinede anlayamamıştı belkide ve hatta içlerinden bazıları belkide dalga geçmişte olabilir,
    “HAH HAH HA, BENİMDE GÖZLERİM ZAYIF, DUR YERE TÜKÜREYİM ÇAMUR OLSUN GÖZÜME SÜREYİMDE İYİLEŞEYİM”
    veya içlerinden başka biri
    “AYYY ÇOK SAÇMA, BU NASIL OLABİLİR, TOPRAK’TA NE GÜÇ VARKİ, BAK BENİMDE BELİM AĞRIYOR, BENDE BELİME BU TOPRAKTAN SÜRSEM GEÇERMİ” diye mutlaka aralarında konuşmalar ve dalga geçmeler olmuştur,

ama ortada kesin olan birşey var, İsa dokundu ve adamın gözleri açıldı, istediği kadar kabullenilmekte zorlanılsın, istediği kadar dalga geçilsin

İsa iyileştirmişti

Ve aynı İsa bugün yine sesleniyor, Bana iman eden kurtulacak, benim aracılığım olmadan kimse Baba’ya gidemez diye

belki benim arkadaşım başta söylediğim gibi, YA BİR İMAN ETMEYLE NASIL KURTULACAKSIN diye inanmakta zorluk çeksede, o kör adamın anında iyileştiği gibi, Mesih’e imanla benide kurtardığı çok kesindi………

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.