Tesekkurler Rabbim

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

RAB İSA sana cok tsk. ederim,
    bana, yuregine gelen yolda yurumemi sagladin
    Kutsal Ruhla zayif imanimi kinamadan beni sardin
    beni isitacagini sandigim atesin aslinda beni yakacagini gosterdin.
    sen Tanri Kuzusu, koyunlarin kapisi,
    gunahlarim icin can verdin, kim oldugumu onemsemeden hatalarimla kabul ettin ve agilin kapisini actin
    oysa ben kapiyi calmamistim bile! sen beni cagirdin
    ben seni hayatima Rabbim ve Kurtaricim olarak aliyorum ve hayatimi, beni saran ruhunla sana donecek yolda ozgur birakiyorum.
    sen benim ellerimi birakma
    sana inanan kimseyi birakma, hatta inanmayani da. cunku beni de yanlislarimin icinden cikarip aldin.
    yanlisa ozenirken buldun beni ve guldun, sefkat gosterdin. oysa seytanin kollarinda sadece aci var, sefkat bendedir dedin.
    RAB İSA seni cok seviyorum. beni zayifliklarimla kabul eden sensin.
    sen beni bereketlendirensin.
    senin sevgi yuregini gosteren insanlari sonsuzlukta odullendirecek olansın.
    beni yolundan ayiracak olanlardan sen koru. beni bir iki haftadir yaptigim sacmaliklardan arindir, beni bagisla.
    cunku sen dogrusun ve Senin disinda kalan hersey yanlis.
    beni daima sev. Amin!

Anonim
    Pasif

Sevgili Damlacım,
    İman ailemize hoşgeldin. Seni tanıdığım için, Rab’de kardeşim olduğun için çok sevinçliyim. Rabbin sevgisi ve merhameti için binlerce kez teşekkür ediyorum. O seni tam uçurumun ucundayken Şeytan’ın elinden çekti ve kurtardı. İsa Mesih kendisini İncil’de bir İyi çobana, iman edenleri de kuzulara benzetir. İyi çoban kuzularını kurtlar kapmasın, parçalamasın diye sürekli olarak gözetir, korur. Kuzularından birisi kaybolunca 99’unu bırakıp kaybolan kuzusunu aramaya koyulur. O’nu bulunca kucaklar, bağrına basar ve sonra omuzlarının üzerinde taşıyarak sevinç içinde ağıla, diğer kuzuların yanına getirir. Bu konuda İncil’de Luka 15:3-7’de şöyle diyor İsa Mesih:

‘Sizlerden birinin yüz koyunu olsa ve bunlardan bir tanesini kaybetse, doksan dokuzu bozkırda bırakarak kaybolanı bulana dek onun ardına düşmez mi? Onu bulunca sevinç içinde omuzlarına alır, evine döner; arkadaşlarını, komşularını çağırıp onlara, ‘Benimle birlikte sevinin, kaybolan koyunumu buldum’ der. Size şunu söyleyeyim, aynı şekilde gökte, tövbe eden tek bir günahkar için tövbeyi gereksinmeyen doksan dokuz doğru kişi için duyulandan daha büyük sevinç duyulacaktır’.

Sen de Damlacım, kayıp, ürkek, nereye gideceğini bilmeyen bir kuzucuktun. Rab İsa sen aradı, buldu ve kurtardı. Bundan sonra emin ellerdesin, seni seven, koruyan, kayıran, hiç bir zaman terketmeyecek ve yüz üstü bırakmayacak Göksel bir Baban var .Bundan sonraki yaşamın Rab’bin bereketleriyle dolu dolu olsun. Rab seni çevrene IŞIK olarak kullansın.

Sevgilerimle

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.