Tek dayanağımız sensin.

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Bu bir duadır.

Tanrım! Tek dayanağımız sensin. Çok yalnızım, içimden geçenleri ben bile anlamadığımda sen beni anlıyorsun. İçimde heyecana dair,yaşamaya dair bir soluk kalmadı. Lütfen bana yardım et. İçimdekileri senden başka kimse anlayamaz. Lütfen. Amin

Anonim
    Pasif

@happychristmas 23614 wrote:

Bu bir duadır.

Tanrım! Tek dayanağımız sensin. Çok yalnızım, içimden geçenleri ben bile anlamadığımda sen beni anlıyorsun. İçimde heyecana dair,yaşamaya dair bir soluk kalmadı. Lütfen bana yardım et. İçimdekileri senden başka kimse anlayamaz. Lütfen. Amin

Değerli Kardeşim; Anlıyorum ki sıkıntıdasın, ve Tanrı’ya yakarmaktasın. Doğru olanı yapmaktasın. Az evvel forumda ” Tanrı beni cezalandırıyor mu?” bölümünde yayınlanan videoyu izledim. ”Kutsal Yol” adlı arkadaşımız katılmamış ama ben o videoya katılıyorum. ”Tanrı bizleri cezalandırmıyor çünkü bizler kendimizi cezalandırmakta üstün bir performans sergiliyoruz!”
    ”İçimde yaşama dair bir soluk kalmadı” diyorsun. Tıpkı bir zamanlar ve zaman zaman benimde hala demeye devam ettiğim gibi…
    Şöyle geri dönüp baktığımda ise yaşama dair soluğumuzu, rengimizi kaybetmemize neden olanların aslında yine kendi yaptıklarımız olduğunu keşfettim. Aslında büyük bir keşif değil ama sanırım çoğu zaman şeytanın fısıltılarını gök gürültüsü sanıyor ve hemen kanıyoruz.
    İnan bana her insanın derdi kederi vardır ve bazılarının derdi kederi bazılarımızdan çok daha acı vericidir. Kimse kimsenin yaşadığı hakkında malumat sahibi olamaz. Tanrı hariç!
    O her şeyi görür ve her birimizin her bir şeyi hakkında fazlası ile malumat sahibidir. Sonuçta bizleri yaratandan daha iyi bizleri kimse tanıyamaz!
    Sözün kısası kardeşim, ”Hayat bende anlam ifade etmiyor, yaşama dair soluğum, rengim kalmadı” dediğim zamanlarda iki defa çok yanlış bir çözüm yoluna gittim. Ama Rab her ikisinde de bana lütfetti ve o zaman bu zamandır ne kadar dara düşsem de o hataları yapmıyorum.
    Tanrı bizi hata yapmaktan korusun!
    Yaşama dair soluğunu kazanmanın yolu ona sığınmak! tıpkı şu an burada dua yazman gibi sürekli okumak ve onun ismini anmak!
    İnan bana tesir ediyor. Çok uzun zamandan beri dünyasal kargaşalara fazlası ile daldım. Onun bana lütfettiği yaşamı onun yarattıkları ile ilgilenerek geçirmeye başladım ki bu yanlıştı. Şu an sana başımdaki sıkıntıları anlatsam inan bana belkide yaşama yeniden sarılırsın!
    Ve sonuca gelecek olursak, ”YAŞADIĞIMIZ MUTLULUKLAR VE HÜZÜNLER BELKİ UZUN ZAMAN BELKİDE DAHA HENÜZ YAŞADIĞIMIZ GEÇMİŞ HATALARIMIZIN MEYVESİDİR. TOHUMLARI SERPİYORUZ VE GELİŞTİĞİNDE BİZE YA MUTLULUK YA DA HÜZÜN OLARAK GERİ DÖNÜYOR!”
    Bunu son zamanlar da çok daha net algılayabiliyorum….
    Tanrı her ne derdin varsa derdini gidermen de sana doğru ve açık yolu göstersin…
    Amin…

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.