• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25233
  Anonim
  Pasif

  TEK BACAKLI DOMUZ

  BİR ADAM VE KARISI KİLİSEDEN DÖNDÜKTEN SONRA GÜZEL BİR PAZAR YEMEGİ YEDİLER. YEMEKTEN SONRA YÜRÜYÜŞE ÇIKMAYA KARAR VERDİLER. ZEVKLİ YÜRÜYÜŞLERİ SIRASINDA YOL KENARINDA TAHTA BACAKLI BİR DOMUZ GÖREN KOCA ÇOK ŞAŞIRMIŞTI VE ‘ŞUNA BAK’ DEDİ KARISINA.

  ‘TAHTA BACAKLI BİR DOMUZ!’ SAKAT DOMUZUNA TAHTA BACAK YAPACAK KADAR İNSANCIL BİR ÇİFTÇİNİN BURALARDA YAŞADIGINA İNANAMAMIŞTI.
  GERİ DÖNERKEN ÇİFTLİK EVİNE GİDİP, BU DOMUZUN NEDEN PROTEZLE GEZDİGİNİ SORMAYI ISRARLA İSTEDİ.

  ÇİFTÇİNİN KAPISINI ÇALDI VE KENDİNİ TANITTI.
  ‘RAHATSIZ ETTİGİM İÇİN ÖZÜR DİLERİM BAYIM, AMA TAHTA BACAKLI DOMUZUNUZ ÇOK İLGİMİ ÇEKTİ. BUNUN NASIL OLDUGUNU ANLATABİLİRMİSİNİZ ?’
  ‘TABİKİ’ DEDİ ÇİFTÇİ.

  ‘BİRKAÇ AY ÖNCE TORUNLARIM BENİ ZİYARETE GELMİŞLERDİ. BİR ÖGLEDEN SONRA, BOĞAMIZIN DOLAŞIP YEMEK YEDİGİ TARLADA DOLAŞMAYA ÇIKMIŞLARDI. BOGA ANİDEN ÇILDIRIP ONLARI KOVALAMAYA BAŞLAMIŞTI. BU DOMUZ TEHLİKEYİ FARKEDİP, BOGAYLA ÇOCUKLARIN ARASINA ATLAYIP, BOGAYLA KAFA KAFAYA ÇARPIŞTI. DOMUZ TORUNLARIMIN HAYATINI KURTARDI. HEMEN SONRAKİ GÜN İSE, TORUNLARIMDAN BİRİ ÇİFTLİKTEKİ GÖLETLERDEN BİRİNE DÜŞMÜŞ VE BOĞULMAK ÜZEREYKEN BU DOMUZ SUYA ATLAYARAK ONUN HAYATINI KURTARMIŞ’.

  ‘GÖRDÜGÜNÜZ GİBİ’ DEMİŞ ÇİFTÇİ, ‘BU DOMUZ AİLEMİN BİR PARÇASI SAYILIR. BU YÜZDEN TAHTA BİR BACAGI VAR. ONU BİR KEREDE YEMEGE İÇİM ELVERMEDİ.’

  Çiftçinin insanlıgı buraya kadar.

  Tahta bacak, oradan geçen yabancıya, çiftçinin insanlıgını göstermekteydi. Ancak yabancı tüm hikayeyi bilmiyordu.
  Çiftçinin bu domuz için çektiği kaygı, tam bir ikiyüzlülüktü.
  Görsellik doluydu. Ruhtan yoksundu. Dışsal dı.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.