Taşlanarak Öldürüldü

• Bu konu 3 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Taşlanarak Öldürüldü

İran’da zina suçundan recm (taşlanarak idam) cezasına çarptırılan 2 mahkumun cezası infaz edildi. Üçüncü mahkum kaçmayı başardı. Mahkumların cinsiyeti hakkında bilgi verilmedi. İran adliye sözcüsü Ali Rıza Cemşidi, Meşhed kentinde recm cezasına çarptırılan 3 mahkumdan ikisinin cezasının aralık ayı sonunda infaz edildiğini, 3. mahkumun ise kaçmayı başardığını belirtti. Cemşidi, taşlanarak idam edilen mahkumların kimlikleri hakkında ise açıklamada bulunmadı. Erkekler bellerine, kadınlar boyunlarına kadar toprağa gömülüyor Zina suçuna recm cezasının verildiği İran şeriat yasalarına uyarınca, bu cezaya çarptırılan erkekler bellerine, kadınlar ise boyunlarına kadar toprağa gömüldükten sonra cezayı yerine getiren görevlilerce taşlanıyor. İran şeriat yasalarına göre, taşlar atıldığı sırada gömüldükleri delikten çıkarak kaçmayı başaranlar serbest bırakılıyor.

AA Yayın Tarihi : 13 Ocak 2009

Anonim
    Pasif

@Rüzgar 14537 wrote:

Taşlanarak Öldürüldü

İran’da zina suçundan recm (taşlanarak idam) cezasına çarptırılan 2 mahkumun cezası infaz edildi. Üçüncü mahkum kaçmayı başardı. Mahkumların cinsiyeti hakkında bilgi verilmedi. İran adliye sözcüsü Ali Rıza Cemşidi, Meşhed kentinde recm cezasına çarptırılan 3 mahkumdan ikisinin cezasının aralık ayı sonunda infaz edildiğini, 3. mahkumun ise kaçmayı başardığını belirtti. Cemşidi, taşlanarak idam edilen mahkumların kimlikleri hakkında ise açıklamada bulunmadı. Erkekler bellerine, kadınlar boyunlarına kadar toprağa gömülüyor Zina suçuna recm cezasının verildiği İran şeriat yasalarına uyarınca, bu cezaya çarptırılan erkekler bellerine, kadınlar ise boyunlarına kadar toprağa gömüldükten sonra cezayı yerine getiren görevlilerce taşlanıyor. İran şeriat yasalarına göre, taşlar atıldığı sırada gömüldükleri delikten çıkarak kaçmayı başaranlar serbest bırakılıyor.

AA Yayın Tarihi : 13 Ocak 2009

Bu tür olayları duyduğumda kanım donuyor, öfkeleniyorum. Vahşet. Rab’bin gelişini daha da çok arzu ediyorum. Bu kötülüklerin bir an evvel son bulmasını arzu ediyorum. Nasıl bir kalp, vicdan anlayamıyorum. Özellikle kadın cinsine karşı. Yasalara göre recm cezasının infazı için gömülen kişi çıkmayı başarırsa özgür oluyor. Ama kadınlar boyunlarına kadar, erkekler ise bellerine kadar gömülüyor. Kadının zaten kurtulma imkanı yok. Diğer tarafta 13 yaşında ki kız çocuğu tecavüze uğradı diye recm ediliyor. 3 tecavüzcü ise suçsuz bulunuyor. Yargı kürsüsünde Rab onları bekliyor ve yaşam onlardan sonsuzluklarca alınacak.

Anonim
    Pasif

Evet tam bir vahşet,söylenecek çok şey var aslında ancak tek şunu söyleyeyim, olmayanı varmış gibi uygulayan toplumlar eninde sonunda mahvolacaktır.

Sağlıcakla kalınız.

Anonim
    Pasif
    bursali68;14547 wrote:
    Evet tam bir vahşet,söylenecek çok şey var aslında ancak tek şunu söyleyeyim, olmayanı varmış gibi uygulayan toplumlar eninde sonunda mahvolacaktır. Sağlıcakla kalınız.

‘Olmayanı varmış gibi uygulayan toplumlar eninde sonunda mahvolacaktır’ derken ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. Açık bir şekilde anlatırsanız memnun oluruz.

Esenlikte kalın

Anonim
    Pasif
    Rüzgar;14550 wrote:
    ‘Olmayanı varmış gibi uygulayan toplumlar eninde sonunda mahvolacaktır’ derken ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadık. Açık bir şekilde anlatırsanız memnun oluruz.

Esenlikte kalın

Tabii ki Sn.rüzgar. RECM olmayan,uydurmaca, rivayetten kanundur. İslam ülkeleri, cumhuriyetlerinin (sadec adları o) bazılarında hala daha uygulanan bir vahşettir. Kasdettiğim budur. Olmayan kurala kanun yazarsa bir toplum geleni keser gideni keser.

Sağlıcakla kalınız.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.