Tanıklığım

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim Rabbimiz ve Kurtarıcımız İsa Mesih in ışığı ve yol göstericiliği hepimizin, ulusumuzun üzerinde olsun.

24 yaşında İngiltere Kent şehrinde yaşayan bir Türk İmanlısıyım. Geçtiğimiz sene Rabbimiz tarafından, İsa Mesih İmanına çağırıldım. Elbette, burada da ait olduğumuz Unity Kiliselerine bağlı küçük bir Türk Hristiyan topluluğumuz var. Gerek çalışmakta olduğum üniversitede, gerekse arkadaş çevremde İsa Mesih İmanına geçmem garip tepkilerle karşılandı ilk başta. Maalesef özellikle bizimkiler Hristiyan olmuş eski Müslümanları kariyer yapmak. yurt dışında daha iyi yaşamak uğruna dinlerinden (ve maalesef yanlış yargılardan ötürü milletlerinden de) vazgeçmek olarak nitelendiriyorlar. Oysa yaşadığım ülke de Hristiyan ya da Müslüman olmak bir vasıf değil ya da bir iş başvurusunda size bir öncelik getirmiyor.

Hristiyan olmanın biz Türklere getirdiği öncelik kanımca vatanına milletine, Türklüğüne daha fazla yaklaşmak, daha fazla tarihini önemsemek olabilir. Şaşırdınız mı? Aslında şaşıracak bir şey yok. Yüzyıllardan bu yana İslam hegomonyası altındaki Türk bilinci Orta Asyadan Anadoluya geldiğimizden itibaren çok değerini Arap Geleneklerine, köleciliğine ve bağnazlığına kurban vermiş. İşte bu yüzden ne demokrasiyi, ne Cumhuriyet bilincini ne de Laikliği tam olarak özümseyememişiz yıllar yılı.
    Bir üniversitede Doktora düzeyinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Ayrıca iki büyük Finans Şirketine de danışmanlık yapıyorum. Hayatım her zaman kolaydı işin açıkçası. Rabbe çağırılmam, Rabbi arama sebebim tamamen farklı nedenlerle ortaya çıktı.
    Giderek kimliksizleşirken, giderek kendi milliyetimden ve ilkelerimden koparken İsa Mesih i buldum ve tekrar umutlarıma kavuştum.

Ne var ki, Mesih Imanlısı olarak, bir Türk Hristiyanı olarak da üzerime düşen sorumlulukların farkındayım. Bu yüzden iman etmeden önceki tüm kötü alışkanlıklarımdan vazgeçtim. Çevreme ve aileme karşı daha sorumlu daha saygılı davranıyorum. Türk arkadaşlarım bendeki bu değişimin Hristiyan inancımdan kaynaklandığını anladılar sonunda, başta beni ufak hesaplar peşinde koşmakla suçlayanlar da yüreklerini açtılar. Hatta geçenlerde Ankaralı bir arkadaşım, Rab de kardeşimiz oldu. Halleluia!

Buradaki Türk Cemaati içerisinde de çalışmaya başladık. Bazen kapıdan kovulsak da çoğu zaman çalışmalarımız Rabbimiz tarafından da bereketlendiği için burada yaşayan Türkler de tapınmalarımızı ziyaret ediyorlar. şte Rab İsa Mesih in hayatımızda gerçekleştirdiği mucizeler bunlar (şimdilik!) Sizleri ve ailelerinizi de dualarıma alacağım. Siz de İngiltere deki bu genç kardeşiniz için dua edin.

Rabbin Selameti üzerinizde olsun.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.