Tanrıyla alay edenler

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

1) Beatles grubu şarkıcısı John Lennon, 1966 yılında bir Amerikan dergisine verdiği röportajda şöyle dedi: “Hristiyanlık yakında bitecek, tamamiyle yok olacak bu konuda tartışmak bile istemiyorum. Bundan eminim. İsa iyi biriydi ama O’nun düşünceleri çok basitti. Bugün biz (Beatles grubu) O’ndan daha ünlüyüz!” Beatles’in İsa’dan daha ünlü olduğunu söyledikten sonra John Lennon trajik bir şekilde can verdi. Bir psikopat ona 6 el ateş ederek onu öldürdü. Garip olan şey ise şuydu ki, John Lennon’u öldüren şahıs cinayet sebebini şöyle açıkladı: “John Lennon’dan daha ünlü olmak istiyordum, ünlü şarkıcının katili olarak ün yapmak niyetindeydim!” dedi.

2) Brezilyalı politikacı Tancredo de Almeida Neves, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylardan biriydi ve bir mitingde şöyle dedi: “Eğer 500000 oy toplarsam, cumhurbaşkanlığı koltuğundan beni Tanrı bile indiremez!” 500000 oy topladı, ama resmen cumhurbaşkanı olmadan bir gün önce aniden hastalandı ve öldü.

3) Brezilyalı şair, besteci ve şarkıcı; Rio karnavalında herkesin önünde sigaranın dumanını havaya üfleyerek, “Hey Tanrı, bu sana!” dedi. Kısa bir süre sonra, 32 yaşında AIDS hastalığından öldü.

4) Titanik gemisinin mimarı, gemi yapılıp bittikten sonra gazetecilerin “Gemi ne kadar dayanıklı?” sorusuna; “Bu gemiyi Tanrı bile batıramaz!” Bence Titanik’in başına geleni herkes biliyordur.

5) Ünlü oyuncu Marilyn Monroe’nun TV şovuna katılan Müjdeci Billy Graham, programa katılma sebebini şöyle açıkladı: “Tanrı’nın Ruhu bana buraya gelip Marilyn’e Müjdeyi paylaşmamı söyledi.” Marilyn Monroe ise cevap olarak şöyle dedi: “Benim senin İsa’na ihtiyacım yok!” dedi. Tam bir hafta sonra Marilyn evinde ölü bulundu.

6) Gazeteci ve dansçı Jamaikalı Christina Hewitt şöyle demişti: “Kutsal Kitap, dünyada şimdiye kadar yazılmış en berbat kitaptır.” Çok geçmeden 16 haziran 2006 tarihinde onu arabasında tanınmaz bir şekilde yanmış olarak buldular.

7) Ünlü Hristiyan düşmanı Şeyh Ahmed Deedat, 1985 yılında Dr. Anis Shorrosh’la toplu tartışmaya çıktı. Tartışma konusu “İsa Tanrı mıdır?”. Dr. Shorrosh’a kızan Deedat şöyle dedi: “Tanrı yalan söyleyeni ebediyen sustursun!” Tanrı Deedat’ın duasını duydu ve onu 3 mayıs 1996 yılında cevapladı. Ahmed Deedat Avustralya’daki “İsa çarmıha gerildi mi?” konuşmasından 4 hafta sonra Deedat’ı felç vurdu ve çenesinden ayağına kadar felç oldu! Bu felç onun beyin damarlarına ve beyin sapına zarar verdi, öyle ki Deedat ne bir şey konuşabiliyordu, ne de yemek yiyebiliyordu. Yemekler midesine pompalanıyordu. Böylece bir daha konuşamadı, Tanrı onu ebediyen susturdu. Tanrı düşmanı bu adam tam 9 yıl böyle yaşadı ve 2005 yılında öldü.

Aldanmayın. Tanrı alaya alınmaz. İnsan ne ekerse, onu biçer. (Galatyalılar 6:7)

Anonim
    Pasif

Biri bu yaziya cevaben, ben benzerlik görmüyorum , demisti. insanlar ruhlarinin yüreklerinin ait oldugu yere göre konusuyorlar. Ona demek isterim ki: Seytana ve cinlere de sorsak , onlarda senin gibi aralarinda bir benzerlik görmediklerini söyleyeceklerdir. Malum.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.