Tanrını’nın Sesini Duyun

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Tanrını’nın Sesini Duyun; Tanrı size şunları söylüyor…

Sevgili çocuğum, seni çok seviyorum. Dünyalar yaratılmadan önce seni Mesih’te seçtim. Seni çocuğum yaptım. Sana cennetimde miras ayırdım. Önceden gördüm ki, sen bana sırt çevirecektin.

Kanunlarıma tutmayacaktın. Günah işleyecektin. Bunun için biricik Oğlum’u dünyaya gönderdim. O senin için çarmıhta canını verdi. Bana en kıymetli olan biricik Oğlumu senin için verdim. Sen gözlerimde bu kadar kiymetlisin. Seni çok seviyorum. Seni imanda ve iyi işlerde büyük yapmak istiyorum. Ama önce kendini tamamen bana vermeni bekliyorum. Yalnız o zaman seni günahlarından temizleyebilirim. Seni Kutsal Ruhum’la doldurabilirim. Seni seven, koruyan ve hayatını iyiliklerle dolduran Baba olmak istiyorum. Sen bana güvenir misin? İsa Mesih’in kanıyla günahlarını sildim. Onlar için artık utanmamalısın. İsa Mesih’in sayesinde sana ceza vermeyeceğim. Günahlarını artık hatırlamayacağım. Bu şeyleri her zaman düşün ve bana şükret. Bunu yaparsan kalbin her zaman sevinçle dolacak.” Bu sözler Kutsal Kitap’ta bulunan Tanrı’nın sözleridir. Tanrı bu sözleri sıze söylüyor:

Yuhanna 3:16; “Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu’nu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun.

1.Yuhanna 3:1;Bakın, Baba bizi o kadar çok seviyor ki, bize “Tanrı’nın çocukları” deniyor! Gerçekten de öyleyiz. Dünya Baba’yı tanımadığı için bizi de tanımıyor.

1.Yuhanna 4:10;Tanrı’yı biz sevmiş değildik, ama O bizi sevdi ve Oğlu’nu günahlarımızı bağışlatan kurban olarak dünyaya gönderdi. İşte sevgi budur.

Romalılar 8:1-2; Böylece Mesih İsa’ya ait olanlara artık hiçbir mahkûmiyet yoktur. Çünkü yaşam veren Ruh’un yasası, Mesih İsa sayesinde beni günahın ve ölümün yasasından özgür kıldı.

8:31-32; Öyleyse buna ne diyelim? Tanrı bizden yanaysa, kim bize karşı olabilir?Öz Oğlu’nu bile esirgemeyip O’nu hepimiz için ölüme teslim eden Tanrı, O’nunla birlikte bize her şeyi bağışlamayacak mı?

Koloseliler 1:13-14; O bizi karanlığın hükümranlığından kurtarıp sevgili Oğlu’nun egemenliğine aktardı. O’nda kurtuluşa, günahlarımızın bağışına sahibiz.

Romalılar 5:1-2. Böylece imanla aklandığımıza göre, Rabbimiz İsa Mesih sayesinde Tanrı’yla barışmış oluyoruz. İçinde bulunduğumuz bu lütfa Mesih aracılığıyla, imanla kavuştuk ve Tanrı’nın yüceliğine erişmek umuduyla övünüyoruz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.