Tanrı’nın Elinde

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27160
  Anonim
  Pasif

  Tanrı’nın Elinde

  Charles Spuregeon bir fırtına sırasında gemide seyahat etmekte olan bir kadının nasıl korktuğundan söz eder. Kadın o kadar korkar ki, geminin kaptanı olan kocasını bulup ona, ‘Ben bu kadar korkarken sen nasıl da bu kadar sakin kalabiliyorsun?’ diye sorar.

  Kocası silahların arasında yer alan kılıcı çeker ve karısının göğsüne dayar. Karısı, bu hareketi karşısında gülümsemektedir. Sonra karısına sorar: ‘Bu kılıçtan korkmuyor musun? Seni bir dakika içinde boydan boya kesebilir’.

  Kadın, ‘Kocamın elindeki bu kılıçtan korkmam’ diye yanıt verir.

  ‘Ben de Göksel Babam’dan gelen bir fırtınadan korkmuyorum’ diye karşılık verir kaptan.

  Aynı Pavlus taşlanıp ölüme terkedilmiş, öldüresiye dövülmüş, reddedilmiş ve hapsedilmiştir.

  Buna rağmen 2.Korintliler’de, ‘Makedonya’ya geldiğimizde de hiç rahat yüzü görmedik. Her bakımdan sıkıntı çekiyorduk. Dışarıda kavgalar, yüreğimizde korkular vardı. Ama yüreği ezik olanları teselli eden Tanrı, Titus’un yanımıza gelişiyle, yalnız gelişiyle değil, sizden aldığı teselliyle de bizi teselli etti. Titus beni ne kadar özlediğinizi, benim için ne kadar çok üzülüp gayret ettiğinizi bize anlatınca sevincim bir kat daha arttı’ diye yazar.

  Tanrı’nın varlığının yakınlığı, sözlerinin bize verdiği sıcaklık ve bir arkadaşın ziyareti, ateşli bir savaşın ortasında sunulan soğuk bir bardak su gibidir. Tanrı’nın sevgisi yüreklerimizi ümitle doldurur.

  Dua
  ‘Rab İsa, bugün senin cesaret verici sözlerine ihtiyacım var. Yaşam şartları beni zorluyor ve baskı altındayım, ama herşeyin senin denetiminin altında olduğunu biliyorum.

  ‘Rab düşene destek olur, iki büklüm olanları doğrultur’ (Mezmur 145:14).

  (Youssef Ph.D.)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.