tanrının doğası

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

merhabalar hepimiz biliriz ki tanrı tektir ve kendisinden başkasına veya insana yada puta secde edilmesine asla izin vermez fakat bu konu hakkında galiba müslüman kardeşler le farklı düşünüyoruz yapacağım alıntıyı okuduğumuz zaman daha iyi anlaşılacak sanırım.
    (hicr suresi)28 – Ey Peygamber! Rabbinin meleklere şöyle dediğini hatırla: “Ben, kuru balçıktan, şekil verilmiş kokuşmuş çamurdan bir insan yaratacağım.”

29 – Ben, onun yaratılışını tamamladığım ve ona ruhumdan üflediğim zaman, siz hemen onun için secdeye kapanın.”

30 – Bunun üzerine meleklerin hepsi toptan secde ettiler. burada meleklerin tanrıya değilde ademe secde ettiklerini görmekteyiz peki doğrumudur .yani tanrı kendisinden başkasına secde edilmesine izin verebilir mi ? tabiki değil . tanrının nasıl bir doğa ya sahip olduğunu musa ile tanrı arasındaki konuşmada daha iyi anlamaktayız

On Buyruk

(Yasa 5:6-21)

1 Tanrı şöyle konuştu:

2 “Seni Mısır’dan, köle olduğun ülkeden çıkaran Tanrın Yahve benim.

3 “Benden başka tanrın olmayacak.

4 “Kendine yukarıda gökyüzünde, aşağıda yeryüzünde ya da yer altındaki sularda yaşayan herhangi bir canlıya benzer put yapmayacaksın.

5 Putların önünde eğilmeyecek, onlara tapmayacaksın. Çünkü ben, Tanrın RAB, kıskanç bir Tanrı’yım. Benden nefret edenin babasının işlediği günahın hesabını çocuklarından, üçüncü, dördüncü kuşaklardan sorarım.

6 Ama beni seven, buyruklarıma uyan binlerce kuşağa sevgi gösteririm
    sanırım bu ayetler biraz olsun bilgi sahibi olmamıza yardımcı olacaktır
    saygılarımla

Anonim
    Pasif

Sayın TurgayTartan, alıntılarınızın ışığında ve bu vesileyle hep merak ettiğim konuyu nihayet birileriyle paylaşıp bilgilerinizden ve düşüncelerinizden faydalanmak isterim. Kutsal Kiliselerimizin içinde bulunan Mesih İsa, Meryem Anamız ve çeşitli Aziz ve Azizelerin heykellerinin önünde eğilerek ibadet etmek, “Herhangi bir canlıya benzer put yapmayacaksın. Putların önünde eğilmeyecek, onlara tapmayacaksın” emirlerine karşı çıkmak mıdır?

Saygı ve Sevgilerimle.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.