Tanrının çocukları ve eşcinseller

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Hafta sonu, yaşadıgım olayı önce anlatmak, istiyorum.Market
    alışverişi için evden çiktıgımda önünde giden, kendi kendine söylenen bir bayan dikkatimi çekti. Yanından geçerken yüzüne baktım, o da dönüp bana bakıp:,’Şu insanoğlundan daha aşagılık yaratık yok’ dedi. ‘Hanımefendi şu elimdeki poşeti bir dakikalıgına tutar mısın?’ diye sordu. Tamam, dedim elindeki poşeti aldım. O da elini yagmurlugunun içine sokup, içindeki şeyi düzeltti. Poşetlerini ona verdikten sonra, ceketinizin içindeki ne’ dedim…çünkü hareket eden bir şey gibi gelmişti. bana. ‘Ellerim dolu, aç bak’ dedi.. şöyle hafif bir araladım, ,aman Tanrım yagmurlugun içinde beyaz, kirden rengi kararmış yavru bir kedi vardı. ‘Bunu sokakta uldum’ dedi. ‘Dayanamadım,alıp bakmaya karar verdim’ edi..sonra yürüyüp gitti…

Bu anlattıgım bayan bir eşcinseldi..Gözlerindeki merhamet beni çok etkiledi. Sokaklarda zevk için alınmış ve tekrar sokaga bırakılmışından tutun, hayvanlardan nefret eden birsürü insan tanıyorum. Ben evimizdeki minnoş isminde bir kedi ile çoçuklugumu, geçirdim,Oglumu hayvan sevgisi ile büyütüyorum..eşim ayni derecede özellikle kurt köpegi hastası..tüm bunları neden mi yazdım?

Şimdi Bu karşılaştıgım eşcınsel,ya transseksüelmi bilemiyorum bayan, Mesih isaya İman edermi ..edemezmi…?
    Rab,bimiz İsa Mesih bizleri ana rahminde seçtigini söylüyor.

(Mezmurlar22.10..Doguşumdan beri sana teslim edildim,Ana rahminden beri Tanrım sensin)
    (Romalılar8:33..Tanrının seçtiklerini kim suçlayacak,onları aklayan Tanrıdır) Bizler bu Ayetleri yatsıyamayız.Ve Tanrı kimi isterse onu seçer.(Yuhanna 15:16.17..Beni seçmediniz ,ben sizi seçtim,gidip meyve veresiniz,meyveleriniz kalıcı olsun diye sizi ben atadim,öyleki benim adımla, Babadan ne dilersiniz size versin,size şu buyrugu veriyorum.Birbirinizi sevin)
    Şimdi diyeceksinizki Romalılar.1:26.27 Ayetlerinde tanrı onları Reddetigini belirtiyor.İyi de hepimiz ademden ötürü zaten günahkarız. Mesihle.. kanının bedelı karşiligi aklandık.aklanmamızda Tövbe itirafı ve Mesihe İman ederek,oldu..
    (1 Yuhanna 4:5 Kim İsanın Tanrı,nın oglu oldugunu açıkça kabul ederse;Tanrı onda yaşar,oda Tanrıda yaşar) Şimdi Mesihe iman ederse bu escinsel ve tövbe edip birdaha günaha bulaşmazsa neden olmasın,Tanrının kurtuluş kapıları herkeze açıktır.
    Ölümcül tek bir günah var oda (Matta.12:32..İnsanogluna karşı bir söz söyleyen,bagışlanacak,ama Kutsal Ruh,a karşı söz söyleyen ne bu çagda nede gelecek çagda,bagışlanacaktır.)
    Evet… Mesih İsa dediki,git birdaha günah işleme..

(1 Korıntliler 1: 27.28.29..Ne var i ,Tanrı bilgeleri utandırmak için dünyanın saçma saydıklarını, güçlüleri utandırmak içinde dünyanın zayıf saydıklarını seçti,dünyanın önemli gördüklerini hiçe indirmek için dünyanın önemsiz ,soysuz ,degersiz gördüklerini seçti,Öyleki Tanrının önünde hiç kimse övünemesin.)….
    Bence bize, gelenlere, ellerimizi açmalıyız çünkü biz Mesihin çoçuklarıyız…..

Anonim
    Pasif

Yazdıkların doğru kardeşim. Cevabım sadece yazdıklarını onaylamak içindir.

Quote:
    Şimdi Mesihe iman ederse bu escinsel ve tövbe edip birdaha günaha bulaşmazsa neden olmasın,Tanrının kurtuluş kapıları herkeze açıktır.

Çok haklısın kardeşim. Eğer bir daha o günaha bulaşmazlarsa elbetteki zamanında eşcinsel olan insanlar da Tanrı’nın kurtuluşuna ulaşabilirler.

Quote:
    Mesih İsa dediki,git birdaha günah işleme..

Özellikle de bu cümleniz için size çok teşekkür ederim.

Meryem zinadan yakalanmıştı ve taşlanacaktı. Yani idam cezasına mahkum edilmişti. Bu olayla Rab’bimizin sevgisine ve bağışlayıcılığına bir kez daha tanık olmuştuk ve Rab’bimiz günahkar Meryem’i bağışlamıştı. “Aradanizdaki günahsız ilk taşı fırlatsın” demişti. Ve herkes günahkar olduğundan dolayı da taşı atabilecek birisi çıkamamıştı.

Malesef bu ayetler çok yanlış yorumlandı. Herkes günahlıydı. Artık nasıl olsa günah işleyebilirdik öyle ya nasıl olsa Rab çocuklarını af etmişti.

Ama oysa ki o ayetlerin son cümlesi çok farklı bir noktaya deyiniyordu.

Quote:
    YUHANNA 8

1 İsa ise Zeytin Dağı`na gitti.2 Ertesi sabah erkenden yine tapınağa döndü. Bütün halk O`nun yanına geliyordu. O da oturup onlara öğretmeye başladı.
    3-4 Din bilginleri* ve Ferisiler*, zina ederken yakalanmış bir kadın getirdiler. Kadını orta yere çıkararak İsa`ya, “Öğretmen, bu kadın tam zina ederken yakalandı” dediler.
    5 Musa, Yasa`da bize böyle kadınların taşlanmasını buyurdu, sen ne dersin?
    6 Bunları İsa`yı denemek amacıyla söylüyorlardı; O`nu suçlayabilmek için bir neden arıyorlardı. İsa eğilmiş, parmağıyla toprağa yazı yazıyordu.
    7 Durmadan aynı soruyu sormaları üzerine doğruldu ve, “İçinizde kim günahsızsa, ilk taşı o atsın!” dedi.
    8 Sonra yine eğildi, toprağa yazmaya başladı.
    9 Bunu işittikleri zaman, başta yaşlılar olmak üzere, birer birer dışarı çıkıp İsa`yı yalnız bıraktılar. Kadın ise orta yerde duruyordu.
    10 İsa doğrulup ona, “Kadın, nerede onlar? Hiçbiri seni yargılamadı mı?” diye sordu.
    11 Kadın, “Hiçbiri, Efendim” dedi. İsa, “Ben de seni yargılamıyorum” dedi. “Git, artık bundan sonra günah işleme!

Rab’bimiz Meryem’i af etmişti etmesine ama bir daha o günahı işlememesini de söylemişti.

Yani olay sadece af etmeden ibaret değildir. Aynı zamanda bir daha o günahın işlenmemesinin gerekliliği de vurgulanmaktadır.

Eşcinseller de bu şekildedir. Eşcinselleri elbette ki af etmeliyiz. Eğer Rab bizleri af etmişse bizim de af etmeme gibi bir lüksümüz hiç bir zaman yoktur. Ama onlarında bir daha o günahı işlememeleri gerekir. Eğer günahlarında diretirlerse… Eğer yaptıklarının bir günah olmadığını söylerlerse… Emin olun ki zaten o kişi kurtuluşa erişememiştir… Çünkü kurtuluşa erişmiş olan bir kişi Rab’bin sözlerini de yabana atmaz. Onları es geçmez. Onları yok sayamaz. İnanıyorum diyipte yazılanlardan çok farklı bir hayat yaşamaz. Yakup’un mektubu bu konuda çok açıktır.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.