• Bu konu 1 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #25035
  Anonim
  Pasif

  ” Yok oldu halkım bilgisizlikten”. ( Bilgisizlikten öldüler ” ) { Hoşea 4:6 }

  Eğer Tanrı’nın “şifa veren ” olduğunu bilmiyorsanız; şifa bulmak için O’na gitmezsiniz. Eğer Tanrı’nın hastalık aracılığıyla sizi cezalandırdığını düşünüyorsanız; Tanrı’ya şifa bulmak için, gitmezsiniz. Eğer Tanrı’nın bazılarını iyileştirmek istediğini; bazılarını istemediğini düşünüyorsanız; size göre sizi iyileştirmek istemediği grupta olursunuz.

  Bütün bu düşünceler; Tanrı ve O’nun isteği hakkındaki bilgisizlikten kaynaklanır. ( B. SMITH )

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle!

  ” En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, yeryüzünde O’nun hoşnut kaldığı insanlara esenlik olsun ! ” (Luka 2:14 ) jesus… rabbe hamdolsun

  #29712
  Anonim
  Pasif

  ” İsa kendisine iman etmiş olan Yahudiler’e, ‘ Eğer benim sözüme bağlı kalırsanız, gerçekten öğrencilerim olursunuz. Gerçeği bileceksizniz ve gerçek sizi özgür kılacak ‘ dedi. ” ( Yu. 8:31-32 )

  Tanrı’yı harekete geçiren şey, bizim gereksinmelerimiz değil ; O’nun Sözü’ne olan imanımızdır.

  ” Demek ki iman, haberi duymakla, duymak da Mesih’le ilgili sözün yayılmasıyla olur. ” ( Rom. 10 :17 )

  Tanrı’dan alabilecek konuma gelene dek; O’nun Sözü’nü tekrar tekrar dinlemeliyiz. Bu yüzden; yüksek sesle tekrar tekrar okumalısınız: İman sadece okumakla değil, Tanrı Sözü’nü sürekli dinlemekle oluşur.

  Rabbimizin sevgisi sizinle olsun.

  ” İnsanoğlu’na bağlılığınız yüzünden insanlar sizden nefret ettikleri, sizi toplum dışına edip aşağıladıkları ve adınızı kötüleyip sizi reddettiklerri zaman ne mutlu size ! ” Luka 6: 22 ) isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun

  #29773
  Anonim
  Pasif

  ” Avram doksan dokuz yaşındayken RAB ona görünerek, ‘ Ben Her Şeye Gücü Yeten Tanrı’yım ‘ dedi, ‘ Benim yolumda yürü, kusursuz ol. ‘ ” ( Yaratılış 17:1 )

  Tanrı’nın Avram’a göründüğünde söylediği sözün İbranice karşılığı tam olarak, ” El-Şday ” dır. El-Şaday, Tanrı’yı ve gücünü İsraiillilere tanımlayan Eski Antlaşma’daki yedi isimden biridir. İbranice El-Şaday, ” Her Şeye Gücü yeten ” veya ” Fazlasıyla Yeten tanrı ” anlamındadır.

  Eski ve Yeni Antlaşma boyunca, El-Şaday, Yüceler Yücesi tanrı, kendini her şeye fazlasıyla yeten Tanrı olarak açıklamıştır.

  Çoğumuz Tanrı’nın İncil’de geçen muhteşim işleri yaptığına inanmamıza rağmen, bunları bizim için yapacağına inanmayız.

  Tanrı’nın hem sizin hem de benim için olan arzusu, O’nun verdiği vaatler doğrultusunda yaşamamızdır.( Rom. 10:9-10 )İsa’yı kurtarıcımız olarak kabul ettiğimizde yeniden doğuyor ve Tanrı’nın çocukları oluyoruz. Bu yüzden bizi dünyasal babalarımızdan daha çok sevdiğini söylüyor. Tanrı bizi o kadar çok sevdi ki, kendi Oğlu’nu bizler İsa’da tamamlanalım diye verdi.

  Çoğu insan, Tanrı’nın İncil’de sözü geçen bu muhteşem işleri yaptığına inanıyor, ama bunları kendileri için yapacağını düşünmek bile inanılmaz ve küstahça gözüküyor. Neden Tanrı bizi düşünsün ki ?

  Bunun nedenini sizlere açıklayayım. Bizi O yarattı ve biz O’nun çocuklarıyız. Luka 9:55-56’da başka bir ruhla hareket ettiğini yazar. Sevgi ruhuyla ! Bizi dünyasal babalarımızdan daha fazla sevdiğini söylüyor. Her dünyasal baba çocukları için en iyisini ister. Tanrı da kesinlikle daha farklı değildir ! ( B. SMITH )

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun

  Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

  Yahve sidkenu – RAB doğruluğumuzdur. hisusa :papatya:

  #29980
  Anonim
  Pasif

  ” Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu’nu verdi. Öyle ki, O2Na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun. ” ( Yu. 3:16 )

  ” Baba’nın Oğlu’nu dünyanın Kurtarıcısı olarak gönderdiğini gördük, şimdi buna tanıklık ediyoruz. ” ( 1. Yu. 4:14 )

  Kurtuluş sözcüğüne baktığımızda anlamının , ” Fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak tam olma veya tamamlanma ( beden, ruh ve can ) ” anlamına geldiğini görürüz.

  Tanrı’yı tanımlayacak tek bir isim olmadığı için Müjde’de Tanrı’nın özelliklerini tanımlayan birçok isim kullanılmıştır.

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle!

  ” Başkasını yargılamayın, siz de yargılanmazsınız. Suçlu çıkarmayın, siz de suçlu çıkarılmazsınız. Başkasını bağışlayın, siz de bağışlanırsınız. ” ( Luka 6:37) jesus… isamesihyasiyor :papatya: :papatya: :papatya:

  #30060
  Anonim
  Pasif

  Tanrı, şu isimlerle tanınır:

  Yahve sidkenu : RAB, doğruluğumuzdur.
  Tanrı, günahı bilmeyen Mesih’i bizim için günah sunusu yaptı. Öyle ki, Mesih sayesinde Tanrı’nın doğruluğu olalım. ( 2. Ko. 5:21 )

  Yehova – M’kaddesh : Kutsal kılan Tanrı.
  Bizi sadece doğru saymadı, aynı zamanda temizliyerek kutsal kıldı.

  Yahve şalom : RAB, esenliktir.
  Esenliğimiz için gerekli olan ceza O’na verildi. Bizler onun yaralarıyla şifa bulduk. ( Yşa. 53:5 )

  Yahve şama : RAB, orada.
  Seni asla terketmeyeceğim, seni asla yüzüstü bırakmayacağım. ( İbr. 13:5 )

  Yahve yire : RAB, sağlar.
  Tanrım da ihtiyacınızı kendi zenginliğiyle Mesih İsa’da görkemli bir biçimde karşılayacaktır. ( Flp. 4:19 )

  Yahve nissi : RAB, sancağımdır.
  Bizi sevenin aracılığıyla bu durumların hepsinde galiplerden üstünüz. ( Rom. 8:37 )

  Yahve rafa : Şifa veren RAB.
  … size şifa veren RAB benim. ( Çıkış 15:26 )
  Ben ve Baba biriz. ( Yu. 10:30 )
  Onlar, düşünce birliği içindeler. Aynı şekilde, düşünebilirler. Aynı şeyleri yaparlar. Eğer Tanrı, şifa veriyorsa, İsa da şifa verir. Yuhanna 1. bölümde, Tanrı ve Söz’ün bir olduğu yazılıdır. İsa, Söz’dür.

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle ! isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.