Tanrım sana ihtiyacım var ( Dualarınızı bekliyorum )

• Bu konu 8 izleyen ve 7 yanıt içeriyor.
8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

‘Tanrım dünyasal şeyler yüzünden canımın sıkıldığı , bunalıma girdiğim ve dünyasal şeyleri senden istediğim için yüzüm kızarıyor ve kendimi suçlu hissediyorum. Ama elimde değil ne olur beni affet rab seninle birlikte olmak istiyor senin yanında büyümek istiyorum senin ardından gelmek istiyor ve seni çok seviyorum.

Rab lütfen, artık bu dünyayı kaldıramıyorum, bu dünyasal sıkıntıları kaldıramıyorum Rab, lütfen beni yanına al, günahımla ve sevaplarımla, tövbelerimle yanına al beni Rab sana hitiyacım var! Biliyorum sen çocuklarını yalnız bırakmazsın hiç bir zaman, lütfen Rab beni yalnız bırakma sana ihtiyacım var!

Darbeler yesem de yüreğime , gözlerimde damla yaşta olsai, ne kadar gizli gizli ağlasam da , onların şamarlarında ezilen bir sinek de olsam ve senin yardımlarınla dim dik ayakta kalabiliyorum Rab…

Ama inan kaldıramıyorum Rab ne olur benim sesimi duy, beni yanına al dünyadan kurtar beni Rab… Bu insanlardan, onların kötülüklerinden, bu arenadan kurtar beni Rab! Bahçene al beni rab, ruhumu bu dünyadan al Rab!

Lütfen
    Lütfen Rab
    Lütfen…
    …………..

Anonim
    Pasif

Neden bu kadar karamsarsın sevgili SHalom?

Tüm sıkıntılarını, yüklerini, zorluklarını, günahlarını dua ile Rab’bin ellerine ver, O’ndan utanma. Canını almasını değil, ama burada, bu dünyada yaşayıp başka insanlara Mesih’i müjdeleyebilmen için yaşama sevinci ve güç vermesini iste. Sorunsuz, problemsiz kimse yoktur, ama bazıları çok zorlu denenmelerden geçerler. Fakat her durumda, hem herşey yolundayken, iyi giderken, hem de tükenmiş, bitmiş bir durumdayken Rab’be bakarsan, O’na güvenirsen, O’nu yüceltirsen yüreğinin sevinçle dolduğunu farkedeceksin.

O zaman yaşam koşullarının getirdiği ağırlıkları, zorlukları taşımak öyle zor olmayacak, çünkü Rab seni taşıyacak, O seni yüklenecek, gereken gücü ve esenliği verecektir inan! Böyle durumlarda imanlı, güvendiğin bir kardeşine sorunlarını açarak birlikte dua etmek çok önemlidir. Bunu mutlaka yap.

‘Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın. Baba’ya iman edin, bana da iman edin’ (Yuhanna 14:1).

‘Sıkıntı gününde beni çağır, seni kurtarırım ve adımı yücelteceksin’ (Mezmur 50:15).

İsa Mesih sana yardım etmek için kendisine güvenmeni bekliyor. Sıkıntı gününde seni kurtarmak, günahlarından ve suçluluk duygularından arındırmak için bekliyor, çünkü seni seviyor.

Sevgilerle

Anonim
    Pasif

Sevgili Shalom kardeşim…

Yüreğinizdeki feryatları duyar gibiyim. Rab’be yücelik olsun.
    Kutsal ruh’un denetiminde olan bizler, elbetteki dünyasal yaşamlardan tadlar alamayacağız.
    Bunu yüreklerimize işleyen Rab’dir. Bizi yönlendiren Kutsal Ruh’tur.
    Dünyasal bedenler taşıyan bizler,
    Bu bedenler içerisinde sıkışıp kalmışızdır.
    Artık dar gelmektedir bedenlerimiz bizlere.
    Yırtmak, yok saymak istememiz çok doğaldır.
    Dünyasal ölü bedenler yerine, ruhsal diri bedenlere kavuşma arzusundayızdır.
    Bedenlerimizi görür ve her geçenm gün nasıl değiştiğini farkederiz.
    İmanımızı ise göremeyiz. Biliriz ne kadar diri ve canlı olduğunu.
    Sizin de göstermiş olduğunuz cesaret gibi, cesuruzdur.
    Rab’de kalmayı, bizleri yanına almasını dileriz herzaman.
    Rab bizleri ruhumuzla yanına alacağını biliriz.
    Bedenler önemsizdir onun için.
    Biliyoruz ki Rab herkes için öldü,
    Öyleyse hepimiz bedenen onda ölmüş bulunmaktayız.
    Artık kendimiz için yaşamak istemiyoruz.
    Bizim uğrumuza ölen, bizleri lutfuyla karşılıksız olarak aklayan Rab’bimiz için yaşıyoruz.
    Bizler O’nda yeni bir yaşam bulduk.
    Sonsuz bir yaşama kavuştuk.
    Mesih’te yeni bir yaratık olduk.
    Ne mutlu size ki; eski yaşamdan zevk alamıyor ve yeni yaşamda Rab’le bir olma dileği içerisinde bulunabiliyorsunuz.
    Dünyasal yaşamı reddediyor ve ruhsal gerçeklerin ardından koşmak için çaba sarfedebiliyorsunuz.
    Rab’be izzet olsun.
    Dualarımızdasın kardeşim.

Sevgiyleeee

Anonim
    Pasif

27. Mezmur Davut’un mezmuru

BÖLÜM 27

Mez.27: 1 RAB benim ışığım, kurtuluşumdur, Kimseden korkmam. RAB yaşamımın kalesidir, Kimseden yılmam.

Mez.27: 2 Hasımlarım, düşmanlarım olan kötüler, Beni yutmak için üzerime gelirken Tökezleyip düşerler.

Mez.27: 3 Karşımda bir ordu konaklasa, Kılım kıpırdamaz, Bana karşı savaş açılsa, Yine güvenimi yitirmem.

Mez.27: 4 RAB’den tek dileğim, tek isteğim şu: RAB’bin güzelliğini seyretmek, Tapınağında O’na hayran olmak için Ömrümün bütün günlerini O’nun evinde geçirmek.

Mez.27: 5 Çünkü O kötü günde beni çardağında gizleyecek, Çadırının emin yerinde saklayacak, Yüksek bir kaya üzerine çıkaracak beni.

Mez.27: 6 O zaman çevremi saran düşmanlarıma karşı Başım yukarı kalkacak, Sevinçle haykırarak kurbanlar sunacağım O’nun çadırında, O’nu ezgilerle, ilahilerle öveceğim.

Mez.27: 7 Sana yakarıyorum, ya RAB, kulak ver sesime, Lütfet, yanıtla beni!

Mez.27: 8 Ya RAB, içimden bir ses duydum: “Yüzümü ara!” dedin, İşte yüzünü arıyorum.

Mez.27: 9 Yüzünü benden gizleme, Kulunu öfkeyle geri çevirme! Bana hep yardımcı oldun; Bırakma, terk etme beni, Ey beni kurtaran Tanrı!

Mez.27: 10 Annemle babam beni terk etseler bile, RAB beni kabul eder.

Mez.27: 11 Ya RAB, yolunu öğret bana, Düşmanlarıma karşı Düz yolda bana öncülük et.

Mez.27: 12 Beni hasımlarımın keyfine bırakma, Çünkü yalancı tanıklar dikiliyor karşıma, Ağızları şiddet saçıyor.

Mez.27: 13 Yaşam diyarında RAB’bin iyiliğini göreceğimden kuşkum yok.

Mez.27: 14 Umudunu RAB’be bağla, Güçlü ve yürekli ol; Umudunu RAB’be bağla!

klaus
    Anahtar yönetici

Sevgili Shalom,
    Senin için dua edeceğim. Ama lütfen Rab’be isyan etme. Bu bir sınama. Bir sınavdan geçiyorsun. Rabbimiz der ki: ‘Sonuna kadar dayanan tapınağımda sütun olacaktır!

Buradaki ve tüm dünyadaki İsevi kardeşlerimizin de hayatları zor değil mi sanıyorsun ? Herkesin bir hikayesi var inan bana.
    Seni İsam’a emanet ediyorum ve onun şefkatli ellerine bırakıyorum. Çünkü seni bırakacak başka yerim yok.

Rabdeki kızkardeşin.

Anonim
    Pasif

İçindeki sıkıntıyı kalemle satırlara dökmüşsün! Onları okuduğum zaman şaşırmadım. Mesih Ruhu’dan yoksun olanlarda iman ve umut olmadığı için intihar yoluna gidiyorlar. Ama senin ayrıcalığın var kardeşim! Sen, Rab İsa Mesih’e değerlisin ve seçilmiş birisin! Sana işkence eden düşünce, olmayan düşüncedir! O kötü düşünce geçinceye kadar biraz sancı çekeceksin; ama böyle düşüncelerle nasıl savaşılacağını söyleyen Kral Davud kardeşimiz şu fikirle silâhlanarak Rab’bin önünde sükût etmemizi tavsiye etmiş:
    “Biraz bekle ve kötü yok olacaktır”(Mezmur 37:10).
    Kendi deneyimlerimde zihnime takılan ve bana azap veren fikirler karşısındaki tavrım, Rab’bin önünde sükûtte beklemek oluyor. Bu beklemeğe bazıları iman diyorlar! İman, zaten Rab’bi beklemektir! İNCİL’de bize tanımlanan öyle bir Allah’ımız var ki, “kendisini bekleyen için işler”(İşaya 64:4).
    Kurtarıcımız Rab İsa Mesih’in İNCİL’de yazılı şu vaadını Kutsal Ruh, “hayat Ruhu’nun kanunu ” yapacaktır içimizde:”Size selâmet bırakıyorum; benim selâmetimi size veriyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın.”(Yuhanna 14:27). İNCİL’de okuduğumuz Mesih İsa sözleri, Kutsal Ruh tarafından bize öğretilirlerken ve hatırımıza getirilirlerken, yazılı kanun, bizi günahın ve ölümün kanunundan azat eden ” hayat Ruhu’nun kanunu” oluyor (Yuhanna 14:26; Rom.8:2). Meselâ: Bize sıkıntı veren bir düşünce mi? Kutsal Ruh, bizi rahatsız eden düşünceyi biliyor ve o düşünceyi yok etmek için, İNCİL’den bir düşünceyi içimizde doğdurarak onunla düşünmemizi mutlaka başarır! Böylece İNCİL’de harflerle ifade edilen Mesih fikri, Kutsal Ruh’tan doğan ruhla yenilenir ve onunla düşünürken içimizde Mesih esenliği olur! Buna, “Mesih İsa’da hayat Ruhu’nun kanunu ” denir!(Rom.8:2). İNCİL’i her okuyanda bu kanun devreye girer ve girmelidir! Bu, Kutsal Ruh’un işidir! Sıkıntılardan geçmeden bu kanuna erişemiyoruz! Bu kanunu yaşamamız için Pavlus, şöyle yazmış bize: “Zira hesap ediyorum ki, şimdiki vaktin elemleri, bize keşfedilecek izzete göre bir şey değildirler.”(Rom.8:18). Doğum sancıları çekmezsek, doğmak olur mu?(Yuhanna 16:21,22).
    Bedensel varlıklar olduğumuz için, bedende sıkıntılarımızdan kaçınamıyoruz! İsa Mesih’in ardınca haç taşımaktan kaçamayız; o haçlarımızı Meih İsa imanı ve selâmeti ile taşırsak, kolay taşınır. Her imanlının haç şarkısında şu sözler vardır: “Bedende yürüyor isek de, bedene göre cenketmiyoruz (çünkü cengimizin silâhları cismanî değildirler, fakat kaleleri yıkması için Allah indinde kudretlidirler); düşünceleri ve Allah’ın bilgisine karşı kalkışan her yüksek şeyi yıkıyoruz, ve her fikri Mesih itaatine esir ediyoruz;” (2.Korint.10:3-5).
    Evet sevgili kardeşim SHALOM, bedensel varlığımızda bizi kendi düşünceleri ile düşünmeğe zorlayan karanlığın güçlerine karşı, Mesih Ruhu içimizde düşünceler doğdurarak onlarla düşünmemizi sağlar. Bazen umutlarımız tükenir; ama kurtarıcımız Rab İsa Mesih, göklerde saklı diri umudumuzdur; bizi asla umutsuz bırakmaz. (1.Petrus 1:3-4). Amin.

Anonim
    Pasif

Göksel babam diri olan Rab İsa Mesih Shalom kardeşimi senin ellerine bırakıyorum sen ona göksel ve yaşam veren ruhunla dokun onun zinhine düşüncelerine yüreğine yollanan her karanlık fikri ve düşünceyi kendi adında tutsak kıl.O ateşli oklarda kardeşime sen göksel ve ruhsal silahlarını giyindir.

“Son olarak Rab’de ve O’nun üstün gücüyle güçlenin.

İblis’in hilelerine karşı durabilmek için Tanrı’nın sağladığı bütün silahları kuşanın.

Çünkü savaşımız insanlara karşı değil, yönetimlere, hükümranlıklara, bu karanlık dünyanın güçlerine, kötülüğün göksel yerlerdeki ruhsal ordularına karşıdır.

Bundan dolayı, kötü günde dayanabilmek, gerekli olan her şeyi yaptıktan sonra yerinizde durabilmek için Tanrı’nın bütün silahlarını kuşanın.

Böylece, belinizi gerçekle kuşatmış, göğsünüze doğruluk zırhını takmış ve ayaklarınıza esenlik müjdesini yayma hazırlığını giymiş olarak yerinizde durun.

Bunların hepsine ek olarak, Şeytan’ın bütünateşli oklarını söndürebileceğiniz iman kalkanını elinize alın..”(Efesliler:6:10-16)
    İsrailin Kutsalı yahudanın arslanı sen shalom kardeşimi göksel sofranda oturt ona göksel yiyeceklerinden tatdır yüreğinin ve yaşamının tadı Rab İsa Mesih olsun sen onun lezzeti ol kerdeşime senden zevk almayı seninle beslenmeyi öğret..İsa Mesihin lütuf dolu adıyla amin…

Anonim
    Pasif
    3ylül;14095 wrote:
    arkadaşım bence sen ağır bir depresyon geçiriyosun tamam dua etmeye devam ette bence sen bir psikoloğada görün

Onun doktoru var.O tüm doktorlardan daha bilgedir.O RAB ISA’dir.

Hem dua etmeye devam diyorsun hem de kardesimizi psikologa gönderiyorsun.Rab’be güveniyorsak ve O’na dualarimizi yükseltiyorsak dualarimiza cevap alacagimizi da biliyoruz.Yeter ki sabirla bekleyelim.Doktor da size ilac verdigi zaman o ilaci alip etkisini göstermesini beklemiyor musunuz? Iste dua da böyledir.

Rab’den esenlik ve sifa diliyorum.

Sevgiler

8 yazı görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.