Tanrım bana huzur bağışla!

• Bu konu 5 izleyen ve 9 yanıt içeriyor.
10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba…
    Sizleri içtenlikle selamlıyorum…
    Ben 23 yaşında alkolizm tedavisi gören bir gencim. Defalarca ayrılmış ve evlenmiş bir çiftin tek çocuğuyum. Bu 4. hastaneye yatışım. Hayatım pskyatristlerde ve hastanelerde ağır psikotik ilaçlar kullanarak geçti. Hayatımda pek çok travma atlattım. Şimdi anlatmaya kalksam anlamsız bir yakınma gibi olacak. Ama inanın çok zor bir hayatım oldu. Hatta şu an bir ay bir haftalık ayığım ve tedavime devam ediyorum. Defalarca alkolü bırakıp başladım. Okulumu kaybettim. Lise yıllarının parlak okul başkanlığı yapmış 4.85 ortalama getirmiş genci olarak şu an işsiz ve okulsuzum. Alkolün yoksunluğunun geçmişin pişmanlıklarının acısını çekiyorum. Yıllardır arıyor araştırıyorum. Ama gelin görün ki bu araştırmalar bana karışık bir kafa ve bir oda dolusu tuğla gibi kitaplardan başka birşey vermedi gibi geliyor bana. Acı çekiyorum hem de çok. İki prostestanın kurduğu aslında dini açıdan tarafsız olan Adsız alkolikler (alcoholics anonymus) adlı dernekte terapilere gidiyorum. Oradaki huzur duası bugüne dek etkilendiğim en manalı dua oldu.

Dua şudur : Tanrım, değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenebilmem için huzur, değiştirebileceklerim için cesaret ve aralarındaki farkı anlayabilmem için akıl bağışla. Anlamını bilsem de (bilinçsiz iş yapmadım hiç) arapça dualar okumak beni huzura erdiremedim. En son nur cemaatinin baskısıyla afla okuluma döndüm (üniversite) fakat orada yine alkole düştüm. Bu beyinsiz incelikten yoksun sığ insanlar yüzünden yıllar önce başladığım acı dolu noktadayım. Zamanında bu kişilerin yurtların imamlık bile yaptım. Bilgili takılan islam alimleri hristyanlık hakkında atıp tutarak zamanında gözümü boyamış olsalarda şu sıralar kanım Rab be çok kaynadı. İncilin ince dili sevgi dolu yapısı içimi ısıtıyor. İsa mesihin ben çobanım kuzularımı bulurum diyişinde gözlerim doluyor sanki onun dizinin dibinde oturup onun nur dolu kokusunu alıyor gibi oluyorum. Ama gelin görün ki islam korkuya dayalı bir dehşet dini gözümde. Şirk işlemiş bir insan olarak islamda kurtuluşum yok. Kuran da şirkin affı olmadığı söylenir ama tüm dini alimler kıvırıp sen tövbe et evladım diyor. Yani ben islamın üvey evladı olarak kalacağım tövbe kapısında kurtuluşsuz sürüneceğim. Artık korkmaktan bıktım. Artık sadece sevgi istiyorum. Hayatımda görmediğim şevkati mesihten görüyorum. Fakat gerekli açılımı yapmak için zamanı kolluyorum. Evimin çok yakınında bir kilise var. Günlerdir önünde geçiyorum ve düşünüyorum. Türk olarak Türkçe ibadet edebileceğim, bir sevgi yuvasına yakın olmak beni mutlu ediyor.

Bu aslında bir yardım çağrısı değil tam olarak. Sadece acımı siz sevgi insanlarıyla paylaşmak istedim. Sizden bana dua etmenizi benim için hayırlısı neyse onu dilemenizi diliyorum.

Sizleri seviyorum…
    Esen kalın…

Anonim
    Pasif

Çok sevgili Doğuhan,

Öncelikle forum sayfamıza girerek sıkıntılarını ve acılarını bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ediyorum. Mesajını okuyunca çok etkilendim ve çok üzüldüm.

Bu gencecik yaşında alkol bağımlısı olacak, ağır psikolojik tedavi görmek için yaşamının büyük bir bölümünü hastahanelerde geçirecek ve pek çok kez ağır travmalar yaşayacak kadar sana acı veren ve yaşamını altüst eden sorunların nedenini bilmiyorum. Ama bildiğim şu ki, seni çok seven, seni senden daha iyi tanıyan, çektiğin tüm acıları bilen ve sana yardım etmek için bekleyen birisi var. O kişi RAB İSA MESİH’tir.İsa Mesih seni çok seviyor Doğuhan.

İsa Mesih seni tüm günahlarından, bağımlılıklarından, tüm acılarından kurtarmak ve teselli etmek istiyor. Ruhundaki boşluğu ancak İSA MESİH doldurabilir. O, Mesih gökteki yüceliğini ve görkemini bırakarak dünyamıza geldi. Biz günahlı insanların günahının cezasını kendisini kurban ederek ödedi. Çarmıha gerilerek kutsal kanını döktü, canını verdi. Ama ölüm O’nu tutamadı ve üç gün sonra görkemle dirildi. İSA MESİH YAŞIYORveDİRİDİR! İsa Mesih’in çarmıh üzerinde dökmüş olduğu o KAN’da güç vardır. O KAN, senin tüm günahlarını bağışlamaya, ruhsal ve bedensel hastalıklarını iyileştirmeye ve seni yepyeni bir DOĞUHAN yapmaya yeterlidir. O’nun haç üzerinde uğrumuza dökmüş olduğu bir damla kan bile, tüm dünyanın günahlarını bağışlayacak güçtedir.

İsa Mesih bağışlayan, kurtaran, şifa veren ve özgür eden bir RAB’dir.İsa Mesih’e gel, O’nu yaşamına Rab ve Kurtarıcı olarak kabul et! O senin yaşamını tamamen değiştirecek ve yüreğindeki boşluğu sevgisiyle dolduracaktır.

Quote:
    Evimin çok yakınında bir kilise var. Günlerdir önünde geçiyorum ve düşünüyorum. Türk olarak Türkçe ibadet edebileceğim, bir sevgi yuvasına yakın olmak beni mutlu ediyor

Öyleyse daha ne duruyorsun Doğuhancığım? Ancak orada İsa Mesih’in sevgisi ile karşılaşıp, aradığın huzuru bulabilirsin. Senin için dua edeceğiz. Rab’bin senin yaşamında harikalar yapacağına tüm kalbimle inanıyorum.

Rabbin sevgisinde ve esenliğinde kal!

Anonim
    Pasif

Sevgili Rüzgar herşeyden önce mesajınıza teşekkür ederim ve çok geç cevap verdiğim için özür dilerim. Çünkü mesajı attıktan kısa bir süre sonra kliniğe dönmem gerekti. Şu an incili okumaktayım sabırla. Size bazı kaygılarımı özel mesaj yoluyla ileteceğim…

Anonim
    Pasif

Sevgili Doğuhancığım,
    İncil’i okumana çok sevindim. Anlayamadığın noktalar olursa, foruma yazıp sorabilirsin. Buradaki ben ve modoratör arkadaşlarımız sana severek yardımcı oluruz. Paylaşmak istediğin birşeyler varsa paylaş bizlerle. Dua konuların olursa yine forum sayfasındaki ALO DUA bölümüne yaz, o zaman pek çok kimse senin için dua edebilir.

Çok büyük zorluklardan ve sıkıntılardan geçtiğini biliyorum Doğuhan. Ama şunu özellikle vurguluyorum.. ‘Tanrı seni çok seviyor ve sen O’nun için çok değerlisin. Hiç karamsar olma ve yaşamına İsa Mesih’i davet et! Bunu tüm içtenliğinle yap! Yanıt gecikmeyecektir, çünkü Rab’bin kulakları bu tür dualara her zaman açıktır. Kimbilir Tanrı’nın senin için ne kadar güzel tasarıları var. Denenmeler ve zorluklar, Tanrı’nın senin yaşamında gücünü gösterebilmesi için bir fırsattır. Tanrı’ya güven! İsa Mesih’e güven! O, senin yaşamına girmek, tüm yaralarını sarmak, seni iyileştirmek ve sana sonsuz yaşam vermek istiyor.

Rab’bin sevgisinde kal

Anonim
    Pasif

Teşekkürler Suna hanım…
    Bir türlü cesaret edip kiliseye doğru düzgün gidemedim. Fakat yarın (salı günü) toplantı mevcutmuş…Ona gitmeyi düşünüyorum.

Zor günler devam ediyor. Kendimle pek barışık olmasam da yaşamaya çalışıyorum. Bir yandan iş arıyorum, ki bulmak şu dönemde çok güç. Türlü maddi manevi sıkıntıyla boğuşmaktayım…

Dua dua dua…

Saygılar…

Anonim
    Pasif

Bugün itibariyle kiliseye gidip iman etmiş bulunmaktayım…
    Siz tüm kardeşlerime esenlikler dilerim…

Anonim
    Pasif
    Doğuhan;13473 wrote:
    Bugün itibariyle kiliseye gidip iman etmiş bulunmaktayım…
    Siz tüm kardeşlerime esenlikler dilerim…

Çok sevindim Doğuhan, İsa Mesih’i yaşamına Rabbin ve Kurtarıcın olarak almana çok sevindim. Şimdi göklerde melekler de senin kurtuluşunu kutluyorlar ve seviniyorlar.

Artık İsa Mesih’e aitsin, O’nun kutsal ellerindesin, güvenliktesin. Bir çobanın, bağrında taşıdığı minik kuzu gibi İsa Mesih’de seni bağrında taşıyor. O seni ruhsal olarak büyütecek, bereketleyecek, koruyacak ve adım adım sana yol gösterecek. İsa Yuhanna 10:14-15’te şöyle diyor:

‘Ben iyi çobanım. Benimkileri tanırım. Baba beni tanıdığı, ben de Baba’yı tanıdığım gibi, benimkiler de beni tanır. Ben koyunlarım uğruna canımı veririm’.

Geleceğini, tasarılarını, hayallerini, özlemlerini İsa Mesih’in ellerine ver. O, zamanı gelince her birini tek tek gerçekleştirecektir. Aynı zamanda korkularını, sıkıntılarını, sorunlarını, ve ruhundaki yaraları da İsa Mesih’e ver. O, seni bunların hepsinden özgür kılacak ve Şeytan’a karşı zafer kazanacaksın.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

İsa Mesih yaşıyor kardeşim. Bu güne kadar yaşanmış bir sürü hikaye okudum dinledim, kendi hikayemde dahil, hic bir hikaye yazmadim, söz belirtmedim. Sadece Rabbi’ne kavusan kuzular oldugumuz icin hamdettim. Bizim Rabbimiz yücedir. Sen de, ben de, diger kardeslerimiz de Rab’bin kuzulariyiz, O bizi sahipsiz ve kimsesiz birakmaz. Ben de kendimi önceden cok yalniz kimsesiz hissederdim, ama şimdi biliyorum ki, Rab’bin eli üzerimde, yüzlerini görmesem tanimasam da çok sevdiğim kardeslerim var. Rab seninle, O’na güven, O’nun huzuru ve esenligi kuzularının üzerinde olsun.

Anonim
    Pasif

Evet en önemli şey İsa Mesih’i bulmak ve sonsuz kurtulusa kavuşmaktır. Doğuhan kardeşimiz bu önemli kararı verdi … Rab seni tüm bağlarından özgür etsin kardeşım.

Rab’be emanet ol!

Anonim
    Pasif

[Doğuhan isimli üyeden alıntı] Duam şudur : Tanrım, değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenebilmem için huzur, değiştirebileceklerim için cesaret ve aralarındaki farkı anlayabilmem için akıl bağışla. [/quote]

Öğrendiğin ve paylaştığın bu dua beni ağlattı. Çünkü şu anda ihtiyacım olan dualardan biriydi bu aslında. Huzuru arayan herkese huzur diliyorum,icinde kendim icin…

Ukala psikolog kimliğime bürünüp bilmişlik taslamayı düşünmüyorum şu an sana tedavin için. Çünkü en kısa zamanda sağlığına kavuşacağına çok eminim ben.

10 yazı görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.