Tanrı Tanımazların Çekiç’leri..!

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27054
  Anonim
  Pasif

  “Gök ve yer ortadan kalkacak,ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır.”
  Markos 13:31

  1778 Yılında ölen ünlü fransız Tanrı tanımaz,Voltaire,kendi yaşadığı zamanından bir asır sonra, Hrıstıyanlığ’ın dünya üzerinden kalkacağı ve tarihe karışacağı kehanetinde bulunmuştu.
  Oysa ne oldu.?

  Voltaire tarihe karıştı.Gittiği her yere bereketini de götüren Kutsal Kıtab,dünya’nın her köşesindeki varlığını artan bir şekilde sürdürdü.
  Voltaire’nın kendi döneminden ,bir asır sonra Hrıstıyanlık dünya üzerinden kalkacak söylevine ve kehanetine karşılık,Ölümümden sadece,5o yıl sonra,Voltaire’nın evinden baskı makinalarının sesi geliyordu,bu makinalar Hummalı bir şekilde aralıksız bir Kıtap basıyordu.Basılan kıtab.Cenevre Kutsal Kıtab Şirketi tarafından basılan,TANRI’nın SÖZü olan Kutsal Kıtab’tı.’

  Tanrıtanımazların ve kuşkucuların tüm saldırılarına ramen Kutsal Kıtab eşsiz bir şekilde tüm varlığını sürdürdü.Kutsal Kıtab’ın dağıtımını durdurmaya çalışmak,alev alev yanan güneşi,kızgın yörüngesinden insan güçü ile çıkarmaya benzer.

  Hangi aklı salim buna cesaret edebilir ki.!
  Bu ancak, kafayı yemişlerin ileri sürebilecekleri bir, sav olabilir.

  Kutsal Kıtab karşıtları,gelip geçip giderlerken,Kutsal Kıtab,tüm güzelliği yerinde durmaktadır.Tanrı tanımazların, saldırılarına ramen Kutsal Kıtab
  TANRI’sal güç’ü ile ayakta durmaktadır.

  Tanrıtanımazlar,18 yüzyıldan beri Kutsal Kıtab’ı çürütmek ve yıkmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar.Buna ramen bu gün ,hala kaya gibi sapasağlamdır.Dağıtımı dünyanın her yerine ulaştığı gibi,bu gün geçmişte ona inananların sevdiği gibi,sevilmekte ve yaşatılmaktadır.

  Tanrı tanımazların bu saldırıları çok uğraşmaları, saldırmaları, O’nun güç’ü karşısında etkisizdir.

  Egemenliği altındaki, Hrıstıyanların katledilmesini teklif eden Fransız Kral’ına..Eski bir asker olan yaşlı devlet adamının yanıtı şöyle olmuştu:

  ” Efendim ,Tanrı’nın Kilisesi,birçok çekiç’i yıpratmış olan bir örtür.
  Tanrıtanımazların çekiç’leri yüzyıllardır bu kıtaba vurmaktadır.,bu çekiçlerin yıpranmasına ramen,örs hala bile varlığını sürdürmektedir. Eğer, TANRI Kıtabı olmasaydı,çok uzun zaman önce insanlık onu yok ederdi.İmparatorlar,krallar,prensler,hükümdarlıkların hepsi de şanslarını denemişlerdi.
  Ne varki,onların hepsi ölmüşler,ancak Kutsal Kıtab yaşamıştır.

  Başka hiç bir kıtap bu kadar çok baltalanmamış,bıçaklanmamış,ince elenip,sık dokunmamış,gözden geçirilmemiş ve kötülenmemiştir.

  Felsefe,psikoloji yada din kıtab’larından ya da modern kalasik dönemin gösterişli eserlerinden hangisi,her bölümüne,her satırına ve her inancına kadar;Kutsal Kıtab’ın maruz kaldığı bu nefret ve kuşku dolu titizlikle irdelenmiş ve en bilğili kişiler tarafından toplu saldırı hedefi olmuştur.

  Her şeye..her şeye ramen milyonlarca kişi tarafından sevilmekte ,inanılmakta,okunmaktadır. Bütün eleştirilere ramen ayakta kalabilme konusunda eşsizdir.Bütün edebi eserler göz önüne alındığında da tüm özellikleri ile benzersizdirdir.

  Her ağlayışı,her seslenişi, her arayışı duyacaktır.

  Gerçeği ve TANRI’yı arayan her insan, kesinlikle bu kıtabta, aradığı TANRI’sını bulacaktır.

  Esenlikle.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.