Tanrı Sözü Ve İman

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24565
  Anonim
  Pasif

  Tanrı, yüreğe işlemek ve iman etmemiz yolunda bizleri uyarmak için Kutsal Yazılar’ı kullanmaktan hoşnut olur. İman, gerçekten de, Tanrı sözünü işitmekten geçer. İbr. 4:12-13 şöyle diyor:
  ”Tanrı’nın sözü diri ve etkilidir, iki ağızlı her kılıçtan keskindir. Canla ruhu, ilikle eklemleri birbirinden ayıracak kadar derinlere işler; yüreğin düşüncelerini ve amaçlarını yargılar. Tanrı’nın görmediği hiçbir yaratık yoktur. Kendisine hesap vereceğimiz Tanrı’nın gözleri önünde her şey çıplak ve açıktır.”

  Tarih, büyük kişilerin, Tanrı Sözü’nün gücü aracılığıyla iman ediş hikeyeleriyle doludur. Augustine, tamamen ahlaksız bir yaşam sürdürüyordu ve bir gün çocukların oyun oynarken, Latince “Tolle Lege , Tolle Lege ” yani ” al ve oku ” diye söyledikleri şarkıyı duydu. Bunu duyar duymaz da, gözlerini, açık olan Kutsal Kitap’ındaki metne götürdü: ” Çılgınca eğlencelere ve sarhoşluğa, cinsel ahlaksızlığa ve sefahate, çekişmeye ve kıskançlığa kapılmayalım. Gün ışığında olduğu gibi, saygın bir yaşam sürelim. Rab İsa Mesih’i kuşanın. Doğal benliğinizin tutkularına uymayı düşünmeyinç” ( Rom. 13:13-14 )

  Augustine, ” çılgınca eğlencelere ve sarhoşluğa, cinsel ahlaksızlığa ve sefahate…” sözlerini okuduğunda Tanrı’nın sözü yüreğine işlemişti ve Tanrı’nın Ruhu’yla hayat bulmuştu. ( R. C. SPROUL )

  Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

  Fırat Çölgeçen kardeşden alıntıdır

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.