Tanrı Sodom Ve Gomora'yı Yok Etmedi Mi?

 • Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24475
  Anonim
  Pasif

  Sodom ve Gomora halkları Tanrı’nın yasasına kulak vermeyip her türlü kötülüğü yaparak büyük günah işlediler ve günahlarını açıkca söylediler.

  Yer.23: 14 Yeruşalim peygamberleri arasında Şu korkunç şeyi gördüm: Zina ediyorlar, yalan peşindeler. Kötülük edenleri güçlendirdiklerinden, Kimse kötülüğünden dönmüyor. Benim için hepsi Sodom gibi, Yeruşalim halkı Gomora gibi oldu.”

  Günümüzde Kenya’da da halk Tanrı buyruğuna uymayıp Tanrı’nın tiksindiği günahları işlemektedir.

  Kenya’da tecavüz çetesi dehşeti

  gp_133675.jpg

  Kenya’da 27 Aralık’ta yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin ardından patlak veren kaos ortamında tecavüz çeteleri de çoluk çocuk demeden dehşet saçıyor.

  NAİROBİ – Kenya’da 27 Aralık’ta yapılan devlet başkanlığı seçimlerinde, yolsuzlukla mücadelede başarısız olduğu yorumları yapılan Devlet Başkanı Mwai Kibaki’nin kazanmasının ardından patlak veren kaos ortamında, tecavüz çetesi kabusu yaşanmaya başlandı. Seçimlerden sonra en az 346 kişi etnik-siyasi şiddet olaylarında hayatını kaybetmişti.

  Daily Telegraph gazetesi ise geniş yer verdiği Kenya’ya ilişkin haberlerde gerginliğin devam etmekte olduğuna dikkat çekerken, ‘Çetelerin son silahı tecavüz’ dedi. “Geçen haftaki şiddet dalgasıyla beraber, yüzlerce kadın ve bazıları 5 yaşından büyük olmayan erkek ve kız çocukları, çetelerin toplu tecavüzlerinin kurbanı oluyor. Ülkede etnik nefrete dayalı şiddet olayları tırmanırken, öfkeli çetelerin, intikam amacıyla bu yola gittikleri şeklinde haberler geliyor” ifadelerini kullanan gazete, “Son dört günde en az 24 kadın ve 13 kız çocuğu tecavüze uğradı. Doktorlar, kurbanlarının büyük bölümünün, çoğunlukla etnik kökenleri yüzünden evlerinde saldırıya uğradıklarını belirtiyor” dedi.

  Tanrı Sodom’u ve Gomora’yı yıkıma uğratarak yerle bir etti;buyruğuna uymayıp iğrenç günahlar işleyen halklarını yok etti.

  Yar.19: 24 RAB Sodom ve Gomora’nın üzerine gökten ateşli kükürt yağdırdı.

  Yaşayan YHVH : YAHVE Kenya halkına merhamet etsin;yoluna döndürsün.Oğlu Yahşuah adıyla,Amin.

  İnsanlar İsa Mesih’te olan kurtuluşla, Tanrı’nın lütfuyla, karşılıksız olarak aklanırlar.

  Rom.3: 24

  #28353
  Anonim
  Pasif

  Alıntı;William MacDonald’a aittir:

  “………Cinsel sapkınlık Sodom’un günahlarından yalnızca biriydi.Sodom’un günahlarına oburluk ve aylaklık da dahildi. Bu, günümüz hristiyanlığının bir tanımı olarak da yorumlanabilir! Feinberg şu yorumu yapar:

  Sodom’un iğrençliklerinin kaynağına inildiğinde,günahın kökünün gurur olduğuna dikkat edin.Tanrı onu yiyecek bolluğuyla bereketlemişti (Yaratılış 13:10) ama Sodom bu bereketleri kendi zevkleri için tekeli altına aldı ve refahın tadını çıkardı.Kendi ihtiyaçlarının sağlanması,onu diğerlerinin ihtiyaçlarına karşı duyarsızlaştırdı;toplumsal vicdana sahip değildi.Sonra, adıyla ayrılmaz bir ilişki taşıyan iğrençlik ve alçaklıklarını sürdürdü.Tanrı bunu gördüğünde,Sodom’u tek bir vuruşla yeryüzünden sildi (Yaratılış 18:21 )

  …………..John NEWTON,Tanrı’nın lütfunun diğer harikalarının üstünde parladığını yazarken haklıydı. “
  Hem Eski Antlaşma’da ( Yar. 19:1-26 ; Lev. 8:22 ; 20:23 ), hem de Yeni Antlaşma’da ( Rom. 1:18-32; 1. Ko. 6:9 ; 1. Ti. 1:10 ), Tanrı homoseksüellik günahını yargılar. Bu günaha karşı gazabını gönderdi. Sodom ve Gomora kentlerini yıktı. Musa’nın yasasında cinsel sapkınlığın cezası ölümdü. Cinsel sapkınlık yapanlar Tanrı’nın Egemenliği’ni miras alamayacaklardır.

  Bu tür kişiler ahlaksız yaşam biçimleri yüzünden büyük bir bedel öderler. Pavlus şöyle der: ” Sapkınlıklarına yaraşan cezayı aldılar ” ( Rom. 1:27 ). Bu bedeli, zührevi hastalıklar, mafsal dokularındaki habis tümörler, kanser türleri ve AIDS ile öderler. Aynı zamanda sürekli rahatsızlık eden suçluluk duygusuna, zihinsel ve duygusal rahatsızlıklara ve anormal kişilik değişiklikleri gibi sıkıntılara maruz kalırlar.

  Diğer tüm günahkarlar gibi eşcinseller de günahlarından tövbe eder ve Rab İsa Mesih’i kişisel kurtarıcıları olarak kabul ederlerse kurtulabilirler. Tanrı, günahlarından nefret etse bile, eşcinsel kişileri sever.

  Cinsel sapkınlıkta bulunanlar ile homoseksüel eğilimleri olan kişiler arasında bir fark bulunur. Kutsal Kitap’ın yargıladığı, eğilimleri değil, uygulamalarıdır. Kendi cinslerine ilgi duyan bir çok kişi vardır, ama bu eğilime teslim olmayı reddederler. Kutsal Ruh’un gücüyle bu ayartmaya karşı direnmek ve ahlaklı bir yaşam sürmek için kendilerini eğitmişlerdir. “Homoseksüel eğilimli birçok hristiyan durumlarını üzüntü ve pişmanlıkla kabul etmişler, ama kendi güçleriyle değişemeyeceklerini anlayarak temizlik ve saflık için Kutsal Ruh’un gücüne yönelmişlerdir… Tanrı gücünün insan zayıflığında yetkinleşmesi için kendilerini Mesih’e adayarak Tanrı’nın hizmetine sunmuşlardır. ”

  Bazı kişiler kendi cinslerine eğilim duyarak doğdukları için Tanrı’yı suçlarlar, ancak Tanrı’nın değil, insanın günahlılığıdır. Adem’in günaha düşmüş her çocuğu kötü eğilimlere sahiptir. Her birinin farklı alanlarda zayıflıkları bulunur. Günah, kişi ayartıldığı zaman değil, ayartmaya teslim olduğu zaman oluşur !

  Her tür şehvetten olduğu gibi, homoseksüellik ve lezbiyenlikten de kurtuluş vardır. Ancak bu tür durumlarda tanrısal danışmanlık yardımı almak önemlidir.

  Hristiyanlar homoseksüelleri ve lezbiyenleri yaşam biçimlerini onaylamadan kabul etmelidirler. Çünkü Mesih bu kişiler için ölmüştür. İmanlılar, “Rab’bi görebilmeleri için onları kutsal bir yaşam sürmeye” çağırmak konusunda her tür olası yolu denemelidirler ( İbr. 12:14 )

  #28396
  Anonim
  Pasif

  Hem Eski Antlaşma'da ( Yar. 19:1-26 ; Lev. 8:22 ; 20:23 ), hem de Yeni Antlaşma'da ( Rom. 1:18-32; 1. Ko. 6:9 ; 1. Ti. 1:10 ), Tanrı homoseksüellik günahını yargılar. Bu günaha karşı gazabını gönderdi. Sodom ve Gomora kentlerini yıktı. Musa'nın yasasında cinsel sapkınlığın cezası ölümdü. Cinsel sapkınlık yapanlar Tanrı'nın Egemenliği'ni miras alamayacaklardır.

  Bu tür kişiler ahlaksız yaşam biçimleri yüzünden büyük bir bedel öderler. Pavlus şöyle der: ” Sapkınlıklarına yaraşan cezayı aldılar ” ( Rom. 1:27 ). Bu bedeli, zührevi hastalıklar, mafsal dokularındaki habis tümörler, kanser türleri ve AIDS ile öderler. Aynı zamanda sürekli rahatsızlık eden suçluluk duygusuna, zihinsel ve duygusal rahatsızlıklara ve anormal kişilik değişiklikleri gibi sıkıntılara maruz kalırlar.

  Diğer tüm günahkarlar gibi eşcinseller de günahlarından tövbe eder ve Rab İsa Mesih'i kişisel kurtarıcıları olarak kabul ederlerse kurtulabilirler. Tanrı, günahlarından nefret etse bile, eşcinsel kişileri sever.

  Cinsel sapkınlıkta bulunanlar ile homoseksüel eğilimleri olan kişiler arasında bir fark bulunur. Kutsal Kitap'ın yargıladığı, eğilimleri değil, uygulamalarıdır. Kendi cinslerine ilgi duyan bir çok kişi vardır, ama bu eğilime teslim olmayı reddederler. Kutsal Ruh'un gücüyle bu ayartmaya karşı direnmek ve ahlaklı bir yaşam sürmek için kendilerini eğitmişlerdir. “Homoseksüel eğilimli birçok hristiyan durumlarını üzüntü ve pişmanlıkla kabul etmişler, ama kendi güçleriyle değişemeyeceklerini anlayarak temizlik ve saflık için Kutsal Ruh'un gücüne yönelmişlerdir… Tanrı gücünün insan zayıflığında yetkinleşmesi için kendilerini Mesih'e adayarak Tanrı'nın hizmetine sunmuşlardır. “

  Bazı kişiler kendi cinslerine eğilim duyarak doğdukları için Tanrı'yı suçlarlar, ancak Tanrı'nın değil, insanın günahlılığıdır. Adem'in günaha düşmüş her çocuğu kötü eğilimlere sahiptir. Her birinin farklı alanlarda zayıflıkları bulunur. Günah, kişi ayartıldığı zaman değil, ayartmaya teslim olduğu zaman oluşur !

  Her tür şehvetten olduğu gibi, homoseksüellik ve lezbiyenlikten de kurtuluş vardır. Ancak bu tür durumlarda tanrısal danışmanlık yardımı almak önemlidir.

  Hristiyanlar homoseksüelleri ve lezbiyenleri yaşam biçimlerini onaylamadan kabul etmelidirler. Çünkü Mesih bu kişiler için ölmüştür. İmanlılar, “Rab'bi görebilmeleri için onları kutsal bir yaşam sürmeye” çağırmak konusunda her tür olası yolu denemelidirler ( İbr. 12:14 ) (William MacDonald)Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.