Tanrı Sizi Seviyormu?

• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Soru: Bazen merak ediyorum acaba, Tanrı beni seviyor mu? Eğer kendisi bu kadar çok sevgi dolu bir Tanrı ise, dünya’da bu kadar çok acı ve üzüntü neden vardır?

Yanıt: O’nun kitabında, yani Kutsal Kitap’ta, Tanrı, bütün bu acı ve üzüntülerin bizim günahlarımızdan dolayı meydana geldiğini belirtmektedir. Do

Anonim
    Pasif

Soru: Şimdi siz şunu mu demek istiyorsunuz; eğer ben Mesih’i benim Kurtarcım olarak kabul edersem, benim bütün günahlarn bedelini ödeyerek benim yerime cezalandırılmış olduğundan, artık benim Cehenneme gitmek korkusunda kalmama gerek yok mu?

Yanıt: Evet, öyle! Eğer ben Mesih’i benim kurtarıcım olarak kabul edersem, sanki Tanrı’nın yargılama kürsüsünün önüne çıkmış gibi olurum. Mesih benim yerime vekilim olarak bütün günahlarımın bedelini ödemiştir.

Oğul’a iman edenin sonsuz yaşamı vardır. Ama Oğul’un sözünü dinlemeyen yaşamı görmeyecektir. Tanrı’nın gazabı böylesinin üzerinde kalır.
    Yuhanna 3:36

Soru: Peki O’na inanmak ne demektir? Eğer ben bütün Kutsal Kitap’ın Mesih’in kurtarıcı olduğuna dair söylediklerini kabullenirsem, Cehenneme gitmekten kurtulurmuyum?

Yanıt: Mesih’e inanmak demek, Kutsal Kitap’taki doğru olanları kabullenmekten daha fazladır. Demektir ki benim bütün hayatım O’na bağlanmıştır. Demektir ki ben yaşantıma ait olan her şeyle Kutsal Kitap’ın doğruluklarına güveniyorum. Demektir ki ben günahlarımdan dönerim ve Mesih’e Rab’bim olarak hizmet ederim.

Hiç kimse iki efendiye kulluk edemez. Ya birinden nefret edip öbürünü sever, ya da birine bağlanıp öbürünü hor görür. Siz hem Tanrı’ya hem de paraya kulluk edemezsiniz.
    Matta 6:24

Öyleyse, günahlarınızın silinmesi için tövbe edin ve Tanrı’ya dönün Öyleki, Rab size yenilenme fırsatları versin.
    Elçilerin İşleri 3:19

Soru: Şimdi siz şunu mu demek istiyorsunuz yani, İsa’dan başka Cehennem’den kurtulmanın hiç bir yolu yoktur? Peki ya öbür dinler için ne diyorsunuz? O, öbür dinlerden olanlarda Cehennem’e giderler?

Yanıt: Evet, gerçekten öyledir. Onların kurtulamayacakları bir gerçek vardır bu gerçekte şudur, Tanrı hepimizi kendi günâhlarımızdan sorumlu tutar. Tanrı isterki, bizler kendi günâhlarımızın bedelini kendimiz ödeyelim. Öbür dinler, bu dinleri takip edenlerin günâhlarını üstlenerek ödeyebilecek bir vekili sağlayamazlar. Mesih bu günâhların bedelini üstlenecek tek kişi olmakta ve tek kurtarıcımız olmaktadır.

Başka bir kimsede kurtuluş yoktur. Bu göğün altında insanlara bağışlanmış, bizi kurtarabilecek başka hiçbir ad yoktur. Elçilerin İşleri 4:12

İsa ona, yol, gerçek ve yaşam ben’im dedi. Benim arac

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.