• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #23510
  Anonim
  Pasif
  Tanrı Sizi Seviyor!

  Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi (ve değer verdi) ki, biricik (ve tek olan) Oğlu’nu verdi. Öyle ki O’na iman edenlerin (güvenenlerin, bel bağlayanların) hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun’ (Yuhanna 3:16).

  Yuhanna 3:16 bize, Tanrı’nın dünyayı çok sevdiğini ve onun uğruna biricik Oğlu’nu kurban ettiğini söyler.
  Tanrı sizi seviyor! Siz O’nun için çok özelsiniz. Tanrı’nın sizi sevme nedeni, iyi bir insan olmanız ya da herşeyi doğru bir şekilde yapmanız değildir. Tanrı sizi seviyor! Çünkü Tanrı sevgidir. Sevgi, Tanrı’nın yaptığı bir şey değildir; olduğu bir şeydir. Sevgi Tanrı’nın doğasındadır.
  Tanrı’nın sevgisi paktır ve hiç tükenmek bilmez. Tanrı’nın sevgisi hakedilemez ya da kazanılamaz. Sadece iman yoluyla kabul edilebilir.
  Pavlus, Efesliler 3:19’da bu sevgiyi gerçekten anlayabilmemiz için dua eder. Bu sevgiyi anladığımız zaman iç varlığımızda güçleniriz. Ve iç varlığımızda güçlendiğimiz zaman da, dışarıdan gelen zorluklar bizi mağlup edemez.
  Sevgi gösterebilmeniz için öncelikle sevgi almanız gerekir. Tanrı’nın sizi sevmesine izin verin. Size olan sevgisini kabul edin. Bu sevgide yıkanın. Üzerinde derin derin düşünün. Bırakın bu sevgi sizi güçlendirsin. Ondan sonra da vermeye başlayın.
  Şunu söyleyin:
  ‘Tanrı beni seviyor. Ben O’nun gözünde özel birisiyim. O’nun sonsuz sevgisini bugün kabul ediyorum ve böylece iç varlığımda güçleniyorum’.
  (Joyce Meyer)
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.