Tanrı sevgisi

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim,

Çoğunuz Rabbi tam bilmediği için sevmiyor. İnanın bilince çok seveceksiniz. Bir zamanlar bende sizler gibiydim, tanımıyordum. Müjdeciler sayesinde tanıdım, tanıyınca da çok sevdim. İnandım-gerçek bir dost olduğunu anladım. Ona yaklaştıkça yaşamımdaki etkisini hissettim. Verdiği huzur dünyadakinden çok farklı-artık yalnız seni sevenleri değil sevmeyenleride sevmeye başlıyorsun. O zaman şeytan aynen şöyle fısıldadı- aptallaşma seni sevmeyeni sevemezsin.Bu yaptığın akılsızlık olur.Kendini ezdirme kurnaz ol. Şeytanın bu sözlerine zaman zaman inandım her seferindede mutsuz oldum.Senin mutsuz olmanı şeytandan habersiz yaşamanı istemiyorum kardeşim.Bu yüzden yazıyorum. Senden hiç bir şey istemiyorum. Yalnızca senin, eşinin, çocuklarının ve tüm insanların mutlu olmasını istiyorum.Tüm insanların birbirinden şikayet etmediği –yüzlerinden gülümsemenin eksik olmadığı bir dünya istiyorum. Bu Rab ile mümkün kardeşim. Bizler için çok zor ama onun ruhunun yüreklerimizde yaşamasıyla mümkün. O bunun sözünü verdi. Bizim için yaptıklarına inanınca vefalı olunca geliyor ve bizi sıcak kalpli insanlar yapıyor.Tüm sorunların ancak seversek biteceğini anlıyorsun.Tartışmak, bağırmak istemiyorsun.Hakkın olandan bile sevinerek vazgeçiyorsun. İnan kardeşim ben bunları kendimde yaşadım.Seninde yaşayacağına kuşkum yok.Unutmaki insanı sevgi yaşatır.İnsan sevilince çok mutlu olur.Şeytanın etkisiyle çok kötü olanlarımız bile sevilince çok mutlu olur. Sevgisizlik insanı tüketir-yaşamdan koparır. O zaman ölüm insana çok tatlı gelir. Bu durumumuz en çok rabbi üzüyor kardeşim .O bizleri severek yaşayalım diye özenerek yarattı-hiç birimizin mutsuz olmasını istemedi-halada istemiyor. İsa’yı tanımamızı onun gibi sevmemizi ilk yaratılıştaki o temizliği onun yaptıklarına inanarak yeniden almamızı istiyor.Kendi çabalarımızla sevmemizin boş olduğunu söylüyor. Hayatlarında İsa’ya yer vermeyenler hep mutsuz oldu. Sevmediler. Bu hayatı, Rab’bin farkında olmadan- sevmeden yaşadılar. Arkalarında binlerce kırık kalp bırakıp gittiler.

Ben senin bu kardeşlerimiz gibi rabbin farkına varmadan, sevmeden yaşamanı istemiyorum. Severek yaşamanın mümkün olduğunu bilmeni çok istiyorum. Seninde arkanda kırık kalpler bırakıp gitmen en çok şeytanı mutlu eder. Unutmaki Dünyanın hep aynı sevgisiz kalması- gözyaşının olması şeytanın en büyük amacı. İsa’yı tanımanı onun gibi sevmeni hiç istemiyor. İsa gibi karşılık beklemeden sevmen-onun dünyadaki amacını bitirir. Herkesin İsa gibi karşılıksız sevdiğini düşünsene-dünyada bir tek mutsuz insan kalmaz. Kardeşim- hep İsa’nın sevgisinden bahsetmem seni usandırmasın-inan bu çok önemli basite alma -bugünden İsa gibi sevmeye başla. Çocuklarının gelecekte mutlu olmasını istiyorsan-İsa gibi sevmek zorundasın. Bekleme hemen rabbe dua et yaşamına gelmesini iste. Ve ondan asla ayrılma. Seni uyardığım için bana günü gelip, anlayınca teşekkür edeceksin. Bundan adım gibi eminim. Yanılmayacağıma inancım tam. İsa gibi ne kadar çabuk sevmeye başlarsan o kadar çabuk mutlu olacaksın- hayatı doya doya yaşayacaksın.Tam bir iç huzurunu O’nun gibi seversen yakalayacaksın.Tam sevmeden bu hayatı yaşamak-farkına varınca inanki çok kötü. Artık sevmeden yapamıyorum. Bir tek sevgisizliğim bile acı çekmeme yetiyor. Rab’be inanınca kutsal ruh sizi bir robot gibi karşılık beklemeden sevmeye programlıyor.İstesenizde sevmemezlik edemiyorsunuz.

Rab çok güçlü kardeşlerim bunu yaşamımda gördüm.Müthiş bir gücü var.İnanınca sizi avuçlarının içine alıyor-koruyor-şekil veriyor.Bu tam bir Hıristiyan olana kadar sürüyor.Emin olunca bırakıyor.Git diyor esenliği müjdele.Sevmenin mümkün olduğunu anlat.Benim İsa’yı ve sizleri sevdiğim gibi onlarda birbirlerini sevsinler diyor. Bunu başarabileceğimize inanıyor.Rabbin bu seslenişine sırtımızı dönersek asla mutlu olamayacağız.Dünya hiç değişmeyecek.Sevgisizlik hep olacak.Çocuklarımız bunu yaşayacak.Bizlerse kuşak kuşak endişeli gözlerle bu hayattan çekilip gideceğiz.Gözümüz hep arkada kalacak.Şeytanın tam istediğide bu kardeşim.O İsa’yada düşman bizede düşman.Hepimizin mahvolmasını istiyor.Ne yazık ki bunuda başarıyor.Kanıtı-çevrenize bakın karşılık beklemeden sevmeyen milyonlarca insan.İsa bizden bizi yaralayanlarıda sevmemizi, onlar için iyilik dilememizi dua etmemizi istiyor.İsa’nın düşüncesiyle şeytanın düşüncesi arasındaki farkı gördünüzmü? hangisi insanı yaşatır.Düşmanını sevmekmi? Yoksa onu öldürmekmi? ben de rab gibi düşünüyorum.Düşmanını sevmek hem insanın kendisini hemde düşmanını yaşatır diyorum.İsa’daki bu düşüncenin sizlerdede olmasını o kadar çok istiyorum ki- bunun için sürekli dua ediyorum.Ondaki esenliğin arkasından gitmek bizleride çocuklarımızıda yaşatacak.Her insanın içten özlemini çektiği hep sevdiği yeni bir dünya kurulacak.Rabbin istediği yeni bir yeryüzü geçekleşecek.Rab tüm bunlar için uğraşırken, kötü olan ibliste emin olun hiç boş durmayacak bizleri kendisine benzetmek-kendisiyle birlikte cehenneme götürmek için çoğumuzu kandıracak.Kardeşim sen iblisin bu oyununa gelme.Ancak İsa gibi seversem mutlu olabileceğim de.Buna inan.Yaşamayı seç.Bu dünyadan ayrılınca rabden ödülümüzü alacağımızı bilerek yaşa.Onunla cennetin güzelliğini paylaşacağız.Hep sevmekten yana olan bütün canlarla orda karşılaşacağız.Sevmeyen hiç kimse orda bulunmayacak.Orası düşmanlarını severek ölenlerin kenti olacak.Bilki sevaplarımız bizi oraya götürmeyecek.İsa’ya olan inancımız-onun yüreğine benzeyen yüreklerimiz götürecek.Oraya sevaplarla gideceğini düşünen insanların hiç biri içeri alınmadı.yalnız İsa gibi düşmanlarını sevenler içeri alındı.Tanrı kapıda sordu sevmeyenlere -neden sevmedin.Örnek olarak gönderdiğim İsa’ya neden benzemedin.Bağışlanman için onu kurban ettiğime neden inanmadın-aynen böyle diyecek kardeşim-hiç bir mazeretimiz olmayacak.Ona iyi olduğumuzu, aynı zamanda çok hayırlı işler yaptığımızı, bu sebeplerle cenneti hakkettiğimizi söyleyeceğiz.Oda bize gerçekten İsa gibi sevseydin.-Dünyadan gelen ağlama seslerini duymuyor olacaktım diyecek.Bizi içeri almayacak-o an keşke düşmanlarımı sevseydim-dünyadan, sevinen insanların seslerini duysaydım diyeceksiniz.İşte o zaman inan çok geç olacak.Şimdi buradayken uyanalım-Tanrıyı kandıramayacağımızı bilerek, İsa gibi sevelim.Çocuklarımız için dünyayı cennete çevirelim.Onlara severek- gülerek yaşadıkları bir Dünya bırakalım.

“Yolunuzdan dönüp küçük çocuklar gibi olmazsanız, Göklerin Egemenliği’ne asla giremezsiniz” (Matta 18:3).

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.