Tanrı kendısını 3 olarakmı ılan ettı yoksa tekmı?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ben sizlerden rica ediyorum benim bu yazimi lutfen silmeyin, benim verdigim yazilari ben kendimden uydurmuyorum, ve eger silerseniz, ozaman siz beni degil Isa Mesih’in getirdigi mujdeyi ve Baba’sina taniklik olarak geldigi ve Yuce Tanri’yi ret ediyorsunuz demek oluyor benim icin!

Ben Paltalk’ta sizlerle baskasinin onunde bunlari tartismak istemiyorum, cunku bu seyler pek birseye yaramaz eger Isa Mesih’in soyledigi sozlere ve ondan sonra gelen elcilerin soylediklerine ve anlatmaya calistiklari seylere inanmassaniz bu benim bir sorunum degildir!

Bundan once’de yazmistim bu konu uzerine ama bu sefer fazla uzatmiyacagim ve sizlere delill’lerle gosterecegim.

Baba Tanri Ogulunu dogurdu (yaratmadi! (SuleyOz 8:22)Turkce tercumesinde yer yanlis tercume edilmistir, orda dogum gecer, ben Turk’ce Kutsal Kitabin icinde cok yanlis sekilde tercume edilmis yerler vardir. Cok fazla degildir, ama vardir yuzde 97% dogru tercume edilmistir originalinden.

Sizlere en Cok Yuhanna’dan verecegim cunku, Yuhanna Isa Mesih’e en yakin olandi, ve ayni zamanda Yuhanna1,2,3 ve Vahiy yazanda ayni kisidir!!!! Ve Ayni zamanda Petrus’da cok yakindi Isa Mesih’e.

2Peter (Petrus 1:16 Rabbimiz İsa Mesih’in kudretini ve gelişini size bildirirken uydurma masallara başvurmadık. O’nun görkemini gözlerimizle gördük.
    2Peter (Petrus 1:17 Mesih, yüce ve görkemli Olan’dan kendisine ulaşan sesle, “Sevgili Oğlum budur, O’ndan hoşnudum” diyen sesle Baba Tanrı’dan onur ve yücelik aldı.
    2Peter (Petrus 1:18 Kutsal dağda O’nunla birlikte bulunduğumuz için gökten gelen bu sesi biz de işittik.
    2Peter (Petrus 1:19 Peygamberlerin sözleri bizim için daha büyük kesinlik kazandı. Gün ağarıp sabah yıldızı yüreklerinizde doğuncaya dek, karanlık yerde ışık saçan çıraya benzeyen bu sözlere kulak verirseniz, iyi edersiniz.
    2Peter (2Petrus 1:20 Öncelikle şunu bilin ki, Kutsal Yazılar’daki hiçbir peygamberlik sözü kimsenin özel yorumu değildir.
    2Peter (Petrus 1:21 Çünkü hiçbir peygamberlik sözü insan isteğinden kaynaklanmadı. Kutsal Ruh tarafından yöneltilen insanlar Tanrı’nın sözlerini ilettiler.

Baslamadan once sizlere sunu yazmak istiyorum, ne zaman Baba benim icimde yasiyor ve Baba ve ben birim, veya Beni goren Baba’yi gormus oluyor dediginde sizler orasini anlamiyorsunuz bakin ornek veriyim:
    Bakin su yazacagim ayet nediyor!

Yuhanna 14:19 Az sonra dünya artık beni görmeyecek, ama siz beni göreceksiniz. Ben yaşadığım için siz de yaşayacaksınız.
    Yuhanna 14:20 O gün anlayacaksınız ki, ben Babam’dayım, siz bendesiniz, ben de sizdeyim.

Ne demek oluyor bu ustteki Yuh 14:19-20 yazi? = Bizler ayni Baba’sinda oldugu gibi, imanlilarin ve onda kalan butun kardeslerin icinde yasiyacak! Peki bu Isa’nin ve bizim tek oldugunumu ispatlar, yoksa…Isa Mesih ve biz ayrimiyiz?

Bir ornek daha veriryim: Biliyorsunuz Tanri diyorki = Kadin Erkek evlendikten sonra bir olacaksiniz diyor, yani bir vucut olacaksiniz veya tek olacaksiniz diyor, bu peki evlenen kisileri ciftmi yapar yoksa onlar bir mi?

Ben simdi evli bir kisinin evine gittigim zaman ikisinide gorurum, cunku onlar beraber’de calissalar ve beraber’de olsalar onlar yinede ayridirlar! Ama aslinda herseylerini birlikte yaparlar. Ayni bunun gibi anlamaniz lazim. Bizim Beynimizi Tanri eger fisiksel bakis acisindan baksa, belki mercenen gorunmez bile. Eger Tanri’yi kisitlamak isteyipte, ve ayni zamanda yazilara inanmadiginiz zaman, sizler ferisiler gibi olursunuz!

Bizim beynimiz super bir beyindir, ama Tanri’nin Zekasi’nin ve Yuceliginden belki yuzde 1% dir!

Ben simdi cok musliman arkadaslar’la carpisiyom, ve onlarin ayetlerden verdigimde kabul ediyorlar, ama sizler Isa Mesih’in sozlerini kabul etmiyorsunuz! Ve aslinda orda sunu diyor diye degistiriyorsunuz. Isa Mesih iki kisiligi yoktu, Isa Mesih yalan soyluyor anlamina getiriyorsunuz. Eger..orda kendisinden bas ediyor Baba’sindan bas etmiyor dediginiz zaman bizleri kandirmis oluyor! Ve Isa Mesih yalan soylemez!!!!!

Isa Mesih Kim?

4000 YIL -Isa’dan once soylenmistir
    1 Tarihler 17:13 (1Ch 17:13) Ben ona baba olacağım, o da bana oğul olacak. Senden önceki kraldan esirgediğim sevgiyi hiçbir zaman esirgemeyeceğim.
    1 Tarihler 17:14 (1Ch 17:14) Onu sonsuza dek tapınağımın ve krallığımın üzerine atayacağım; tahtı sonsuza dek sürecektir.” Ibraniler 1:5 (Hebrews 1:5 = tamamlandi!)

Suleyman Ozdeyisleri 8:24 Enginler yokken, Suları bol pınarlar yokken doğdum ben.
    Suleyman Ozdeyisleri 8:25 Dağlar daha oluşmadan, Tepeler belirmeden, RAB dünyayı, kırları Ve dünyadaki toprağın zerresini yaratmadan doğdum.
    Suleyman Ozdeyisleri 30:4 Kim göklere çıkıp indi? Kim yeli avuçlarında topladı? Suları giysisiyle sarıp sarmalayan kim? Kim belirledi dünyanın sınırlarını? Adı nedir, oğlunun adı nedir, biliyorsan söyle!

Zebur ISA’dan 1000 yil once
    Zebur (Psa 89:26) ‘Babam sensin diye seslenecek bana, ‘Tanrım, kurtuluşumun kayası.
    Messih Tanriya Baba diye cagiracak..Matta 11:27 tamamlandi.

Isa Mesih ustteki Tarihler ve Suleymanin yazilari destekledimi?

Yuhanna 8:58 İsa, “Size doğrusunu söyleyeyim, İbrahim doğmadan önce ben varım” dedi.

Yuhanna 16:27 Çünkü beni sevdiğiniz ve Baba’dan çıkıp geldiğime iman ettiğiniz için Baba’nın kendisi sizi seviyor.
    Yuhanna 16:28 Ben Baba’dan çıkıp dünyaya geldim. Şimdi dünyayı bırakıp Baba’ya dönüyorum.”

Isa Mesih, kendisinden iciri Tanri Baba’dan geldigini soylemismidir!

Luka 22:70 Onların hepsi, “Yani, sen Tanrı’nın Oğlu musun?” diye sordular. O da onlara, “Söylediğiniz gibi, ben O’yum” dedi.
    Luka 22:71 “Artık tanıklığa ne ihtiyacımız var?” dediler. “İşte kendi ağzından duyduk!”

Yuhanna 7:29 Ben O’nu tanırım. Çünkü ben O’ndanım, beni O gönderdi.”

Yuhanna 7:33 İsa, “Kısa bir süre daha sizinleyim” dedi, “Sonra beni gönderene gideceğim.

Joh 8:16 Yargılasam bile benim yargım doğrudur. Çünkü ben yalnız değilim, ben ve beni gönderen Baba, birlikte yargılarız.

Yuhanna 8:18 Kendim için tanıklık eden bir ben varım, bir de beni gönderen Baba benim için tanıklık ediyor.”

Yuhanna 8:23 İsa onlara, “Siz aşağıdansınız, ben yukarıdanım” dedi. “Siz bu dünyadansınız, ben bu dünyadan değilim.

Yuhanna 3:16 “Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu’nu verdi. Öyle ki, O’na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun.

Yuhanna 14:6 İsa, “Yol, gerçek ve yaşam Ben’im” dedi. “Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse
    gelemez.

Yuhanna 8:26 “Sizinle ilgili söyleyecek ve sizleri yargılayacak çok şeyim var. Beni gönderen gerçektir. Ben O’ndan işittiklerimi dünyaya bildiriyorum.”

Yuhanna 8:54 İsa şu karşılığı verdi: “Eğer ben kendimi yüceltirsem, yüceliğim hiçtir. Beni yücelten, ‘Tanrımız’ diye çağırdığınız Babam’dır.

Yuhanna 14:24 Beni sevmeyen, sözlerime uymaz. İşittiğiniz söz benim değil, beni gönderen Baba’nındır.

Yuhanna 14:28 Size, ‘Gidiyorum, ama yanınıza döneceğim’ dediğimi işittiniz. Beni sevseydiniz, Baba’ya gideceğim için sevinirdiniz. Çünkü Baba benden üstündür.

Yuhanna 15:16 Siz beni seçmediniz, ben sizi seçtim. Gidip meyve veresiniz, meyveniz de kalıcı olsun diye sizi ben atadım. Öyle ki, benim adımla Baba’dan ne dilerseniz size versin.

Yuhanna 20:17 İsa, “Bana dokunma!” dedi. “Çünkü daha Baba’nın yanına çıkmadım. Kardeşlerime git ve onlara söyle, benim Babam’ın ve sizin Babanız’ın, benim Tanrım’ın ve sizin Tanrınız’ın yanına çıkıyorum.”

Mat 10:33 İnsanların önünde beni inkâr edeni, ben de göklerdeki Babam’ın önünde inkâr edeceğim.”

Mat 16:27 İnsanoğlu*, Babası’nın görkemi içinde melekleriyle gelecek ve herkese, yaptığının karşılığını verecektir.

Mat 18:10 “Bu küçüklerden birini bile hor görmekten sakının! Size şunu söyleyeyim, onların göklerdeki melekleri, göklerdeki Babam’ın yüzünü her zaman görürler.”

Mat 20:23 İsa onlara, “Elbette benim kâsemden içeceksiniz” dedi, “Ama sağımda ya da solumda oturmanıza izin vermek benim elimde değil. Babam bu yerleri belirli kişiler için hazırlamıştır.”

Mar 13:32 “O günü ve o saati, ne gökteki melekler, ne de Oğul bilir; Baba’dan başka kimse bilmez.

Mar 16:19 Rab İsa, onlara bu sözleri söyledikten sonra göğe alındı ve Tanrı’nın sağında oturdu.

Luk 23:34 İsa, “Baba, onları bağışla” dedi. “Çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar.” O’nun giysilerini aralarında paylaşmak için kura çektiler.

Luk 23:46 İsa yüksek sesle, “Baba, ruhumu ellerine bırakıyorum!” diye seslendi. Bunu söyledikten sonra son nefesini verdi.

Isa Mesih Goge ciktiktan sonra insanlar nasil tanittilar Isa Mesih’i?

1Co 8:5(6) Yerde ya da gökte ilah diye adlandırılanlar varsa da -nitekim pekçok “ilah”, pekçok “rab” vardır bizim için tek bir Tanrı Baba vardır. O her şeyin kaynağıdır, bizler O’nun için yaşıyoruz. Tek bir Rab var, O da İsa Mesih’tir. Her şey O’nun aracılığıyla yaratıldı, biz de O’nun aracılığıyla yaşıyoruz.

Elciler 2:33 O, Tanrı’nın sağına yüceltilmiş, vaat edilen Kutsal Ruh’u Baba’dan almış ve şimdi gördüğünüz ve işittiğiniz gibi, bu Ruh’u üzerimize dökmüştür.

Elciler 5:31 İsrail’e, günahlarından tövbe etme ve bağışlanma fırsatını vermek için Tanrı O’nu Önder ve Kurtarıcı olarak kendi sağına yükseltti.

Elciler 7:55 Kutsal Ruh’la dolu olan İstefanos ise, gözlerini göğe dikip Tanrı’nın görkemini ve Tanrı’nın sağında duran İsa’yı gördü.
    Elciler 7:56 “Bakın” dedi, “Göklerin açıldığını ve İnsanoğlu’nun* Tanrı’nın sağında durmakta olduğunu görüyorum.”

Rom 8:34 Kim suçlu çıkaracak? Ölmüş, üstelik dirilmiş olan Mesih İsa, Tanrı’nın sağındadır ve bizim için aracılık etmektedir.

Col 3:1 Mesih’le birlikte dirildiğinize göre, gökteki değerlerin ardından gidin. Mesih orada, Tanrı’nın sağında oturuyor.

Ibraniler 10:12 Oysa Mesih günahlar için sonsuza dek geçerli tek bir kurban sunduktan sonra Tanrı’nın sağında oturdu.

Ibraniler 12:2 Gözümüzü imanımızın öncüsü ve tamamlayıcısı İsa’ya dikelim. O kendisini bekleyen sevinç uğruna utancı hiçe sayıp çarmıhta ölüme katlandı ve Tanrı’nın tahtının sağında oturdu.

1Pe 3:22 Göğe çıkmış olan Mesih Tanrı’nın sağındadır. Bütün melekler, yetkiler ve güçler O’na bağlı kılınmıştır.

Yuhanna1 de nediyor!

Yuhanna1 4:15 Kim İsa’nın Tanrı’nın Oğlu olduğunu açıkça kabul ederse, Tanrı onda yaşar, o da Tanrı’da yaşar.

Yuhanna1 5:7 For there are three that bear record in heaven, the Father, the Word, and the Holy Ghost: and these three are one.
    Yuhanna1 5:7 Şöyle ki, tanıklık edenler üçtür: Ruh, su ve kan. Bunların üçü de uyum içindedir.
    Bu ayet Yuhanna1 5:7 temamen yanlis tercume edilmistir, aslinda burda soyle yazar :
    ” Cennette taniklik edenler uctur ve bunlar = BABA, SOZ VE KUTSAL RUH ve bunlarin ucu birdir diyor! = Soz burda Isa Mesih’dir!!!

Yuhanna1 5:9 İnsanların tanıklığını kabul ediyoruz, oysa Tanrı’nın tanıklığı daha üstündür. Çünkü bu, Tanrı’nın tanıklığıdır, kendi Oğlu’yla ilgili olarak yaptığı tanıklıktır.

Yuhanna1 5:10 Tanrı’nın Oğlu’na inanan, yüreğinde Tanrı’nın tanıklığına sahiptir. Tanrı’ya inanmayansa O’nu yalancı durumuna düşürmüş olur. Çünkü Tanrı’nın Oğlu’yla ilgili tanıklığına inanmamıştır.

Yuhanna1 5:11 Tanıklık da şudur: Tanrı bize sonsuz yaşam verdi, bu yaşam O’nun Oğlu’ndadır.
    Yuhanna1 5:12 Kendisinde Tanrı Oğlu bulunanda yaşam vardır, kendisinde Tanrı Oğlu bulunmayanda yaşam yoktur.

2Yuhanna 1:3 Baba Tanrı’dan ve Baba’nın Oğlu İsa Mesih’ten gelen lütuf, merhamet ve esenlik de gerçekte ve sevgide bizimle olacaktır.

Yuhanna2 1:9 Haddini aşıp Mesih’in öğretisine bağlı kalmayan hiç kimsede Tanrı yoktur. Bu öğretiye bağlı kalanda ise hem Baba, hem de Oğul vardır.

(Vahiy) Revelation
    Vahiy 1:4 Ben Yuhanna’dan, Asya İli’ndeki* yedi kiliseye* selam! Var olan, var olmuş ve gelecek olandan, O’nun tahtının önünde bulunan yedi ruhtan ve ölüler arasından ilk doğan, dünya krallarına egemen olan güvenilir tanık İsa Mesih’ten sizlere lütuf ve esenlik olsun. Yücelik ve güç sonsuzlara dek, bizi seven, kanıyla bizi günahlarımızdan özgür kılmış ve bizi bir krallık haline getirip Babası Tanrı’nın hizmetinde kâhinler* yapmış olan Mesih’in olsun! Amin.
    Rev 1:5 (SEE 1:4)
    Rev 1:6 (SEE 1:4)

Vahiy 3:5 Galip gelen böylece beyaz giysiler giyecek. Onun adını yaşam kitabından hiç silmeyeceğim. Babam’ın ve meleklerinin önünde o kişinin adını açıkça anacağım.

Kutsal Ruh KIM?

Bakin Kutsal Ruh’dan bas ediyor, onunda ayri bir kisiligi ve gorevi var!

1= Yardimci
    2= Kendiliginden konusmayacak
    3= Duyduklarini soyleyecek
    4= O beni yuceltecek (Isa mesih diyor)
    5= Kutsallar icin aracilik eder.
    6= Ruhu kederlendirmeyin
    7= Benim olandan alip size bildirecek.

Yuhanna 14:16 Ben de Baba’dan dileyeceğim. O sonsuza dek sizinle birlikte olsun diye size başka bir Yardımcı*, Gerçeğin Ruhu’nu verecek. Dünya O’nu kabul edemez. Çünkü O’nu ne görür, ne de tanır. Siz O’nu tanıyorsunuz. Çünkü O aranızda yaşıyor ve içinizde olacaktır.

Yuahnna 16:13 Ne var ki O, yani Gerçeğin Ruhu gelince, sizi tüm gerçeğe yöneltecek. Çünkü kendiliğinden konuşmayacak, yalnız duyduklarını söyleyecek ve gelecekte olacakları size bildirecek.
    Yuhanna 16:14 O beni yüceltecek. Çünkü benim olandan alıp size bildirecek.
    Yuhanna 16:15 Baba’nın nesi varsa benimdir. ‘Benim olandan alıp size bildirecek’ dememin nedeni budur.

Rom 8:27 Yürekleri araştıran Tanrı, Ruh’un düşüncesinin ne olduğunu bilir. Çünkü Ruh, Tanrı’nın isteği uyarınca kutsallar için aracılık eder.

Efesliler 4:30 Tanrı’nın Kutsal Ruhu’nu kederlendirmeyin. Kurtuluş günü için o Ruh’la mühürlendiniz.

Kutsal Kitabin icinde gecen Tek Tanri lafi veya laflari Echad’dir Yahudice’de ve birlik anlamina gelir.
    Ayni zamanda Yeshua ve Elohim bunlar birlik icinde Tanri’dir.(Plural -Ingilizce)
    Birsey daha var: Ilk Insan yaratmaya basladiginda, ne dediler?…kimin benzerliginde yapalim dediler? Bizim benzerligimizde yapalim diye gecer!..BIZLER KIM????!.O ayeti’de kendiniz bulursunuz.

SON SOZUM:

Bir tane hic beynini yikanmamis bir cocugun eline Incili ver, ve saadece Yuhanna’yi oku de, o cocuk Tanri’nin Ogulu olduguna taniklik eder. Ama bazi insanlar yazmis olan yazilari kendi kafalarina gore yorumlayip, baska insanlarin beyinlerini yikiyorlar! Ve boylece’de asil mesaji anlamayip anliyan insanida kiniyorlar!!!!!!

KARAR SIZIN!!!

Ismael King

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.