Tanrı, çocuklarının acı çekmesine neden izin verir ?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Esenlik İsa Mesih Rab ve kurtarıcımızdır diyen her bir can ile olsun.

“Terbiye edilmenin özü”,”Doğruluk uğruna acı çekmektir.”

İlk defa Rab’e yüzümü dönüp yüreğimi açtığım dönemlerde kutsal kitaptaki şu kelam dikkatimi çekmişti:

” Göklerdeki Babamız,
    Adın kutsal kılınsın.
    Egemenliğin gelsin.
    Gökte olduğu gibi,yeryüzünde de
    senin istediğin olsun.
    Matta.6:9-10

Şaşırdım bu nasıl bir dua, Tanrı göklerin egemeni ve ona inananlar ise bu egemenliğin yeryüzünede gelmesini istiyorlar,bu şekilde dua ediyorlar..!

Tabi ki süreç içerisinde kutsal ruhun yüreğime anlattıkları ve bendeki incili öğrenme arzusu birleşince yaratılıştan başlayıp İncil vahiy yirmi birinci bölümle biten binlerce yıllık bir Tanrı planı ile karşı karşıya olduğumu anladım.

Sonuç; Evet Yaratıcımız bizleri, gelecekte kuracağı yeni yaşam ülkesinin neferlerini,düşmanı olan şimdiki bu dünyanın egemeni iblisin yurduna yani deplasmana gönderiyordu.
    Onu kendi ininde (dünyada) yenmemiz için.

“Bunları size bende esenliginiz olsun diye söyledim.Dünyada sıkıntınız olacak.Ama cesur olun BEN dünyayı yendim..!”
    Yuhanna 16:33

“Çünkü Tanrı’dan doğmuş olan herkes dünyayı yener.
    Bize dünyaya karşı zafer kazandıran imanımızdır.”
    Yuhanna.5:4.

Bu iman sayesinde,kutsal ruh ile dolan elçiler dünyanın dört bir yanına,Rab’bin müjdesini yaydılar.
    Bu iman sayesinde yıllarca Romalılar tarafından öldürülmemek için ovalarda koyun postları içinde yaşadılar.
    Bu iman sayesinde Mesih imanlıları Romada arenalarda aslanların önüne atılırken Rab İsa Mesih ve onun Müjdesinden bir gram taviz vermeyerek ölüme ilahiler söyleyerek gittiler.
    Bu İman sayesinde üç yüzlü yıllarda sn.Polikarp İzmirde imansızlar tarafından yakılırken dua edebiliyordu.
    Bu iman sayesinde elçi Petrus gözünü kırpmadan ters çarmıha gidiyordu.

Rab’bin gelişine kadar denenmeler devam edecek ve iyi toprağa ekilmiş olanlar ayakta kalacak,Rab’bi karşılayacak.

” Oğlum,Rab’bin terbiye edişini
    hafife alma.
    Rab seni azarlayınca cesaretini
    yitirme.
    Çünkü Rab sevdiğini terbiye eder,
    Oğulluğa kabul ettiği herkesi
    cezalandırır.”

İbraniler 12:5

Esenlikte kalın kardeşlerim.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.