Tanri yardim eder!

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

RAB(Yahve) garipleri korur,
    Öksüze,dul kadina yardim eder,
    Kötülerin yoluinuysa saptirir. Mezmur 146,9

üç imanlı yaşli kızkardes yıllarca bir evde beraber yaşıyorlardı.Birbirlerine ne kadar destek olsalarda yanlız olmanın sıkıntılarını ve kaygılarını tasıyorlar.

Basliktaki ayet onlara nasil yardim edebilir di? Her sabah oldugu gibi bugün de Rab’bin onlari korumasi ve yönlendirmesi icin dua ettiler.

Iste kapi calindi.Bir firma temsilcisi kapida duruyor.Dış sıvanın yapılması yönünde cok etkili ve ucuz bir öneri yapıyor.Kendi firması örnek evler aradıgı icin teklifin ekstra cok uygun oldugunu söyledi
    -Hayır,kızkardesler yeni dış sıva istemiyorlar.Ama temsilci hic yılmıyor.Konuşuyor ve konuşuyor.Sonunda kızkardeş istememelerine ragmen antlaşmayı imzalıyorlar.

Temsilci kapıdan çıkarken kızkardeşlerin su sözünü işitiyor: ” Eger bizleri kandırmışsanız göklerdeki Tanrı’mız sizi yargılayacaktır.Çünkü göklerdeki büyük Tanrı’mız bizim Baba’mızdır.Bunun üzerine temsilci:
    “Ben Tanrı’nin mahkemesine düsmek istemem.Bunun icin sizi kandırmıyorum.” der ve gider.Biraz kuskulu ve herseyin nasıl olacagını bilmeden kızkardesler donakaldılar.

Birkaç dakika sonra kapı zili yine çalındı.Aynı temsilci yine göründü.O kızkardeşlerden ellerindeki antlasmanın kopyasını istedi.Antlasmanin orijinali ile birlikte yırtıp çöpe attı.Üzgün bir sekilde: “Sizi kandirmak istemiyorum” aceleyle ve selamlayarak oradan uzaklaştı.

Kızkardeşler birbirlerine saşkın bir şekilde baktılar.Tanrı’ya kendilerine yardım ettigi icin şükürler sunmaktan başka ne yapabilirlerdi ki!

hamdolsun-2.png

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.