Tanri Var Midir? Tanri'nin VarolduĞuna Daİr Dellİler Var Midir?

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Tanrı Var mıdır? Tanrı’ya ait deliller var mıdır?

Tanrı’ya inanmamak için sık sık öyle bir inancın ‘bilimsel’ olmadığı, ya da ‘delillerin olmadığı’ iddia ediliyor. Oysa gerçek sebep başkadır: insanlar bir kere Tanrı’nın var oluşunu kabul ettikten sonra, o Tanrı’nın karşısında sorumlu olurlar, onun tarafından bağışlama almak zorunda olduklarını kabul etmelidirler (Romalılar 3:23; 6:23).

Tanrı varsa eğer, bütün yaptıklarımız için Ona hesap vereceğiz. Ama Tanrı yoksa, her ne istersek yapabiliriz, çünkü Tanrı tarafından cezalandırılmak korkusu olmayacak. Bence evolusyon, o yüzden toplumumuzda o kadar büyük rağbet görüyor – Yaradan Tanrı’dan başka bir şeye iman etmelerine mümkün kılmak için. Oysa Tanrı vardır ve eninde sonunda herkes onun var olduğunu zaten biliyor. Kimilerinin o kadar hararetli bir biçimde Tanrı’nın olmadığını kanıtlamaya çalışmaları, aslında Tanrının var oluşuna dair bir delildir.

Müssadenizle Tanrı’nın var oluşuna dair son bir delil sıralamak istiyorum: Tanrı’nın var olduğunu nereden mi biliyorum? Onu biliyorum, çünkü her gün Onunla konuşuyorum. O bana cevap verirken Onun sesini kulaklarımda işitmiyorum, ama Onun huzurunu duyuyorum, Onun bana yön vermesini hissediyorum, Onun sevgisini tanıyorum, Onun lütfunu özlüyorum. Hayatımda öyle olaylar oldu, onları açıklamak için Tanrı’nın var oluşundan başka bir şey düşünülmez. Tanrı beni öyle mucizevi bir biçimde kurtarıp hayatımı değiştirdi ki, Onun var oluşunu tanıyıp yüceltmeden edemem. Oysa, bütün bu deliller tek başına, o denli açık olanı tanımayı reddeden hiç kimse ikna etmeyecek. Tanrı’nın var oluşu imanla kabul edilmeli (İbraniler 11:6). Tanrıya iman etmek, karanlık bir yere atlamak değildir, zaten insanların %90’ı içinde bulunan iyi atdınlanmış bir odanın içine emin bir adım atmaktır.

(Gotquestıons)

Anonim
    Pasif

Tanrı'ya inanmayan, Tanrı diye biri yoktur diyen biri öncelikle aynanın karşısına geçsin ve kendine baksın. İnsanların görme ve duyma özelliği. Sindirim sistemi, bağışıklık sistemi, kanın damarlarda düzenli bir şekilde dolaşması, beynimizin işlevleri bunları bir düşünün. Bedenimizdeki bu düzenin kendi kendine olması imkansızdır. Nasıl güzel bir sanat eserinin sahibi varsa Dünyadaki en güzel ve en mükemmel eser olan insan vücudunun da yaratıcısı da Tanrı'dır.
    Sonra gözlerinizi gökyüzüne doğru kaldırıp yıldızlara bakabilirsiniz. İnsanlar o kadar trafik kuralı, trafik polisi, trafik levhaları koymasına rağmen televizyonda hergün bir trafik kazası izleriz. Ama o kadar yıldır hiçbir levha ya da polis olmadan gezegenler ve yıldızlar uzayda belirli bir düzen içerisinde dönüyorlar bu düzen içerisinde gece-gündüz ve mevsimolayları oluyor. Bunların hepsinin düzenini sağlayan Herşeye gücü yeten Tanrı'dır.

Bunlara rağmen bir kişi hâlâ Tanrı yoktur diyorsa yapacak bişey yok durum vahim demektir:D

Anonim
    Pasif

Hayatımda öyle olaylar oldu, onları açıklamak için Tanrı’nın var oluşundan başka bir şey düşünülmez. Tanrı beni öyle mucizevi bir biçimde kurtarıp hayatımı değiştirdi ki, Onun var oluşunu tanıyıp yüceltmeden edemem.

Sevgili Suna ablam, bu güzel yazınızı bizimle paylaştığınız için size çok teşekkür ediyorum.. Yukardaki bölümü özellikle seçtim.. Yaşadığınız önemli olayların birkaçını bizlerle paylaşmak ister misiniz? Hem bize bereket olur, hem de bu siteyi takip eden diğer insanlar için yararlı olur.. Şunu belirtmem gerekir ki; Ben, nasıl kendimden, kendi varlığımdan eminsem, Tanrı’nın da varlığından da eminim.. O bizim yaratıcımız, o bizim tasarlayıcımız.. O bizim herşeyimiz.. Onsuz nasıl bir hayat düşünebilirim ki? Ona hamdolsun..

Sevgiyle kalın..

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.