Tanri Ufacik GÜnahlari Olanlari Kurtarmadi

• Bu konu 1 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Rabbi aldatan kişi kimdir?

Günlük günahları için af

dileyen kişidir.

Tanrı sadece ‘ufacık günahı’ olanları kurtarmadı. Tanrı, “Tanrım, benim küçük bir günahım var” diyenlere bakmaz. Tanrı, O’na “Tanrım, ben günah doluyum, cehennemliğim, yalvarırım beni kurtar” diyenlere bakar. Gerçek günahkâr şunu söyler: “Tanrım, ancak sen beni kurtarırsan kurtulabilirim. Pişmanlığım içinde daha fazla dua edemiyorum, çünkü sadece tekrar günah işlemiş olacağım. Lütfen beni kurtar.” Tanrı tamamen O’na güvenenleri kurtarır. Bunu ben de denedim. Fakat, pişmanlıkla dua edenler asla günahtan özgür değildir. “Tanrım bana acı ve beni günahtan kurtar.” Böyle dua edenler günahtan kurtulmuş olacaklar. Onlar, Yahya tarafından yapılan İsa’nın vaftiziyle Tanrı’nın kurtarışına inanırlar. Onlar kurtarılmış olacak. Tanrı sadece günah yığınından, günah tohumundan, başka bir şey olmadığını bilenleri kurtarır. Hâlâ “Küçük bir günah işledim, lütfen bunu affet” diyenler hâlâ günahkârdır ve Tanrı onları kurtaramaz. Tanrı sadece kendisini tamamen günah yığını olarak görenleri kurtarır. İşaya 59:1’de şöyle yazıyor: “İşte Rabbin eli kısalmadı ki, kurtaramasın; ve kulağı ağırlaşmadı ki işitemesin; ancak sizinle Tanriniz arasına fesatlarınız ayrılık koydu ve suçlarınız onun yüzünü sizden gizledi de sizleri işitmiyor.”

Çünkü insan günah içinde doğdu. Tanrı ona sevecenlikle bakamazdı. Bu eli kısaldığı için ya da kulağı ağırlaştığı için bizim affını arayışımızı duymadığı anlamına gelmiyor. Tanrı

bize, “Sizinle Tanrınız arasına fesatlarınız ayrılık koydu ve suçlarınız O’nun yüzünü sizden gizledi de sizleri duymuyor” diyor. Kalbimizde çok fazla günah olduğu için, cennetin kapıları ardına kadar açık olsa da giremeyiz. Günahla dolu bir insan günah işlediği her sefer için Tanrı’nın affını isteseydi, Tanrı Oğlu’nu defalarca öldürmek zorunda kalacaktı. Tanrı bunu yapmayı istemiyor. Diyor ki: “her gün bana günahlarınla gelme. Seni bütün günahlarından kurtarması için Oğlumu gönderdim. Tüm yapman gereken O’nun senin günahlarını nasıl aldığını anlamak ve bunun doğru olduğunu görmek. Böylece kurtuluşun müjdesine inanarak kurtulmuş olacaksın. Sana verdiğim bu sevgi, yaratıklarıma duyabileceğim en büyük sevgidir.” Tanrı’nın bize söylediği budur. “Oğluma inan ve kurtulmuş olacaksın. Ben, senin Tanrın; Oğlumu, senin tüm günahlarının ve kötülüklerinin karşılığını ödemesi için gönderdim. Oğluma inan ve kurtulmuş olacaksın.” Kendilerinin günah yığını olduğunu bilmeyenler sadece kendi küçük günahları için Tanrı’nın affını isterler. İşledikleri sayısız günahtan habersizce Tanrı’nın karşısına çıkar ve “lütfen bu ufacık günah için beni affet, bunu bir daha yapmayacağım.” diye dua ederler. Aynı zamanda Tanrı’yı kandırmayı deniyorlar. Yalnızca günahkâr değiliz, üstelik bu günah işleme durumu biz ölünceye kadar sürecek. Yani sadece, günahlarımızın tamamının İsa’nın üzerine geçmesiyle günahtan özgür olabaliriz.

Anonim
    Pasif

İnsan nedir?

İnsan günah yığınıdır.

Kutsal Kitap’ta insanın günahları yazılıdır. İşaya 59:3-8’i okuyalım:

“Çünkü elleriniz kanla ve parmaklarınız fesatla kirlendi; dudaklarınız yalan söylediler ve diliniz kötülük homurdanıyor. Doğrulukla dava açan yok ve hakikatle dava güden yok. Kötülüğe gebe kalıyorlar ve fesat doğuruyorlar. Zehirli yılan yumurtalarından yavru çıkarıyorlar, ve örümcek ağı dokuyorlar; onların yumurtalarından yiyen ölür ve kırılan yumurtadan engerek çıkar. Ağlarından esvap olmaz, ve işledikleriyle insan örtünemez; yaptıkları fesat işleridir ve ellerinde zorbalık işi var. Ayakları kötülüğe koşarlar ve suçsuz kanı dökmeye acele ederler; düşünceleri fesat düşünceleridir; soygun ve kırgın onların yollarında. Selamet yolunu bilmezler ve izlerinde adalet yoktur; kendilerine eğri yollar yaptılar; o yolda yürüyenlerin hiçbiri selamet bilmez.”

İnsanın parmakları kötülükle kirlendi ve kötülük işleri yapıyorlar. Yaptıkları her şey kötü.

Ve dillerimiz yalan söylüyor. Ağzımızdan çıkan her söz yalan. İblis yalan söylerken içindekini söyler.”

(Yuhanna 8:44)

Tekrar doğmamış olan biri konuşurken, “Size gerçeği söylüyorum… Gerçekten size diyorum ki… Söylediğim şeyler doğrudur…” der. Fakat söyledikleri yalandır. Yazılmış olduğu gibi,“ iblis yalan söylerken, içindekini söyler” İnsanlar boş sözlere ve yalan konuşmalara güvenirler. İnsan kötü olarak ana rahmine düştü ve fesat içinde doğdu. Zehirli yılan yumurtalarından yavru çıkarıyorlar ve örümcek ağı dokuyorlar. Tanrı diyor ki “Onların yumurtalarından yiyen ölür ve ve ağlarından esvap olmaz” Bize yüreklerimizde engerek yumurtaları olduğunu söylüyor. Engerek Yumurtaları!… Yüreklerinizde kötülük var.

Suyun ve kanın müjdesine inanarak kurtulmuş olacaksınız. Ne zaman Tanrı hakkında konuşmaya başlasam, bana “lütfen! Bana Tanrı’dan söz etme, ne zaman bir şeyler yapmaya kalksam etrafıma günah saçıyorum. Saçmak ne kelime, benden günah akıyor. Her yere günah bulaştırmadan bir adım bile atamıyorum. Bunun önüne geçemiyorum. Ben günahla doluyum. Bu yüzden bana daha fazla Tanrı’dan sözetme.” diyen insanlarla karşılaşıyorum. Bu insanlar, kendilerinin günah yığını olduğunu bilen, fakat müjdenin kendilerini kurtaracağından haberi olmayan insanlar. Kendisinin günah yığını olduğunu bilen insanlar kurtulabilir. Aslında herkes böyledir. Herkes etrafına günah saçar. Bu böyledir, çünkü insan günah yığınından başka bir şey değildir. İnsan bu durumdan Tanrı’nın Gücü aracılığıyla kurtulur. Şaşırtıcı değil mi? günah saçarlerken üzgün olan bu insanlar, Rabbimiz İsa aracılığıyla mutlu ve rahat olarak kurtulabilirler. O, günahlarınızın

karşılığını tamamen ödedi. Kendnizi günah yığını olarak kabul edin ve böylece kurtulmuş

olacaksınız.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.