TANRI GÜÇLÜDÜR

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Evangelist
    Anahtar yönetici

“Tanrı güçlüdür” dediğimiz zaman, gücünün engellenmeyeceği, kontrol edilemeyeceği[1] aklımıza gelir. O’nun gücü hiçbir şey tarafından önlenemez. O, yapmak istediğini yorulmaksızın yapar. O her şeye kadir olandır.[2] O’nun için imkansız olan bir şey yoktur.[3] Bizim anlamakta güçlük çektiğimiz ve bizler için imkansız olan her şey O’nun için mümkündür.[4] O’ her şeyi yapabilir[5] ve hiçbir plan ya da isteği engellenemez.[6] O’ göklerden dilediği her şeyi yapar.[7] Ebedi olan Rab Allah yerin uçlarını yaratırken bile yorulmaz, zayıflamaz.[8] O, iman atamız İbrahim’e her şeye kadir olduğunu ve O’nunla yürümesini söylemiştir.[9] Çünkü İbrahim ve eşi yaşça oldukça ilerlemişlerdir ama Tanrı’nın en umutsuz ve imkansız gibi gözüken durumdan bile kendi büyük gücü sayesinde büyük işler yapacağına iman etmişlerdir.[10] “Tanrı güçlüdür” dediğimiz zaman Tanrı’nın, kendi vaatlerini yerine getireceğine güvenmemiz gerekmektedir.[11] İman atamız İbrahim, henüz Tanrı hiçbir şey yapmadan O’nun gücüne inanarak ölüleri dirilteceğine güvenmiştir.[12] Bir Hristiyan’ın bunları düşünerek kime iman ettiğini bilir ve kendisini Tanrı’nın koruyacak güçte olduğunu kabul eder.[13] Tanrı’nın bizleri İsa Mesih’te koruduğunu ve hiç bir şekilde kimsenin bizleri Tanrı’dan koparmaya gücünün yetmediğine iman ederiz.[14] Aynı şekilde her zaman, her yönden, her şeye yeterli ölçüde sahip olarak her iyi işe cömertçe katkıda bulunabilmemiz için, Tanrı bize her nimeti arttıracak güçtedir.[15]

Tanrının gücü bir Hristiyanın ibadetinde övgü ve şükran ilahisidir.[16]

[1] Eyüp 11:7

[2] Vahiy 1:8

[3] Luka 1:37

[4] Matta 19:26

[5] Kurtarır: Daniel 3:17, İbraniler 7:25, Yaratır: Luka 3:8, Vaatlerini tamamlar: Romalılar 4:21, Düşmekten alıkoyar: Yahuda 24, Düşünebileceğimizden ve yapabileceğimizden fazlasını yapar: Filipililer 3:21, Efesliler 3:20

[6] Eyüp 42:2

[7] Mezmur 115:3

[8] İşaya 40:28

[9] Tekvin 17:1

[10] Tekvin 12:1-3, Romalılar 4:18-20

[11] Romalılar 4:21

[12] İbraniler 11:19

[13] II.Timoteyus 1:12

[14] Yuhanna 10:29

[15] II.Korintliler 9:8

[16] Vahiy 4:8; 19:6

Rab İsa, sana iman ediyorum. Beni korkutan herhangi bir şeyin beni ezmeyip,
    sana itaat etmeme engel olmaması için, imanımda beni destekle! Kilisene eşlik et,
    kilisenle beraber kal, çobanların ve müminlerin imanını güçlendir.
    Senin yardımınla kutsal Adını, duymak istemeyenlere bile duyuracağız!

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.