Tanikliğim

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kardeşlerim,

Daha önce de söylediğim gibi ben kısa bir zaman önce ailem ve dostlarıma göre müslüman birisiydim. Ama hayatımın hiçbir döneminde bu olgu bana sıcak gelmedi ve o dinin gereklerini yerine getirmek hiç içimden gelmedi. Ha, okulda ve küçükken yazın gittiğim kuran kurslarını saymazsak tabii… İçimden hep dinime sarılayım, ben de ibadetimi yapayım diye çabalarım oldu. Ancak kitaplarda anlatılan ve çevremizde kamuoyunda gördüğüm bütün müslümanlar ve müslüman öğeler, olaylar, insanlığı kesinlikle ileriye değil, sonu belli olmayan bir karanlığa itmekteydi.

Mesela çevremdeki tanıdığım birinin ikizleri doğdu. Ve bu adam yeni doğan çocuklarına kendi hür iradesiyle isim koyamadı, çocuklarının ismini bile ‘hocam’ dediği Fettullah diye bir tarıkatçı koydu.

Bu anlatabileceğim binlerce örnekten sadece birisi ve en masum olanı. İşte kardeşlerim, bu ve bunun gibi binlerce sebepten ve güzel ülkemiz Türkiye’nin de bir Malezya’ya, İran’a dönüşmeye başlamasından sonra islamın bana hiçbir şey veremeyeceğini anladım.

Kendi çabalarımla araştırdığım bilgilerle ve Hristiyanforumla karşılaşmam hayatımın dönüm noktası oldu. Sitede yazılan makaleleri, tanıklıkları ve incilden pasajları okudukça içime bir ferahlık ve huzur dolmaya başladı.

Galiba yılların verdiği bir açlıkla sitenin başından ayrılmaz oldum. Daha sonra edindiğim kitaplar, görüştüğüm kişiler ve diğer materyaller sayesinde ben artık kararımı vermiştim, ben de RABBE hizmet edip İsa Mesih’in yolunda gitmeye karar verdim.

İşte kardeşlerim, insanlığın tek kurtarıcısı MESİH İSA’ya kavuşmak için ilk adımı ben böyle attım.

Hepinize iyi geceler diliyorum. RAB sizlerle olsun…

Korintliler

Anonim
    Pasif

İman ailemize hoşgeldin Korintliler, :) :)

İnsanlığın tek Kurtarıcı’sı olan İsa Mesih’e iman etmekle, O’nu Rabbin ve Kurtarıcın olarak yaşamına almakla, vermen gereken en önemli kararı verdin. Bunu, İsa’yı tanıdıkça, O’nun sevgisini tattıkça daha iyi anlayacaksın. Seni kutluyorum.

Rab seni korusun, bereketlesin ve kendi yüceliği için kullansın.

Sevgiler
    Suna

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.