SİZCE..Bir Benzeri Var mı.?

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27129
  Anonim
  Pasif

  Benzeri varmı..?
  Dünya’da O’nun yaşadıklarını yaşamış ölünden dirilmiş tek bir insan,ona benzer tek bir kişi varmı.?
  Hayır,
  İSA MESİH,
  Benzersizdi.

  2000 Yıl önce, bir adam,doğa kanunlarına aykırı bir şekilde,pek tanılmamış bir köyde köylü bir kadının çocuğu olarak dünya’ya geldi. Yoksulluk içinde ve göze çarpmayan bir ortamda yetişti.30 yaşına kadar,marangozluk yaparak yaşadı.Büyük yolculuklar yapmadı.Kendi ülkesinin sınırlarını hiç geçmedi.Doğduğu yerin 320 km’sinin daha uzağına gitmedi.

  Ne zenginlikte ne de yönetimde gözü vardı.O’nun akrabaları sıradan insanlardı. Ne bir eğitim nede bir öğretim görmedi.hiç bir zaman ne bir aile’si ne de evi oldu.İlk doğduğunda daha küçüçük,yeni doğmuş bir bebekken bir kralın yüreğine korku saldı;çocukluğunda ise bilginleri şaşırtı.Gençliğinde doğaya hükmetti,dalgalar üzerinde yürüp denizi ararlıyarak yatıştırdı.İnsanları ilaçsız ve karşılık beklemeden iyileştirdi.
  ölüleri yaşama döndürdü,cüzzamlıları ise, elleri ile dokunarak iyileştirdi.
  Resmi hiç bir görevde bulunmadı,hiç bir kitap yazmadı,buna ramen O’nun hakkında yazılmış kitaplar ülkenin kütüphanelerine sığmaz.Her hangi bir şiir yazmadı,ama sayısız bestecinin ve ilahilerin esin kaynağı oldu.

  Bir okul kurmadı,buna rağmen dünya’nın tüm üniversitelerinden daha fazla öğrenci yetiştirdi.İSA MESİH özel bir eğitim almamıştı.Grek kültürüne ve ilmine yabancıydı,ataları ise dar görüşlü,hoşgorüsüz ve katı kuralcı bir ulustu.Bütün bunlara ramen,O dünyanın tanıdığı en yüce İnanç öğretmeni olmuştu.İSA Mesih’in hizmeti üç yıl sürdüğü halde inanç tarihine,en derin anlamını sığdırmış,hiç kimsenin yaşamı O’nunki kadar kısa ,alçakgönüllü ve dünyanın kargaşasından uzak geçmemiştir.hiç kimsenin yaşami bu denli evrensel ve etkin olmamıştır.

  Bir orduya komuta etmedi ya da insanları askere almadı,eli hiç silah tutmadı,buna ramen hiç bir önder O’nun kadar çok gönüllüyü yanında toplayamadı.İsyankarları, bir el ateş etmeden dize getirdi.
  O hep yüreklere seslendi.O’nun işi hiç bir zaman silahlarla olmadı.

  O’nun kişiliğinin ruhsal güçü,sözlü ifadelerinde kendisini ortaya koymuş ve O’nu işitenlerin dikkatini etkin bir şekilde çekerek,yaratmış olduğu etkinin eşsizliği hakkında yazılan yazılarda yakınlık, derinlik ve aynı zamanda açıklık ve evrensellik ile doğruluk O’nun bildirisinde etkili unsurlar olarak var olmuştur.
  İSA MESİH,
  Bir psikiyatrist değildi,fakat tüm hekimlerden daha fazla kırık kalbi onardı,yüreği kanatan,yaralara SÖZ’ünün etkisi ,ruhsal güç’ü
  ile şifa oldu.Yüreklerdeki yıpranıklığa,yanlızlığa son verdi,

  Haftanın bir gününde her şey durur ve kitleler O’na tapınmak ve O’nu yüceltmek için toplanırlar.Bu kuralı hiç bir güç değiştiremedi.

  Grekler’ın ve Roma’lılar ın ve dünya’daki bir çok,övülgen hükümdarlar
  zaman içinde birer birer gelip geçtiler.Ünlü bilim adamları,filozoflar ve TANRI bilimciler tarih içinde kaybolmaya yüz tuttular,fakat O’nun ismi her geçen gün daha da fazla tanıldı.tanıtıldı.

  Mesih’in çarmıha gerilmesinin üzerinden 2000 Yıldan fazla zaman geçmesine ramen,hala o diri ve aramızda yaşıyor.Hirodes onu yok edemedi.Onu tanımazlarda hala ,şimdi bile, onu yok edemediler.
  Mezarın ve Ölümün hükmü, üzerinde var olamadı.
  O göklerde tahtında bütün gölkemi ile oturmaktadir.O’nun adı TANRI olarak beyan edilmiş ve melekler ve Kutsallar O’na tapınıp onu yüceltirken,iblisler ise O’dan korkmaktadırlar.
  O,yaşayan RAB’bimiz ve Kurtarıcımız.İSA MESİH’tir.
  İSA MESİH bizleri tövbe etmeye,inanmaya ve sevmeye çağırmaktadır.

  NAPOLYON Şöyle demiştir:
  Sadece İSA MESİH,insanların gözlerini zaman ve mekan sınırlarını aşan bir görünmeyene odaklatmaya başarmıştır.On sekiz asır gibi uzun bir zaman önce İSA MESiH,bizlerden yerine getirilmesi çok zor olan bir talepte bulunmuştur.O bizlerden,filozofların ,dostlarından,baba’nın çocuklarından,gelinin damattan,ağabeyin kardeşinden boşuna istediği bir “YÜREĞİ” yani yüreğimizi ister.

  Yüreğimizi kendisi için,sonsuza dek ve koşulsuzca isterve bu dileği anında karşılanır.Bu isteğin gücü ve yetkisi,İSA MESiH’ın,
  İmparatorluğunun genişlemesini sağlar.O’na yürekten inanan herkez,O’na karşı doğaüstü bir sevgi besler.Bu olağanüstü durumu açıklaması olanaksızdır.,çünkü insanın yaratıcı güçlerinin ötesindedir. En acımasız yok edici zaman bile bunun gücünü ne azaltabilir,nede sınırlayabilir.

  İtiraf etmeliyimki,İSA Mesih’in varlığının doğası gizemlidir,ama bu gizem insanlığın ihtiyaclarını karşılamaktadır..Bunu reddetmeye kalkarsanız,tüm dünya açıklaması olmayan bir muammaya dönüşür.,eyer kabul ederseniz,insanlık tarihinin öyküsü tatmin edici bir açıklığa kavuşur.

  İSA MESİH’in sevgisinin güçü,varlığı,inancı,yüreklerinizde ve yaşamlarınızda işlesin
  AMİN.

  “Gök ve yer ortadan kalkacak,ama benim sözlerim asla ortadan kalmayacaktır.”
  Luka 21.33

  #35728
  Anonim
  Pasif

  Hristiyan olmayan ve bu sebeble böylesine hassas bir konuya objektif olarak bakabilen biri olarak söyleyebilirim ki;
  KESİNLİKLE YOK!

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.