Sıkıntı ve zorluklarda göksel teselli…

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Armagan
    Anahtar yönetici

Tanrı sıkıntı ve zorluk anlarında olsak bile bize olan yardımını ve tesellisini üzerimizden asla eksik etmiyor.
    [h=5]drP8vlvSl_8.gif
    [/h][h=5]Yaklaşık iki bin yıl önce Pavlus dehşet verici ve yaşamını tehdit eden deneyimler yaşadı hayatında…2.Korintiler1:8-9; Kardeşlerim,Asya İli`nde çektiğimiz sıkıntılardan habersiz kalmanızı istemiyoruz. Dayanabileceğimizden çok ağır bir yük altındaydık. Öyle ki, yaşamaktan bile umudumuzu kesmiştik.Ölüme mahkûm olduğumuzu içimizde hissettik. Ama bu, kendimize değil, ölüleri dirilten Tanrı`ya güvenmemiz için oldu.
    O sırada neler olduğu tam olarak bilimesek de, mutlaka Pavlusun hayatını sarsan şeyler oldu!!2.Korintiler11:23-27;Ben O`nun daha üstün bir hizmetkârıyım. Ben daha çok emek verdim, hapse daha çok girdim, sayısız dayak yedim, çok kez ölümle burun buruna geldim.Beş kez Yahudiler`den otuz dokuzar kırbaç yedim.Üç kez değnekle dövüldüm, bir kez taşlandım, üç kez deniz kazasına uğradım.
    Bir gün bir gece açık denizde kaldım.Sık sık yolculuk ettim. Irmaklarda, haydutlar arasında, gerek soydaşlarımın gerekse öteki ulusların arasında tehlikelere uğradım. Kentte, kırda, denizde, sahte kardeşler arasında tehlikelere düştüm.Emek verdim, sıkıntı çektim, çok kez uykusuz kaldım. Açlığı, susuzluğu tattım. Çok kez yiyecek sıkıntısı çektim, soğukta çıplak kaldım….. Düşünebiliyormusunuz Pavlusun Hayatı duyguları bedeni ne kadar sarsılmış!!
    Ama bakın Ruhsal olarak Pavlus sağlam bir kişiydi!!Amin…Asya ilindeki çektiği sıkıntıların düşünürken bakın ne diyor!!Her türlü tesellinin kaynağı olan Tanrı`ya, merhametli Baba`ya, Rabbimiz İsa Mesih`in Tanrısı ve Babası`na övgüler olsun!
    Kendisinden aldığımız teselliyle her türlü sıkıntıda olanları teselli edebilmemiz için bizi bütün sıkıntılarımızda teselli ediyor.. Haleluya…
    Peki Böyle bir teselliyi nasıl elde edebiliriz???[/h]Facebook paylaşımı
    [h=5]
    [/h]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.