Susanne Geske Tazminat Davasi Acacak

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #24260
  klaus
  Anahtar yönetici

  Susanne Geske tazminat davası açacak

  37712.jpgMalatya'da öldürülen Tilmann Ekkehart Geske’nin eşi tazminat davası açıyor.24 Nisan 2007 Salı 16:34

  Malatya’da yayınevi irtibat borusunda 5 kişinin saldırısı sonucu 2 Türkle birlikte öldürülen Alman vatandaşı Tilmann Ekkehart Geske’nin eşi Susanne Geske, olayla ilgili davaya müdahil olmak için avukat tuttu. Ankara Barosu avukatlarından İbrahim Kalı, Malatya’da basın toplantısı düzenleyerek Susanne Geske’nin olayda ‘devletin hizmet kusuru’ bulunduğu gerekçesiyle maddi ve manevi tazminat davası açacağını söyledi.

  Avukat Kalı, Susanne Geske’nin olayı gerçekleştiren kişi ve kişilerin bulunarak en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini söyledi. Geske’nin yaşları 19-20 olan zanlıların arkasında mutlaka bir ‘ağabeyleri’ olduğuna inandığını belirten avukat İbrahim Kalı, “Müvekkilim Malatya’yı çok sevmekte ve bu kişilerin Malatyalı olduğuna dair şüphe duymaktadır. Müvekkilim bu olayı 10 yıl önce Almanya’nın Solingen Kasabası’nda dazlaklar tarafından yakılarak yok edilen Türk ailesinin olayına benzetmektedir. Almanya’da yaşayan Türk ve Almanları ayağa kaldıran bu olay gibi, Malatya’da cereyan eden olay için de Türkiye ve Malatyalıların göstermiş olduğu hassasiyet, müvekkilimin acısını birazcık olsun hafifletmiştir” dedi.
  Avukat İbrahim Kalı, “Bu olay Türk ve İslam tarihine bir kara leke olarek geçmiş olup, din adına yapıldığı iddia edilen bu olay, hoşgörüyü esas alan dinimize yapılan en büyük kötülüktür” dedi.

  Öldürülen Tilmann Ekkehart Geski’nin eşi Susanne Geske’nin Malatya’da yaşamayı sürdüreceğini belirten avukat Kalı, “Müvekkilim Malatya’yı seviyor. Ceza davasına müdahil olarak katıldığı gibi koşullar oluştuğu takdirde, ‘Devletin hizmet kusuru’ nedeniyle maddi ve manevi tazminat talebiyle yasal başvurusunu da yapacaktır” dedi. Kalı, Geske’nin tazminat miktarını daha sonra belirleyeceğini, ancak yüklü bir tazminat davası açmayı düşündüğünü belirtti.

  EMRE, HAFTADA 30 YTL’YE GAZETE DAĞITMIŞ

  Malatya katliamının kilit ismi Emre Günaydın, geçen yıl yaklaşık 2.5 ay Malatya’da haftada bir gün yayınlanan yerel Malatya Birlik adlı gazetede dağıtıcı olarak çalıştığı ortaya çıktı. Sattığı gazete başına para alan ve haftada yaklaşık 30 YTL para kazandığı belirtilen Günaydın’ın gazeteden, “Konya’da üniversite kazandım oraya gidiyorum” diye ayrıldığı belirtildi.

  Malatya Birlik Gazetesi’nin Sahibi ve Sorumlu Yazişleri Müdürü Zeki Dağ, kentte basın toplantısı düzenleyerek, Emre Günaydın’ın 2.5 ay gazetelerinde dağıtım görevlisi olarak çalıştığını söyledi. Dağ, “Ancak bazı gazetelerde yer alan ve burada çalıştığı iddia edilen kişiler gazetemizde çalışmamıştır. Bu kişileri tanımıyoruz. Emre Günaydın, tanıdığımız kişilerin söylemesi üzerin gazete dağıtımı yapmış ve ayrılmıştır. Kendisini çalıştığı süre içinde işini dürüst şekilde yerine getirmiş olup, içine kapanık, konuşmayı sevmeyen kişilik olarak tanıdık. Bizimle çalıştığı süre içinde herhangi bir şüpheli hal ve hareketi olmamıştır” dedi.

  Hürriyet

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.