Sürpriz

 • Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #26902
  Anonim
  Pasif

  Merhabalar, bugün başımdan geçen ve beni gerçekten hem şaşırtan hem de mutlu eden bir olay yaşadım ve sizinle de paylaşmak istedim.

  Ben Hristiyanlığı yeni yeni tam hakkını vererek araştırıyorum ve şimdiden beni kendine çekmeye başladı. Gerçekten hiç okullarda(!) ve halk arasında bilindiği ve anlatıldığı gibi olmadığını görüyorum. Konuya dönersek;

  Sabah uyandım ve her sabah yapmaya çalıştığım gibi İncilden kısa bir kısım daha okudum. Bugün Matta bölümünü bitirmiştim ve bir işim için şehir merkezine gitmem gerekiyordu. Evden çıktım minibüse bindim yapacak hiçbir şey olmadığı için radyoya kulak kabarttım ben de; ilk başlarda müzikler ve reklamlar derken kanal değişti klasik bir müzik çalmaya başladı, klasik müziği çok severim lütfen kanalı değiştirmesinler diye içimden geçirirken ve tam bu sırada müziğin sesi kısıldı ve bir ses: “Markos, bölüm bir.” diyerek Tam da bu sabah kaldığım yerden İncil okumaya başladı radyoda, o an gerçekten şaşırdım etrafı kontrol ettim ama hiç kimse sesini çıkarmıyordu, herkes kendi halindeydi. On beş dakikalık bir yol kalmıştı son durağa ve sanki herkes Hristiyandı veya kimse onun incil olduğunu anlamamamıştı ya da duymuyorlardı sanki, bilindiği üzere halkın çoğunun ana dillerinde bir kutsal kitap anlayışı olmadığı için de idrak edilememiş olabilir aslında, her şeye rağmen bugün bu olay beni hem şaşırttı hem de mutlu etti, umarım bir gün herkes bugün olduğu gibi; ancak bilerek ve isteyerek (bilerek ses çıkarmamış da olabilirler bilmedikleri gibi kesin bir yargıda bulunmak istemem) diğer insanların inançlarına saygı gösterir ve anlayışla karşılar. TANRI bizim ve tüm insanlığın zihinlerini ve yüreklerini aydınlatsın.

  #36072
  Anonim
  Pasif
  Gorkem;18326 wrote:
  Ben Hristiyanlığı yeni yeni tam hakkını vererek araştırıyorum ve şimdiden beni kendine çekmeye başladı. Gerçekten hiç okullarda(!) ve halk arasında bilindiği ve anlatıldığı gibi olmadığını görüyorum.

  Sevgili Görkem,
  Yaşayan diri Tanrı’yı aramak, ve O’nu tanımak adına yaptığın araştırmaların için seni kutluyorum. Tanrı, tüm yürekleriyle arıyanlara kendisini buldurtma sözünü vermiştir. ‘Tüm yüreğinizle ve canınızla beni ararsanız, kendimi size buldurtacağım’ demektedir. Her insan günahlıdır ve sonsuz ölüme mahkumdur. Ama Tanrı sevgi olduğu için hiçbir kimsenin sonsuz cehenneme gitmesini ve kaybolmasını istemez. Bu yüzden insanları bu korkunç yargıdan kurtarmak için bir KURTULUŞ YOLU hazırlamıştır ve bu yol RAB İSA MESİH’tir. İsa Mesih olmadan kurtuluş olamaz. Çünkü yaşama giden tek KAPI, tek YOL’dur İsa Mesih.

  Senin, İsa Mesih’in okullarda ve islamda öğretilen İsa Peygamber olmadığını farketmen, Kutsal Ruh’un sende işleyişinin bir göstergesidir. İsa Mesih, İslam’ın öğrettiği gibi sıradan bir peygamber değildir. O, beden almış, yüceliğinden soyunarak dünyamıza gelmiş olan egemen Rab, sonsuz Tanrı’dır. Günahlı insanı Şeytan’ın pençesinden çekip almak için kendisini kurbanlık bir sunu olarak sunmuş ve haç ölümüne giderek kendi canını vermiştir. Ama mezarda kalmamış, ölümü alt ederek görkemle dirilmiş ve yaşamaktadır. O’na seslenildiğinde duyan, hemen yanıt veren, feryatlarımıza kulaklarını tıkamayan bir Rab’dir O. Çünkü yaşıyor ve diridir.

  Görkemciğim araştırmalarında, Rab’bin, ruhsal gözlerini açmasını ve seni bol bol bereketlemesini diliyorum. Bu konuda sormak istediğin soruların olursa çekinmeden sorabilirsin. Sana severek yanıt vermeye ve Kutsal Kitap ışığında seni aydınlatmaya çalışacağız.

  Rab’bin sevgisinde ve esenliğinde kal
  Sevgilerimle

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.