Sorum yayınlanmadı.Lütfen cevaplarmısınız?

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Merhaba ben bu soruyu sordum ama yayınlanmadı bayağı oldu merak ettiğimden soruyorum.Lütfen bu sorumu yayınlayın çünkü bu sorumda herhangi hakaret tahrik vb. şeyler yoktur.
    Birde İsa mesih’in saat kaçta öldüyüyle ilgili sorum var.
    Mk.15:24
    Sonra O’nu çarmıha gerdiler ve kim ne alacak diye kura çekerek giysilerini aralarında paylaştılar.
    Mk.15:25
    İsa’yı çarmıha gerdiklerinde saat dokuzdu.
    Jn.19:14
    O gün Fısıh bayramına hazırlık günüydü. Saat on iki sularıydı. Pilatus Yahudilere, «İşte, sizin Kralınız!» dedi.
    Bu ayetlerin hangisi saat kaçta öldüğünü gösterir yoksa bir çelişkimidir.Lütfen yardım…

Armagan
    Anahtar yönetici

Sevgili paTCrik,

Markos ve Yuhanna’da bulunan ve ilk bakıldığında çelişkiymiş gibi görünen bu farklı zaman ifadeleri aslında bir çelişki değildir. Markos, yazısında Yahudilerin zaman sistemini kullanırken, Yuhanna Romalıların zaman sistemini kullanmıştır. Yahudi zaman sisteminde gün, akşam 6.00’da başlar ve ertesi gün akşam 6.00’da sona ererdi. Romalıların zaman sisteminde ise gün gece yarısı 12.00’de başlar ve ertesi gün gece 12.00de sona ererdi. Markos ve Yuhanna’nın İsa’nın çarmıha geriliş saatiyle ilgili açıklamaları bu iki sistem göz önüne alınarak anlaşılmalıdır.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.