Sorularım?

 • Bu konu 3 izleyen ve 3 yanıt içeriyor.
4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27619
  Anonim
  Pasif

  30.Lut Soar’da kalmaktan korkuyordu. Bu yüzden iki kızıyla kentten ayrılarak dağa yerleşti. İki kızıyla birlikte bir mağarada yaşamaya başladı.
  31.Büyük kızı küçüğüne, “Babamız yaşlı” dedi, “Dünya geleneklerine uygun biçimde burada bizimle yatabilecek bir erkek yok.
  32.Gel, babamıza şarap içirelim, soyumuzu yaşatmak için onunla yatalım.”
  33.O gece babalarına şarap içirdiler. Büyük kız gidip babasıyla yattı. Ancak Lut yatıp kalktığının farkında değildi.
  34.Ertesi gün büyük kız küçüğüne, “Dün gece babamla yattım” dedi, “Bu gece de ona şarap içirelim. Soyumuzu yaşatmak için sen de onunla yat.”

  35.O gece de babalarına şarap içirdiler ve küçük kız babasıyla yattı. Ama Lut yatıp kalktığının farkında değildi.
  36.Böylece Lut’un iki kızı da öz babalarından hamile kaldı.
  (Yaradılış Bölümü 19/30-36)
  13 Dağ başlarında kurban kesiyor,Tepelerde meşe, kavak, sakız ağaçları altında buhur yakıyorlar,Gölgeleri güzel olduğu için.Bu yüzden kızlarınız fahişelik ediyor,Gelinleriniz zina.

  14 Fahişelik ettiklerinde kızlarınızı, Zina ettiklerinde gelinlerinizi cezalandırmayacağım. Çünkü erkekleriniz fahişelerle oynaşıyor, Putların tapınağında fuhuş yapanlarla kurban kesiyorlar. (Hoşea Bölümü 4/14)

  Ben Tanrı’nın kitabında Lut hikayesinde böyle ifadelerin yer almasını anlamıyorum.Kızları ve Lut ensest bir ilişkiyle zina etmişler bu nasıl oluyor anlamıyorum cevap verirseniz sevinirim sonuçta LUT doğru bir peygamberdi.

  #34201
  Anonim
  Pasif

  Benim sana yorumum soyle olacak: Bu okuduklarin bir yerlerden tanidik geliyor mu? Yataga girdiginde guvenliginin olmamasinin, hoba icelim diyerek bir bardak iki bardak alkol derken sabah olmus bilmedigin bir yerde bilmedigin bir kadinin/adamin yaninda uyanmanin, kizina tecavuz eden, kizkardesine tecavuz eden, anneannesine tecavuz eden, bunlari gectim erkek cocuklarina tecavuz etmeler, bayan ogretmenlerin ya da “annelerin” 16-14 yaslarindaki cocuklarla beraber olmalari.

  Sen neden diye soruyorsun ya. Keske herkes okusa da anlasa alkolun ne menem bir sey oldugunu. Ya da ahlaktan yoksun olmanin, utancin ve rezilligin ne boyutlara ulasabilecegini anlasalar. Ah bize ders olsun diye yazilmis ama maalesef biz de eristik o rezil noktaya. Kalbinin ne kadar temiz olmasiyla bir alakasi yok. Sarhosluk ve unutkanlik…..

  Bunu okudun peki guzel. Simdi lutfen Efesliler:5-18’i oku.

  #36885
  Anonim
  Pasif

  Merhaba meraklı.

  Tanrı sözü bazı şeyleri gizleyip, bazı şeyleri göstermez. Tanrı bütün gerçekleri açıklar. Tanrı’nın sözüne göre, Lut bir peygamber değildi. Kime peygamberlik etti ki, kimseye!
  Burada ensest bir ilişki kurmak isteyen kişi Lut değil, onun kızlarıdır. Lut kızlarıyla yatmak istemedi, kızları onunla yatmak istediler. Lut’un suçu şarabı fazla kaçırıp sarhoş olmasıydı.
  Hoşea 4:14 konusuna gelince, evet, İsrailliler Tanrı’ya isyan etmişlerdi. O’nun buyruğuna uymamışlardı. Hoşea kitabını okursanız daha ne tür şeyler yaptıklarını da görebilirsiniz.

  Sevgiler.

  #36876
  Anonim
  Pasif

  Söylediğiniz bölümleri okuyacağım Lut’un peygamber olmadığını bilmiyordum.

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.