sorular,sorular,sorular…

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

yeniden merhabalar,yeniden bazı sorularım var,yeniden yardımcı olursanız sevinirim,yeniden sağolun:)
    1)Yuhanna incilinde 1.bölümde Yahya nın ortaya çıkışını anlatan bölümde dini önderler Yahya ya sorarken ona mesih,ilyas ya da bekledikleri peygamber olup olmadığını soruyorlar.Burada yahudiler mesih ya da ilyas tan başka kimi bekliyorlar?
    2)Elçilerin işlerinde Gamalyel bir konuşma yapıyor.Tevdas’ın ve celileli Yahuda’nın isyanlarından bahsediyor.Ancak Mehmet Sakioğlu bir iddiada bulunuyor.İddiasına göre gamalyel in tevdas tan bahsetmesi olanksızmış çünkü Gamalyel in o konuşmayı yaptığı muhtemel tarihten 10 yıl sonra tevdas ın isyanı gerçekleşmiş.bu doğru olabilir mi?
    Şimdiden teşekkürler…

Anonim
    Pasif

Degerli uye,

Bahsettiginiz kisinin daha bircok iddiasi vardir, Bu konuda verilmis hazir cevapta vardir, bu cevabi buraya yapistirmak yerine asagidaki linki ziyaret ederek bu sorunuza ve daha sonra ONUN HAZIRLADIGI!!! sorulara cevap bulabilirsiniz.

http://www.kutsalkitap.org/index.php/Ysa-Mesih-KimdirY/Mehmet-Sakioolu-Ysa-yy-Hactan-Yndirdi-miY.html

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Sayın OrhanAnt,verdiğiniz linke baktım,ONUN (sn.sakioğlu) HAZIRLADIĞI bir çok soruya da doyurucu cevaplar verilmiş,bu soruların cevaplarını ben de merak ediyordum,sırası geldiğinde soracaktım,bu sebeple ben sormadan yanıt almama vesile olduğunuz için sağolun:)…Ancak maalesef bu sorduğum iki soruya,özellikle birinci soruya(çünkü verdiğiniz linkten yazıyı okuduğumda ONUN HAZIRLADIĞI gamalyel ile ilgili soru hakkında az çok fikir sahibi oldum) ilişkin bir cevabı linkte de bulamadım.o nedenle birinci soruyu yanıtlarsanız sevinirim…şimdiden teşekkürler…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.