Sonunda!!!Artık imanlıyım

• Bu konu 8 izleyen ve 15 yanıt içeriyor.
16 yazı görüntüleniyor (toplam 16)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif
    paTCrik;18710 wrote:
    Tekrar merhaba arkadaşlar,özür dilerim bir süre yoktum cevap veremedim.Sevgili samet55,ben ilk olarak müslümandım ve böyle gidiyordum hiçbir sorunum yoktu inancımla fkat anladım ki ne namaz nede başka bir amaç beni ruhsal açıdan rahatlatmıyor ve de tatmin etmiyordu.Dinleri iyice araştırmaya karar verdim.Sebebini bilmiyorum ki dinleri araştırırken İslamdan da uzaklaşıyordum.Dinleri araştırıken dinlerin kuralları hakkında eleştiri yaparken aklımda olan İslam düşüncesi dinleri tam anlamıyla anlamaya bir engeldi benim için.Bu yüzden İslam kurallarını bir kenara attım.Sadece Tanrı’nın varlığını düşündüm.Dinlerden bağımsız bir Tanrı düşüncesi…Yani Desit oldum…Ve sonunda akıl,mantık ve de en önemlisi kalbimle İsa Mesih’e iman ettim.

İsa Mesih’e neden ve nasıl iman ettiğini kısa ve öz bir şekilde özetlemişsin sevgili Patrick. Rab seni bolca bereketlesin ve ellerinde sımsıkı tutsun. Bir kimse hangi dine ait olursa olsun farketmez, eğer Tanrı ile kişisel bir ilişki içerisinde değilse o dindarlık kişiye ne kurtuluş getirir ne de ruhsal açıdan huzur verir. Her insanın içinde doldurulması gereken bir boşluk vardır ve bu boşluk Tanrı ile doldurulmalıdır. Bu da, Patrick’in de değindiği gibi, dinsel işleri ve kuralları bir kenara iterek tararsiz ve önyargısız bir şekilde araştırmakla olur. Zaten yürekten Tanrı’yı arayan herkese Rab kendisini açıklayacaktır.

İsa Mesih bu dünyaya bir din getirmeye gelmedi, üzerimize yükünü taşıyamayacağımız din kurallarını yerine getirmemiz için bizi zorlamadı kesinlikle. Çünkü O sevgidir, bizleri seviyor ve O’nun bizlerden istediği tek şey yüreğimiz, günaha ve Şeytan’a sırtımızı dönerek İsa’ya yönelmemiz, O’nu Rab ve Kurtarıcımız olarak yaşamımıza almamızdır. O zaman ölümden yaşama, karanlıktan ışığa geçeriz. İncil’de Yuhanna 8:12’de İsa şöyle diyor:

‘Ben dünyanın ışığıyım. Benim ardımdan gelen asla karanlıkta yürümez, yaşam ışığına sahip olur.’

Sevgilerimle

16 yazı görüntüleniyor (toplam 16)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.