Sonsuzluk karşısında şimdiki acılarımız….

 • Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27299
  Armagan
  Anahtar yönetici

  Sonsuzluk karşısında şimdiki acılarımız….

  ‘Yargım odur ki, bu anın acıları, gözümüzün önüne serilecek olan yücelikle karşılaştırılmaya değmez’ (Romalılar 8.18).

  ‘Hafif ve geçici sıkıntılarımız bize, ağırlıkta hiçbir şeyle karşılaştırılmayacak kadar büyük sonsuz bir yücelik kazandırmaktadır’ (2. Korint 4.17).

  Doğruyu söylemek gerekirse yeryüzünde yaşamak gerçekten zor bir şeydir. Hayat çoğu zaman bizi aşan veya gücümüzün taşıyamayacağı “sorunlar” ve “acılarla” doludur. Sağlık, ilişkiler, finans, iş ya da okul ile mücadeleler – bazen hayat her yönden bize saldırıyormuş gibi görünür. Ve bu denenmelerden istisnasız herbirimiz geçiyoruz – şimdi bile bazılarımız bu zorlukların içinden geçmekteyiz.

  Her ikisi de Pavlus tarafından yazılmış olan yularıdaki bu ayetler Mesih inanlısının şimdiki durumuyla sonsuzluktaki durumumuzu karşılaştıran ayetlerdir. Sonsuzluktaki durumumuz hakkında bildiklerimiz oldukça sınırlıdır; ama şunu biliyoruz ki orada sorunlar ve acılar olmayacak. Pavlus yukarıdaki ayette elde edeceğimiz göksel bir yücelikten söz ediyor. Gelecekte karşılaşacağımız bu göksel yüceliğin ne olduğu konusunda bir fikrim yok, ama şundan eminim ki bu yücelik hayal edebileceğimden cok daha güzel bir şey olacak ve bu yaşamda karşılaştığımız zorluklarla asla karşılaşmayacağız.

  Bu nedenle isterseniz konuya Tanrının bakış açısından bakarak yaklaşalım. Sonsuzluğa bakacak olduğumuzda bizim yeryüzündeki ömrümüz oldukça kısadır. Ortalama insan ömrü 60-70 yıldır. Bazıları bu ortalamanın üstünde, bazıları da altında yaşarlar. Ama cenneteki yaşamımız sonzua dek süren bir yaşam olacak ve bunun nasıl bir yaşam olacağını henüz hayal etmeye bile başlayabilmiş değiliz. Yine de, karşılaştığımız zorlukların bazıları bizim için çok zor ve ağır tecrübelerdir, ve bazen bu ağır yükleri artık taşıyamayacağımızı hissederiz. Ama Tanrı şimdiden, bütün bu zorlukladan çok daha büyük bereketlerin, sonsuzlukta bize gelecek olan yüceliğin müjdesini veriyor.

  Kutsal Kitab’ın diğer kesimlerinde çektiğimiz acıların nedenlerinden de söz edilir. Örneğin kendi günahlarımız veya akılsızlığımız sonucunda acı çekiyorsak o zaman bu günahımızı Tanrının önüne götürmeli, bunu açıkça itiraf ederek bu günahtan tövbe etmeliyiz. Ama İsa Mesih’i izlediğimiz için elem görürsek eğer, o zaman Kutsal yazılar bizim Rabbin yüceliğıyle bereketleneceğimizi söyler.

  Bugün herhangi bir şekilde acı çekiyor musun? Zorlukların var mı? Bırak Tanrının Sözleri seni teselli edip yureklendirsin. O zaman sorunlarının üzerine çıkacak, özgür olacaksın! Senin için duam odur ki, bu ayetler sana karşı karşıya olduğun acılar ve sorunları aşmanda güç ve cesaret kaynağı olsunlar.Tanrı seni asla bırakmadı. O şimdi burada, senin yanında duruyor. Seni o kadar çok seviyor ki, bu uğurda biricik Oğlunu senin uğrunda ölüme bile gönderdi. İşte Tanrı seni böylesine çok, böylesine derin bir şekilde seviyor!  (metnin ingilizce versiyonu için tıklayın):

  http://hristiyanturk.com/showthread.php?p=20594#post20594

  #36038
  Anonim
  Pasif

  Tşkler evan abi güzel bir konu

  #36507
  Anonim
  Pasif

  İncil yazarı Markos, İsa’nın öğrencilerinin Galile Denizini bir kayıkla geçmeye çalıştıkları sırada başlarından geçeni anlatırken şöyle diyor: ‘Kürek çekmekte, sıkıntıdaydılar, çünkü yel onlara karşı idi.’
  Henüz kıyıda olan İsa, zor durumda olduklarını gördü ve onlara ulaşmak için mucizevi şekilde suların üzerinde yürüdü. Yanlarına kayığa bindi, yel de dindi.—Markos 6:48-51.

  Aynı İncil yazarı, daha önceki bir olayda da şunları kaydeder: “Büyük bir kasırga oldu.” Bunun üzerine İsa “yeli azarladı. . . . . Yel dindi, büyük limanlık oldu.”—Markos 4:37-39.

  Bizler, günümüzde bu tür mucizevi olaylara şahitlik etme ayrıcalığına sahip değilsek de, onlardan çok şey öğrenebiliriz. Zor dönemlerde yaşayan kusurlu insanlar olarak, bu sıkıntı rüzgârlarından muaf değiliz. (II.*Timoti 3:1-5) Aslında zaman zaman, kişisel denemelerin yol açtığı sıkıntılar bize şiddetli birer fırtına gibi gelebilir. Fakat yardım almak mümkündür! İsa bunun için davet ediyor: “Ey bütün yorgunlar ve yükleri ağır olanlar, bana gelin, ve size ben rahat veririm.”—Matta 11:28.

  ‘Rüzgârlar bize karşı’ estiğinde bile, içimizde ‘büyük bir dinginlik’ hissedebiliriz. Nasıl?

  Tanrı’nın asla boşa çıkmayan vaatlerine güvenerek.—İşaya 55:9-11; Filipililer 4:5-7 ile karşılaştırın.

  __

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.