Sonsuza dek :

 • Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #27832
  Anonim
  Pasif

  SONSUZA DEK

  Yaratan Tanrı, insanoğlunun yanılgıya düşmemesi için, değişmez olan bazı şeyleri vurgulamak amacıyla, ‘Kutsal Kitap’ olarak bilinen Tevrat, Zebur ve İncil’de ‘SONSUZA DEK’ ifadesini kullanmıştır. Bazı örnekler:

  ***İbrahim Peygamber’in Tanrı’sı kim idi biliyor musunuz? Ya da İshak’ın, Yakup’un, Yusuf’un? Ya da Musa’nın? Ya da Davud’un, Daniel’in, Hezekiel’in, Yahya’nın? Yani, yeri göğü yaratan, hakikî ve Tek Tanrı olan’ın ‘hiç değişmez ebedî adı’ ne biliyor musunuz? Cevap: ‘YAHVEH’ Siz hiç bu Tanrı’yı tanıdınız mı? O’na hiç taptınız mı?
  Yanan çalıdan Tanrı Musa’ya seslenerek, İsrail’lilere de ki: “Beni size atalarınız İbrahim’in Tanrısı, İshak’ın Tanrısı ve Yakup’un Tanrısı YAHVEH gönderdi. SONSUZA DEK adım bu olacak. Kuşaklar boyunca böyle anılacağım” (Mısırdan Çıkış 3:15) Sizin Tanrı’nızın adı Yahveh’midir?

  *** Yeryüzünde ‘En Kutsal’ yer, Kudüs’teki Süleyman Peygamber’in ‘Tanrı’nın kendi talimatı ile’ yapmış olduğu Tapınak’dır ve ‘Sonsuza Dek’ de böyle kalacaktır. Yahveh’nin görkemi Tapınağı doldurdu ve Hezekiel Peygambere şöyle dedi: “İnsanoğlu! Tahtımın yeri, ayaklarımın basacağı, İsrail halkıyla SONSUZA DEK yaşayacağım yer burasıdır” (Hezekiel 43:7). Yahveh ‘sonsuza dek’ burada yaşıyorsa, başka tapınaklarda yaşayanlar kim?

  *** Görüm ve peygamberliklerin, ‘Mesih’in gelişi ile’ mühürlendiğini, yani ‘Sonsuza Dek’ son bulduğunu biliyor musunuz? Daha önce gelen tüm peygamberlerin hepsinin de sadece Yahudi, yani İsrailoğulları’ndan olduğunu da ve başka ırklardan hiçbir peygamber gelmeyeceğinin yazıldığını da biliyor musunuz? “Başkaldırıyı ortadan kaldırmak, günaha son vermek, suçu bağışlatmak SONSUZA DEK kalıcı doğruluğu sağlamak ve ‘Görüm ve Peygamberliği’ mühürlemek, EN KUTSAL’ı Meshetmek (İsa Mesih’i) için senin halkına ve kutsal kentine yetmiş hafta kadar bir zaman saptanmıştır” (Daniel 9:24). Mesih, Mesih’tir. Başka Mesih yoktur. Ama son peygamber, Mesih’ten hemen önce gelen ve O’na şahitlik eden Yahya Peygamberdir.

  *** Kutsal Kitap’ta hiçbir peygamberin geleceği ile ilgili tek bir ayet bile yok iken, MESİH diye bilinen İsa’nın hakkında, tüm peygamberlerin bildirdiği 336 tane ayet vardır. Bu ayetler, O’nun ‘Ezelî ve Ebedî’ olduğunu, ‘Tek Kurtarıcı’, ‘Günahlarımız için kurban edilen Tanrı Kuzusu’, “Bethlehem kentinde, Bakire’den doğacak olan bir oğlan çocuk” olduğunu söyler. Yeşaya peygamber, İsa’nın doğuşundan 700 yıl kadar önce şöyle yazmıştır: “Çünkü bize bir çocuk doğacak, bize bir Oğul verilecek. Yönetim O’nun omuzlarında olacak. O’nun adı Harika Öğütçü, Güçlü Tanrı, Ebedî Baba, Esenlik Önderi olacak. Davud’un tahtı ve ülkesi üzerinde egemenlik sürecek. Egemenliğinin ve esenliğinin büyümesi son bulmayacak. Egemenliğini adaletle, doğrulukla kuracak ve SONSUZA DEK sürecek” (Yeşaya 9:6-7).

  İşte bu çocuk, ikibin yıl önce doğmuş olan İsa Mesih’tir. O’nun hükmü ve egemenliği geçici değildir. SONSUZA DEK’tir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.