son kitap

• Bu konu 3 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Merhaba ben sizi kardeşim olarak görüyorum ve bir soru sormak istiyorum. İncilin son kitap olduğuna dair bir kanıt varmıdır ?

Saygılar…

Anonim
    Pasif

”Başlangıç ve son benim”

Anonim
    Pasif

Sevgili Misafir Üye,

Tevrat ve Zebur kitaplarını okuduğunuzda herşeyin mesihle sonlanacağını ve bekleyişin bu olduğunu göreceksiniz. Herşey Rabbin ta kendisi olan Mesih’in gelmesiyle tamamlanmıştır; kutsal kitabın vaat ettiği,geleceğe yönelik bildirimleri, bekleyiş.Çünkü Mesihde Tanrı insanlarının arasına geldi, söyleyebileceği herşeyi bu şekilde tamamen bildirdi, bu nedenle Mesih ” ben tamamlamaya geldim” demiştir. Bu nedenle bir kitap da yazmamıştır, çünkü Kutsal Söz O idi, çünkü O Tanrı’dan başkası değildi. O nedenle incillerde onun yaşayışı, sözleri, tutumları, yani onu tanımamızı sağlayacak olan herşey yazılmıştır. Mesih’in kim olduğunu araştırmakla işe başlayabilirsiniz. Havarilerin yazmış olduğu incillerde ve tevratta yazılı olan diğer peygamberlik sözlerine baktığınızda Mesih’in Tanrı olduğunu kabul etmekten başka mantıklı bir yol yoktur.
    Tevratta Yeşeya 9:6 da şöyle yazlıdır:

“Çünkü bize bir çocuk doğacak, Bize bir oğul verilecek. Yönetim onun omuzlarında olacak. Onun adı Harika Öğütçü*fı*, Güçlü Tanrı, Ebedi Baba, Esenlik Önderi olacak.”

Yine Zekeriya Peygamber şöyle yazmıştır:
    Zekeriya 2:10-13

‘RAB, “Ey Siyon kızı*, sevinçle bağır! Çünkü aranızda yaşamaya geliyorum” diyor.

O gün birçok ulus RAB`be bağlanacak, O`nun halkı olacak. O zaman RAB aranızda yaşayacak, siz de beni Her Şeye Egemen RAB`bin gönderdiğini anlayacaksınız.

RAB kutsal topraklarda Yahuda`yı kendi payı olarak miras edinecek ve Yeruşalim`i yine seçecek.

Ey insanlar, RAB`bin önünde sessiz durun! RAB kutsal konutundan kalkmış geliyor!’

Yalnızca bu iki çok önemli tevrat peygamberlikleri bile bizim Mesih’i neden Rab olarak tanımladığımızı kanıtlıyor. Ama sadece bunlar değil, daha birçok ayet vardır tevratta ki kabul ettiğimiz Mesih İsa Rab’bin ta kendisidir. Bu nedenle Rab son olarak kendisi geldi, O da Mesih idi, bu nedenle Rab’bin ortaya çıkaracağı yeni bir şey, ya da yeni bir düzen kalmamıştır, O herşeye son nokta koymak, herşeyi mühürlemek ve onaylayıp tamamlamak için gelmiştir. Bu nedenle herşey Mesih ile tamamlanmıştır.Tıpkı Daniel peygamberin kitabında yazıldığı gibi:

Daniel 9:24-27

Başkaldırıyı ortadan kaldırmak, günaha son vermek, suçu bağışlatmak, sonsuza dek kalıcı doğruluğu sağlamak, görüm ve peygamberliği mühürlemek, En Kutsal`ı meshetmek* için senin halkına ve kutsal kentine* yetmiş hafta*fk* kadar zaman saptanmıştır.

Şunu bil ve anla: Yeruşalim`i yeniden kurmak için buyruğun verilmesinden, meshedilmiş* olan önderin gelişine dek yedi hafta geçecek. Altmış iki hafta içinde Yeruşalim yeniden sokaklarla, hendeklerle kurulacak. Ancak bu sıkıntılı zamanlarda olacak.

Bu altmış iki hafta sonunda meshedilmiş olan öldürülecek ve onu destekleyen olmayacak. Gelecek önderin halkı, kenti ve kutsal yeri yerle bir edecek. Sonu tufanla olacak: Savaş sona dek sürecek. Yıkımların da olacağı kararlaştırıldı.

Gelecek önder*fl* birçoklarıyla bir haftalık sağlam bir antlaşma yapacak. Haftanın yarısı geçince, kurbanı da sunuyu da kaldıracak. Kararlaştırılan yıkım başına gelinceye dek yok edici önder tapınağın üst bölümüne yıkıcı iğrenç şeyler* yerleştirecek.”

İncili okursanız kalın yazılmış olan sözlerin gerçekleşmiş olduğunu göreceksiniz. Mesih öldürüldü, tüm öğrencileri onu yalnız bıraktı, petrus bile onu inkar etti. Ama Mesih dirildi, ölüm onu tutamazdı, ve öğrenciler bunu gördüklerinde, ilk başta kaçtıkları Mesih’in adını heryere korkusuzca duyumaya başladılar. Sonunda öldürüceklerini bile bile… Çünkü yazdıkları şeyler kendi uydurdukları şeyler değildi. Gerçeklerdi,ölümü göze alarak yaptıkları bu gerçeğin kanıtıdır.

Esenlikler…

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.