Söke kilisesi’ne sanal saldiri

• Bu konu 6 izleyen ve 12 yanıt içeriyor.
13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Geçtiğimiz hafta içinde kilisemizin internet sitesi hacklendi. Site adresini tıkladığınızda karşınıza bir PKK teröristinin oldukça kötü durumdaki cesedinin fotoğrafı çıkıyordu. Kısa zamanda sorun halledildi ve polise gidildi. Fakat hala bu saldıyı yapan kişi ya da kişiler bulunabilmiş değil.
    Daha geçen hafta toplantıda ülkemizde terör sorunu ile ilgili dua etmiştik. Bu çirkin savaşın bitmesi, Türk ve Kürtün bir arada kardeşce yaşaması, vatani görevini yapan gözbebeğimiz oğullarımızın güvenliği için, dağlardaki teröristlerin de gerçek kurtuluş yolu yani İsa Mesih’i bularak hayatlarına huzur gelmesini diledik. Aradan 3-4 gün geçtikten sonra bu şekilde bir sorunla karşı karşıya kalmak bizi oldukça şaşırttı. Biz dua etmeye devam ediyoruz, hem askerlerimiz için hem de teröristlerin de doğru yolu bulmaları için, ülkemizde huzur için… Çünkü çok iyi biliyoruz ki Tanrı’mız savaş istemiyor.
    «`Komşunu sev, düşmanından nefret et’ denildiğini duydunuz. 44Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. 45Öyle ki, göklerde olan Babanızın oğulları olasınız.
    Esenlikler dilerim…

Anonim
    Pasif

Degerli Aylin kardesim, Tanri sizi bereketlesin ve Kilisenizi korusun, Malesef Gozu kanli teroristler simdi tam bir azgin seytan gibi heryere ve her tarafa saldirip, ocaklara ates dusurup insanlari mahvediyorlar, Asker, Polis, Sivil demeden herkesi mahvetmek icin firsat ariyorlar, Onlari Tanrinin ellerine teslim ediyoruz, Tanri gerekeni yapacaktir,

Anonim
    Pasif

Geçen haftaki toplantımızda konu ”affetmek”ti. Ve Aktütün Karakoluna yapılan saldırı çok yeniydi, hepimiz üzgündük. Aramızda 2 tane de Kürt kardeşimiz vardı. O gün hepimiz bu savaşın bitmesi için dua ettik. Ve teröristleri dahi bağışlamamız gerektiğini ve onlar için de dua etmemiz gerektiğini konuştuk. Zordu elbette o kadar şehit haberinden sonra acımıza neden olan insanlar için dua etmek… Ama bu anlayışı Rabden istedik, affedebilmek için güç vermesini. Ve o gün vaaz veren kardeşimiz Pablo bize kendi ülkesindeki sıkıntıyı anlattı. Maya’lar ve Metisto’lar arasında yıllarca süren çekişmenin tıpkı ülkemizdeki gibi çok büyük acılara neden olduğunu ve bu iki ırkın tıpkı burada olduğu gibi birbirinden nefret ettiğini anlattı. Ama yılmadan yıllarca ülkedeki bütün kiliselerde bu çekişmenin son bulması için dua ettiklerini anlattı. Ve söylediğine göre artık Guatemala’da Maya ve Metisto çekişmesi yok :) Evet başka sorunlar var ama en azından birbirlerine düşmanlıkla bakmıyorlarmış. Bu örnek bize ümit verdi, ve bu ümitle Türk ve Kürt yanyana dua ettik bunun için. Ben inanıyorum ki eğer bizler de yılmadan Rabden barış dilersek , O mutlaka bize bunu verecek.
    Sitemize bu saldırıyı yapanlar belki Türk millyetçilerdi belki de Kürt teröristler. Henüz bunu bilmiyoruz. Tek bir gerçek var hangi taraftan olursa olsun İsa Mesih’in bu iki ırktan insanları yan yana getirip kardeş yapmasını hazmedememişlerdi… İsa Mesih’teki sonsuz sevgiyi tadabilmeleri için Rab yüreklerini yumuşatsın. Ve kilisemizi korusun.

Anonim
    Pasif

Türk’ten ve Kürt’ten de önce bir insan bir insanı neden öldürür ki?

Şartlar ne olursa olsun… Sebeb her ne olursa olsun… Adam öldürmenin sonuna kadar karşısındayım… Çünkü insanları öldürmekle hiç bir şeyin çözülemiyeceğini ve bir şeylerin çözülemediği gibi de insanların içindeki öfkenin daha da artacağını biliyorum.

Dolayısıyla teröristleri ve tererün her türlüsü eşrefle kınıyorum.

Sitenize yapılan saldırıya gerçekten çok üzüldüm; ama bir yandan da doğru yolda olduğunuzun bir göstergesiydi bu. Çünkü söylenecek mantıklı sözlerin bittiği yerde saldırılar başlar… O saldırıyı her kim yapmışsa… Demek ki sitenizde duyurduğunuz müjdeye verebileceği bir cevap kalmamıştı ve en ilkel yol olan saldırıyı seçmişti.

Anonim
    Pasif

şimdi terör sorunu ayrıdır kürt sorunu ap ayrıdır sevgili arkadaşlar.burda yapılan konuşmalarda ben sanki terör ile kürtlerin ilişklendirildiğini sezdim. bu son dereece yalnıştır.10 milyonun üstünde kürt vatandaşımız var bu ülkede bunların hepsi pkk sempatizanıymış görüntüsü vermek çok yalnış bir durumdur.terör asla kürtleri temsil etmiyor.unutmayalımki aktütün karakolunda şehit olan askerlerimizin içinde kürtlerde vardı.bu ülke kürdüyle türküyle müslümanıyla hristiyanıyla hepimizindir. bu pkk ise tamamen yabancı güçlerin maşasıdır.

Anonim
    Pasif

Sayin izmirligizem`e bende katiliyorum,

Ulkemizde Kurt Milletdaslarimizla bir sorun oldugunu dusunmuyorum, Cunku Bu ulkede en yuksek makamlara bile Kurt Milletdaslarimiz gorev yapmistir ve vatanimiza cok guzel hizmetler vermistir, (Basbakanlar, Cumhurbaskanlari, Bakanlar v.s.),

Sorun burada Teroristlerdir, ve bizlerde Bu Teroristleri kesinlikle Esefle kiniyoruz,

Anonim
    Pasif

Sevgili izmirligizem ben bu tarz düşüncelere sebebiyet vermemek için bilerek “Türk’ten ve Kürt’ten de önce bir insan bir insanı neden öldürür ki?” ve “Dolayısıyla teröristlerin ve tererün her türlüsünü eşrefle kınıyorum.” cümlelerini kullandım.

Benim her zaman taktir ettiğim, düşüncelerini, ideolojilerini, fikirlerini araştırmaktan ve öğrenmekten büyük zevk aldığım bir kişi vardır ki bu kişi de İsmet İnönü’dür. İsmet İnönü hem gerçek bir demokrattı hem de Kürt’tü ve her zaman ve her yerde desteklediğim bir kişi olmuştur.

Anonim
    Pasif

@OrhanAnt 10475 wrote:

Sayin izmirligizem`e bende katiliyorum,

Ulkemizde Kurt Milletdaslarimizla bir sorun oldugunu dusunmuyorum, Cunku Bu ulkede en yuksek makamlara bile Kurt Milletdaslarimiz gorev yapmistir ve vatanimiza cok guzel hizmetler vermistir, (Basbakanlar, Cumhurbaskanlari, Bakanlar v.s.),

Sorun burada Teroristlerdir, ve bizlerde Bu Teroristleri kesinlikle Esefle kiniyoruz,

Size kesinlikle katılıyorum… Ayrıca eğer öyle bir sorun varsa ki olduğunu da düşünmüyorum. Bu sorunu ortaya atan bizler değiliz. Teröristler sadece insanların kanlarıyla yaşamazlar, onlar aynı zamanda para ve imkanlarla yaşar.Önce bunları yok etmek lazım…

Kürt kardeşlerimizin hepsine terörist demek çok yanlış ama bazı insanlarımızın canları o kadar yanmış yürekleri o kadar kavrulmuş ki bunun ayırdına varamayacak kadar yorgunlar.. Bu önyargıyı yıkmak onların elinde…

Kürt ya da Türk hiç fark etmez. Vatan için çalışan, hizmet eden herkes Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıdır.

Bizler yaşadığımız sürece de Türkiye Cumhuriyeti ayakta kalacaktır.

Anonim
    Pasif

Ben olay ve olgulara farklı açılardan yaklaşacağım. Tabi ki ; sizin yaptığınız gibi ses çıkarmak gerkiyor bu gibi olaylara ya da olgulara ! Ama bu olgu ve olayların birer temeli olduğu ve de bir şekilde başka şeyleri örtbas ereğiyle yapıldığına ya da yaptırıldığına kanaatim var. ( Tabi ki, kesin kanıtım yok ! Benim ifadem sadece , yorumdur. )

Kişileri kışkırtmak, kolaydır. Küçük yaşta olanlar, belki, pek bilemezler ! Dikkat edelim; olay ya da olgular 80 sonrası fazlasıyla patlak vermiştir. Bugün ( 17.10.2008 ) beş şehit kardeşim ile haberi okurken; boğazım düğümlendi,bir defa daha ! Olay ya da olguların o yıllardan beri Türkiye ‘nin her tarafına fazlasıyla yayıldığını görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti üzerine bir takım oyunlar oynanıyor. Bu arada gençlerin , kullanıldığını görüyoruz. TC. bütünlüğünü bozmaya yönelik. Ama neden ? Yanıtlanması gerken soru bu !

Zira genç, sıcak kanlıdır ve de düşünmeden karar verir .Adı üzerinde “delikanlı “. Kandırmak kolaydır. Bilinci, tam kazanmamıştır. Bana ( İnanlı olsun ya da olmasın hiçbir kişi, lütfen, kızmasın ) kimse kızmasın ki; durum, budur. Kullanılanlar, hep gençtir. Doğu’dan Batı’ya tümüyle yayılmıştır. Ben, 90 sonrası da yıllarca Doğu bölgelerimizde kaldım ve de bir sorun yaşamadım; hem de ailem ile birlikte. Kaldığım her yerdeki kişilere ve ailelerine her daim, her an güvenirim ve de severim.

Ama ?… Burada bir sorun var, başta dediğim gibi ! Bir yerlere , özellikle inanlı olanlara saldırı var ise; düşünmek gerekir ! İnanlıların birileri ile bir sorunu yok ki ! Var mı ? Zira inanlıların yönetimleriyle bir sorunu olamaz ki !. Rab, yönetime boyun eğmemizi söylüyor. Öyle değil mi ? Bulunduğumuz yönetimler için dua etmemiz gerek miyor mu ? Yönetimleri kabullenmemiz gerek miyormu ? Eğer inanlılar saldıya uğruyorlarsa; bunda bir şey vardır. Yalnış mı düşünüyorum ya da yalnış mı yorum yapıyorum ? Eğer inanlılara saldırıyorlarsa; onlar, düşünmeli ! Yarın yaşayacaklarını nasıl düşünebilirler ki ? Belki bu zaman olarak bir ya da iki değil fazla olsa bile cehenneme gitmeyeceklerinin ( saldıranların ) garantitisi insansıl olarak var mı ? Kanuni Sultan Süleyman bile her yere egemen olduğu halde; bu dünyada kalamamıştır.( Son savaşı, Sokullu yönetmiştir – Bir dönem korsandı – Yalnış mı anımsıyorum ?) Başka yoruma gerek var mı ?

O ya da bu; kim saldırırsa saldırsın, kişiler önemli değil . İnanlılara her ad ile ya da farklı biçimlerde saldırılar olmasını garipsemeyelim. Ama önemli olan birincisi Rab; ikincisi TC.’dir. Yalnış isem kabul ederim,yorumum yalnış ise önce Rab’be sonra devletime söz söylettirmem !…

Rab, herkesi korusun ve de bereketlesin.

Anonim
    Pasif

Ama önemli olan birincisi Rab; ikincisi TC.’dir. Yalnış isem kabul ederim,yorumum yalnış ise önce Rab’be sonra devletime söz söylettirmem !…

Bu sözü söylemenizde özel bir neden var mı? Aksini düşünenlere binayen mi..?

Anonim
    Pasif
    rut_debora;10486 wrote:
    Ama önemli olan birincisi Rab; ikincisi TC.’dir. Yalnış isem kabul ederim,yorumum yalnış ise önce Rab’be sonra devletime söz söylettirmem !…

Bu sözü söylemenizde özel bir neden var mı? Aksini düşünenlere binayen mi..?

Degerli kardesim Rutt_Debora

Inaniyorumki Firat Kardes o sozunde, hem kendisi icin hemde Diger Biz Turk Hristiyanlarin duygularini ifade etmek icin soylemistir.

Cunku Biz Turk Hristiyanlar, bircoklarinin tahmin ettiginden daha fazla Ulkemizi cok seviyoruz.

Tanri Ulkemizi, Yoneticilerimizi, Turkiye uzerinde Yasayip, Turkiye Cumhuriyeti Yasasina bagli tum insanlari Kutsasin ve esenligini ve bereketini uzerine doksun,

Anonim
    Pasif

Sevgili rut_debora; saat: 23.57. Yeni açtım forumu. Gerekeni Sevgili kardeşim orhan kardeşimin söylediğini gördüğüm için bir şey söylemek istenmiyorum.

Sevgili orhan kardeşimin verdiği yanıt, bence yeterlidir. Ben, bazı nedenle dışarı çıkmak zorunda kaldım ve de forumdan uzakta kaldım.

Rab’bin sevgisi ve ışığı sizinle olsun .

Rab, sizi korusun ve ve bereketlesin.hac5

Anonim
    Pasif

Ben herhangibir art niyetle o soruyu yöneltmedim. Orhan abimin de sizinde ne demek istediğinizi çok iyi anladım ve öyle olduğundan da hiç şüphem yok. Ben sadece onu belirttiniz acaba öyle düşünmeyenleri mi aksettiniz diye sordum Fırat abiciğim. Teşekkür ederim.

Rab’bin ışığı üzerinize olsun!

13 yazı görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.