Sizin için ölüyorum..!

• Bu konu 5 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    klaus
    Anahtar yönetici

Nasıl yanı tum ınsanlar cennete mı gıdecek ıyıymıs yaa o zaman ne yaparsak yapalım sadece hırıstıyan olmak yeterlı mı? Eger oyleyse bekleyın herkez gelirrr

Hersey bı yana ama gercekcı gelmedı bana acıklarsanız bunu sevınırım

Anonim
    Pasif

Sizin için ölüyorum..!

Nasıl yanı tum ınsanlar cennete mı gıdecek ıyıymıs yaa o zaman ne yaparsak yapalım sadece hırıstıyan olmak yeterlı mı? Eger oyleyse bekleyın herkez gelirrr

Hersey bı yana ama gercekcı gelmedı bana acıklarsanız bunu sevınırım

Sayın Kayıtsız Üye..

Siz.. nereden duydunuz,Tüm insanların,Cennete gideceğini..?
    Aydınlanmamız için Kaynak gösterin..!
    Ne yaparsak, yapalım hristıyan’san Cennete giriş.serbest miş.. mi…? bunu nerden duydunuz.. acaba..?

Bu konuda ne yazık..hiç bilği sahibi değiliz Sayın Kayıtsız üye..bizi aydınlatın..?

Anonim
    Pasif

Hersey bı yana ama gercekcı gelmedı bana acıklarsanız bunu sevınırım .”Insan her turlu pisligi yapsin;yol kesip adam soysun ‘ calsin insanlarin butun haklarini cignesin ve ben hristiyan oldum deyip dogru cennete girsin.Bende merak ettim birden cennet bu kadar basit bir yermidir.

Anonim
    Pasif

Evet… bu dünyevi zihne bir skandal gibi görünen şeydir Hristiyanlık’ta müjde edilen… Şiddete şiddetle karşılık vermenin şiddeti besleyen, varlığın iliklerine sinmiş kısır döngüsüne son vermek üzere insanlık tarihinin en büyük adaletsizliğine kurban Giden’in fedakarlığı herkesin günahlarını silmeye yeter de artar bile. Yeter ki insan bu fedakarlığın anlamını idrak etsin, kalbinin sertliği çatlasın, kendisine bulunulan bu korkunç lütfe minnet hissetsin.

Samimi bir minnetkarlıktır insanı kurtaracak, Semalar Saltanatı vatandaşlığına nail kılacak olan. Kendi becerileri değil (zaten gülünçler neticede hepsi… nefsin kendisine olan methiye düzme pislikleri hep). O minnettarlığı hissedeceği hayat anına kadar insanın tüm işlemiş olduğu suçların hesabı sırf o minettarlıktan dolayı silinecek ‘kar misali aklanacaktır’.

Tabi bu tür bir minnettarlık hisseden insanın gönlü o kadar hassaslaşmıştır ki öyle bir insandan artık gaddarlığın zuhur etmesine imkan yoktur. Hristiyanlık budur işte… bu tür bir gönül hassasiyetindeki merhamet taşan yaşam.

Cehenneme yol bir minnetduymazlıktan düzülür. İnsani zaaflar ve düşkünlüklerden değil. Zaaflar ve düşkünlüklerin samimi farkındalığı ve bu farkındalıktan dolayı Tanrı’ya sığınılması kurtarıcıdır hatta. Yeter ki ‘nasıl olsa Tanrı bahşedicidir kendimi günaha salsam da sorun olmaz’ türünde bir sinsilik olmasın. Tanrı herşeyi görendir çünkü.

Eski Hristiyan zahitlerinin bir deyişi vardı… ‘ayartıların rahatsız edişini eksik et insandan, bir tek kişi bile Cennet yüzü göremez’ diye. Zaaf ve düşkünlüklerin farkındalığıdır insanı Tanrı’ya teslim ettiren, yoksa sadece kendini beğenmişlik ve kibrinden bile cehennemlik olur.

Samimi bir şükrandan kemale erer insan sadece. Becerilerinden değil. Ama o öyle derin bir şükrandır ki… Tanrı’nın bizzat kendisini yeryüzüne indirtir, kulun en basit gündelik hayat alışverişlerini bile yönetmesine yol açar… Bu varlığın en büyük mucizesidir ve işte… bu Hristiyanlık’tır.

Anonim
    Pasif

Sayın Kayıtsız Üye, yani abdülcabbar,

Her türlü sahtelik mübahtır, değil mi. ‘Misafir Ziyaretçi’ adına girip, herkesle resmen alay edeceksiniz, ‘Bilmek istiyorum’ deyip, içinizdeki Deccal’ı Foruma dökeceksiniz. Bilmek, öğrenmek için değil, kendinize göre alay etmek için, soruyormuş gibi düzenlenen çirkin beyanat ve saldırılarınızın tümünü (14 adet) bu forumdan sildim ve sizleri de yasakladım. Üye değilsiniz artık. Tövbe etmezseniz, sizi Tanrı da ebediyen yasaklıyacaktır.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.