Sizce..İSA Mesih Tanrı’mıdır.?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Mezmur 145 , Tanrı’nın kişiliğini, düşüncelerini ve bize karşı olan duygularını açıklar:
    “RAB lütufkar ve sevecendir,
    Tez öfkelenmez, sevgisi engindir. ,
    RAB verdiği bütün sözleri tutar,
    Her davranışı sevgi doludur.
    RAB her düşene destek olur,
    RAB kendisini çağıran, İçtenlikle çağıran herkese yakındır.
    Feryatlarını işitir, onları kurtarır.

Niçin İSA Mesih.?
    Sizce İsa Mesih, Tanrı’nın en açık ve en özel resmimi dir.?.

Büyük dünya dinlerine baktığımızda ,bu kişiler kendilerini ya öğretmen ya da peygamber olarak tanıtmışlardır. Bu kişilerden hiç birisi Tanrı olduğunu iddia etmemiştir.
    Farklı olansa,İsa Mesih bu iddiada bulunmasıdır.. İsa Mesih’i bütün diğerlerinden ayıran budur.

İsa Mesih,
    “Beni gören beni göndereni de görmüş olur.”
    demiştir.

Yuhanna 8:12 de:
    “Ben dünyanın ışığıyım. Benim ardımdan gelen, asla karanlıkta yürümez, yaşam ışığına sahip olur.”
    Der.

Sizce..?
    Birinin ortaya çıkıp’ta, Tanrı iddia’sında bulunabilmesi için, hangi niteliklere sahip olması gereklidir.?
    Dünya üzerinde bu tarz, Tanrı niteliklerini üstlenen biri daha çıkmışmı dır ?
    Tabiki hayır.

Bunu üstlenen sadece İsa Mesih,tır.bunu açıkça dile getirmiştir. Tanrı’ya ait nitelikleri üstlenmekle kalmamış bunu göstermiştir.
    İnsanların günahını affedebilmek,
    İnsanı, günah alışkanlığından kurtarmak, onlara cennette sonsuz yaşam ve bol yaşam vermek.

İsmi geçen öğretmenler yada peyganberler, insanların sözlerine odaklanmasını isterken,
    İsa Mesih ne yapmıştır.?
    İsa Mesih farklı olarak ,insanların kendisine odaklanmasını istemiştir.

“Benim sözlerimi izle, gerçeği bulacaksın,” demedi.
    “Yol, gerçek ve yaşam ben’im» dedi.

İsa Mesih, Tanrı olma iddiasını söylemekle kalmamış, bunu yaptıklarıyla desteklemiştir.

İsa Mesih, diğer insanların yapamayacağı şeyleri, yani mucizeleri yapmış. İnsanları iyileştirmiş, kör, sağır, sakat…hatta ölüleri dirilt’mış, nesnelerin üzerindeki güç’ünü ortaya koymuştur.
    Yoktan, binlerce insanı doyuracak yiyecek var etmiştir.
    Doğa üzerinde de mucizeler yapmıştır, bir göl üzerinde yürümüş, fırtınaya hükmetmiştir.

Tanrı’nın kişiliği hakkında, ne biliyorsak, ne ögrendiğsek ve Tanrı’nın insanlığa karşı duyguları, düşünceleri ve beklentileri hakkındaki konularla ilğili tüm sorularımızın cevabını, Kutsal Kıtap’ımız bizlere veriyor.
    İsa Mesih,bizlerdeki bencil’liklerimize ve tüm kusurlarımıza ramen,yine de bizle bir ilişki isteyen olduğunu göstermiştir.
    İsa Mesih, Tanrı’nın bize karşı olan sevgisi yüzünden, Tanrı’nın farklı bir plan sunduğunu açıklamıştır.
    Tanrı, bizim günahlarımızın cezası olarak Kendi ruhsal Oğlu’nu kurban olarak vermiştir.

İsa Mesih, işkence görmüş.bileklerinden ve ayaklarından çakılarak, çarmıha germişlerdir.
    İsa Mesih’in mucizelerini düşünürsek, O’nu çarmıhta tutanın o çiviler değil..
    Bize karşı beslediği sevgi olduğunu anlarız.
    İsa Mesih, bizim yerimize, biz affedilebilelim diye canını vermiştir.

Yeryüzündeki, dinlere baktığımızda, sadece İsa Mesih olarak beden alan Tanrı’nın bizlere bu kadar yakın olduğunu görürüz.
    O’nun ,Tanrısal sevgisi, bizim ihtiyaçlarımızı bilir ve bizleri kendine çeker.
    Tanrı tarafından tamamen kabul edildik ve O’nun gerçek sevgisinin artık ne olduğunu biliyoruz,çünkü bunu tatdık.

Tanrı, şöyle der:
    Seni sonsuz bir sevgiyle sevdim, Bu nedenle sevecenlikle seni kendime çektim.” Yeremya 31:3

İsa Mesih ‘in Tanrı olduğunu ortaya koyan en kesin kanıt, kendi Ölümünden dirilmesidir.. üç gün sonra tekrar yaşama döneceğini bildirmişti. Çarmıha gerilmesinden sonraki üçüncü gün, mezarının kapısına iki tonluk bir kaya dikilmiş, başında silahlı Roma askerleri dururken,Diriliş gerçekleşerek geriye, İsa Mesih’in vücuduna sarılmış olan içi boş kefeni kalmıştır.

Asırlar boyunca İsa Mesih’in ölümden dirilmesi üzerine yasal, mantıksal ve tarihsel analizler yapılmıştır, ancak her defasında diriliş sonucuna varılmıştır.

Tanrı, O’nunla olan ilişkimizin asla bitmeyeceğini vaat etmiştir:

“Koyunlarım sesimi işitir. Ben onları tanırım, onlar da beni izler. Onlara sonsuz yaşam veririm; asla mahvolmayacaklar. Onları hiç kimse elimden kapamaz. Onları bana veren Babam her şeyden üstündür. Onları Baba’nın elinden kapmaya kimsenin gücü yetmez.”
    Yuhanna 10:27.29

Esenlik İsa Mesih’i tanıyan kardeşlerimle olsun.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.