Siz’ce Mesih kimdir?

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Isa Mesih sordu: Ya sizler, sizce ben kimim? Markus 8,29

Bir kere Isa Mesih ögrencilerine sordu:” Insanlar benim hakkimda ne diyor? Elciler ögretmenleri hakkinda cesitli fikirler duymuslardi.Kimisi onun hakkinda, öldürülen Peygamber Vaftizci Yuhanna’nin yerine dirilmis oldugunu,kimisi ise Peygamber Malaki’nin önceden bahsettigi ve gelecek olan Ilyas Peygamber oldugu, daha baskalari ise peygamberlerden biri oldugu seklindeydi.Fakat hic kimse önceden vaat edilmis ve gelecek olan Mesih oldugunu kabul etmeye yanasmiyordu.

Acaba günümüzde bu baska türlü mü?Isa Mesih hakkinda yine cesitli fikirler dolasiyor: kendi ideali ugruna ölmüs olan bir din kurucusu,bir reformist! Iyi bir insan,büyük bir peygamber! Cogu insanlar O’nun insan bedeninde yeryüzüne gelen Sonsuz Tanri’nin Oglu- gercek günahsiz insan ve sonsuz Tanri tek kisilikte-olduguna inanmiyorlar.

En sonunda Isa Mesih ögrencilerine kendilerinin ne düsündügünü sordu.Günümüzde de olan sey ayni.Önemli olan baskalarinin ne düsünüyor olmasi degil Isa Mesih’in benim icin ne oldugu önem tasiyor.

Petrus söyle cevapladi:” Sen Yasayan Tanri’nin Oglu Isa Mesih’sin!” Petrus O’nu tanimis ve iman etmisti. Siz acaba nasil bir cevap verirsiniz size söyle sorsa:”Sence ben kimim?” O sizin güveninizi hediye ettiginiz ve sizin kisisel kurtariciniz ve Rab’biniz midir? Eger O’na iman etmisseniz Incil’de Matta 16,16.17’de sözü gecen “ne mutlular” sinifina siz de dahil olmussunuz demektir.Sizin iyi bir Önderiniz ve iyi bir Cobaniniz var ve sizi güvenle ve saglam bir sekilde hedefe-kendisiyle birlikte eve- ulastiracaktir.

Ne mutlu böyle bir insana!

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.