Siyah tabutlar vs.

• Bu konu 4 izleyen ve 4 yanıt içeriyor.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ya beni ürküten şey hristiyanlıkta cenaze arabası tabutlar bile siyah. Sanki ölünce kötü bir yere gidecekmiş ölen kişi. Soğuk bir ortam oluşturuyor :( Her yerde böyle mi ?

Anonim
    Pasif
    diedline;21629 wrote:
    Ya beni ürküten şey hristiyanlıkta cenaze arabası tabutlar bile siyah. Sanki ölünce kötü bir yere gidecekmiş ölen kişi. Soğuk bir ortam oluşturuyor :( Her yerde böyle mi ?

Siyah renk matemi simgeledigi icin kullaniliyor.Yoksa ölenin kötü bir yere gidecegi icin degil.Türkiye’yi bilmem ama Avrupa’da tabutlar son derece güzel ve rengi de siyah degil ekseriyetle:))Yani insanin ölesi geliyor:))
    Saka bir yana ölüm ve cenazeler tabi ki hosumuza gitmeyen aci anlardir.Ama ölüm son demek olmadigi icin ve ölüm Rab’le aramizdaki günah sorumumu halletmede bir hatirlatma oldugu icin ciddilikle üzerinde düsünmemiz gereken bir andir.

431225001208288728.gif

Anonim
    Pasif

Anladım . çok teşekkürler ^^

Anonim
    Pasif

Sevgili Diedline,
    Hristiyanlıkta ölüleri gömerken ille de siyah tabut olması gerekir diye bir kural yoktur. Avrupa”da çeşitli renklerde tabutlar vardır. Örneğin ceviz rengi, acık tahta rengi, siyah.. Seçim kişinin kendisine bırakılmıstır.

Sevgilerimle

Anonim
    Pasif

Bunlar şekilsel olgulardır sevgili Diedline. Ölümün üzücü yanını ve ciddiyetini temsil etmek için siyah ya da benzeri koyu renkte tabutlar kullanılıyor. Ölüm dostumuzu kaybettiğimiz için bizleri üzüyor fakat o Rabbin yanına vardığı için ana kahramanı sevindiriyor. Koyu renk ölümün ciddiyetini de temsil edyor. Neticede sadece Mesih’e inanan kişilerde bu böyle demek yanlış olur. Nitekim hiç bir yerde pembe, pullu ya da rengarenk tabutlar yoktur. Siyah ise asaleti, ciddiyeti ve yası temsil edebilecek en iyi renktir.
    sevgilerimle…

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.