sivaslı

• Bu konu 6 izleyen ve 8 yanıt içeriyor.
9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

merhaba kardeslerım ben sivas daki umut toplulugunun telefonunu yada yerını ogrenmek ıstıyorum ulasırsanız sevınırım cunku cok mutsuzum ve kendımı hrıstıyanlık da buldum daha mutluyum saygılar

Anonim
    Pasif

merhaba kerdeş,
    size birşey sormak istiyorum,
    ben müslümanım ama sizin dininizi merak ediyorum, amacım dinimi değiştirmek değil ama araştırıp dininizi öğrenmek istiyorum,
    aynı allaha inanıyoruz ama neden bu kadarfarklıyız?
    dininiz hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirim, kiliseye gitsem acaba beni ciddiye alıp konuşurlarmı?
    bir kilisenin hangi kilise olduğunu nasıl anlarım? katolik ,protestan, ortadoks?
    ermeni kilisesi?
    bana yardımcı olursanız size minnetkar olacağım,

çok teşekkürler……..

Anonim
    Pasif

benim sorum su

tanrinin isa mesihte kendi ruhunu dunyaya goturmesi benim icin biraz degisik geliyor tanri neden kendisinden cok daha dusuk bir yaratigin kiliginda dunyaya gelsin ki …

yada isadan once neden peygamber gonderdi normal insan olarak sonra neden kendi ruhunu gonderdi madem kendi ruhunu gonderecekti onceden neden peygamber gonderdi …

merakimi cevaplarsaniz sevinirim burada celiskiye dusuyorum

saolun …

klaus
    Anahtar yönetici
    felluce34;13247 wrote:
    merhaba kardeslerım ben sivas daki umut toplulugunun telefonunu yada yerını ogrenmek ıstıyorum ulasırsanız sevınırım cunku cok mutsuzum ve kendımı hrıstıyanlık da buldum daha mutluyum saygılar

bu telefon ve mail adresinden ulasabilirsiniz

0544 421 08 86
    tekin_daniel@hristiyan.net

klaus
    Anahtar yönetici
    navy;13263 wrote:
    merhaba kerdeş,
    size birşey sormak istiyorum,
    ben müslümanım ama sizin dininizi merak ediyorum, amacım dinimi değiştirmek değil ama araştırıp dininizi öğrenmek istiyorum,
    aynı allaha inanıyoruz ama neden bu kadarfarklıyız?
    dininiz hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirim, kiliseye gitsem acaba beni ciddiye alıp konuşurlarmı?
    bir kilisenin hangi kilise olduğunu nasıl anlarım? katolik ,protestan, ortadoks?
    ermeni kilisesi?
    bana yardımcı olursanız size minnetkar olacağım,

çok teşekkürler……..

Sevgili Üyemiz

forumu dikkatli bir sekilde okudugunuz takdirde bircok sorunuzun cevabinin verilmis oldugunu göreceksiniz.

Samimi bir sekilde hangi protestan kilisesine giderseniz gidiniz sizi dinleyip sizi bilgilendirecekleriden eminim.

Anonim
    Pasif

@Meraktan 13273 wrote:

benim sorum su

tanrinin isa mesihte kendi ruhunu dunyaya goturmesi benim icin biraz degisik geliyor tanri neden kendisinden cok daha dusuk bir yaratigin kiliginda dunyaya gelsin ki …

yada isadan once neden peygamber gonderdi normal insan olarak sonra neden kendi ruhunu gonderdi madem kendi ruhunu gonderecekti onceden neden peygamber gonderdi …

merakimi cevaplarsaniz sevinirim burada celiskiye dusuyorum

saolun …

oncelikle sorunun erkenden yayinlanmasina tesekkur ediyorum …

soruya cevap verirseniz mutlu olurum …

saolun …

Anonim
    Pasif

Quote:
    Size birşey sormak istiyorum. Bn müslümanım ama sizin dininizi merak ediyorum, amacım dinimi değiştirmek değil ama araştırıp dininizi öğrenmek istiyorum.

Sevgili Navy,
    Müslüman olduğunuz halde kendi dininizin dışında başka inançları araştırmanıza sevindim. Bunu her bireyin yapması gerekir. Başta kendi inancı, daha sonra da diğer din ve inançları sorgulamak gerekir. Siz bunu yapıyorsunuz. Bu konuda size severek yardımcı olmaya çalışacağiz.

Quote:
    Aynı allaha inanıyoruz ama neden bu kadarfarklıyız? Dininiz hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirim, kiliseye gitsem acaba beni ciddiye alıp konuşurlarmı? Bu kilisenin hangi kilise olduğunu nasıl anlarım? katolik ,protestan, ortadoks? Ermeni kilisesi?

Tek bir Tanrı vardır, ve hepimizi yaratan Tanrı aynıdır. Ama sizin inandığınız Tanrı ile İncil’deki Tanrı aynı değildir. Kur’an’daki İsa Peygamber ile İncil’deki İsa Mesih’de aynı kişi değildir. İncil’deki Tanrı, sevgi Tanrısı’dır. Seven, bağışlayan, merhamet eden bir Tanrı’dır ve sevgisini, biricik Oğlu İsa Mesih’i günahlarımızın bedelini ödemek için çarmıh ölümüne göndermekle kanıtlamıştır. .İsa Mesih tüm insanlığın günahını çarmıh üzerinde kanını dökerek ödemiş, ödememiz gereken cezayı kendisi yerimize ödemiştir. Kurtuluş bir armağandır ve sadece imanla elde edilir. İsa Mesih’in çarmıh üzerinde kurtuluşumuzu sağlamıştır. O’na iman eden herkes bu kurtuluş armağanına sahip olur ve kurtulur. Tanrı bizlerden bir şey istemiyor. O sadece yüreğimizi istiyor, günahlarımızla O’na gitmemizi istiyor.

Sevgili Navy, forum sayfamızdaki yazıları okuyun, radyoyu dinleyin, sorularınız olursa bize yazın, size severek yardımcı olmaya çalışacağız. Yakınınızda bir Protestan kilisesi varsa oraya gidin. Oradaki insanların sizi sevgiyle karşılayacaklarından kesinlikle emin olabilirsiniz. Oturduğunuz yeri bize bildirirseniz size, bulunduğunuz yere en yakın olan kilisenin adresini verebiliriz o zaman.

Tanrı’nın size sevgisiyle dokunmasını ve ruhsal gözlerinizi açması ve gerçeklerini size açıklamasını diliyoruz.

Sevgiyle
    Suna

Anonim
    Pasif

Sayın felluce34, gerçekten imanlı mısınız? Nickiniz, camiiler şehri anlamına geliyor.. Irak’ta aşırı dindar kişilerin bulunduğu bir kentin adını bilerek mi nick olarak belirlediniz? Bu biraz beni düşündürdü.. Umarım beni mazur görürsünüz..

sevgilerimle.

Anonim
    Pasif

arkadaslar sorumu cevaplarsaniz cok sevinirim …

9 yazı görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.