Sinirsel Çöküşler ve Anılar’ın Tedavisi.

• Bu konu 1 izleyen ve 0 yanıt içeriyor.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Ruhsal tedavi..?
    Yada anıların tedavisi.!

Bir çoğumuz,benliğimizde, acılarla dolu tortulu,yada kemikleşmiş anılara,ve bunların sebep olduğu, derin iç çekişlere,gizli kalmış korkulara sahip olabiliriz.

Olması gereken nedir diye sorsam,?
    Bi çoğunuz eminim ki, ruhsal ve duygusal olgunluğa giden iyileşme yada tedavi diye cevap verirsiniz.

Psioloji desteğ’ı reddediyorum şeklinde algılanmasın O daha çok yeni teoriler ve yaklaşımlarla dolu bir bilim dalı olarak faydalıdır.. diye de kabul ediyorum.
    Benim burda bahsetmek istediğim,anlatmak istediğim,Kutsal Kıtap öğretisi ile bu konunun bize söyledikleri ve bu konuda verilen öğreti.

Bu gün İman etmiş inanlılar olarak,bizler tüm gerçekleri Tanrı’nın Söz’ünün eleğinden, geçirerek ruhsal dengemizi koruruz.

Bilinç altındaki katılaşmış korkularımızdan,endişelerimizden kurtulmamızın ve iyileşmemizde izleyeceğimiz yol, Kutsal Ruh’un duygusal ve ruhsal sorunların iyileşmesinde, gücünü ortaya koyduğu ve bizimle bağını güçlendirdiği alan… Dua

Bazı durumlarda, Kutsal Ruh, gerekli araçları kullanarak Mesih İnanlısı olan ve yeterli bilğiye ve ruhsal ayırıma sahip çalışanlarını bu konuda da kullanabilir.Tanrı, kendi kendimizde, ortaya çıkaramadığımız şeylerin iç yüzlerini, su üzerine çıkarmamızda inanlı başka kardeşlerimizide,
    kullanabilir..
    İyileşmek; bizi özgür kılacak gerçeklere ulaşmamızı engelleyen, gizli kalmış acılarımızı,karşılanmamış ihtiyaçlarımızı,bastırılmış duygularımızın ortaya çıkışıdır.

Bu gün davranış ve tavırlarımızı etkiliyen acı verici anılardan,korkular ve kaygılardan kurtulmadıkça ne iyileşme nede ruhsal büyümeden söz edebiliriz.

Kurtulmayı bırakın,bu bilinç altındaki yığınımlar ,fiziksel ve duygusal zorlukların yarattığı itişle bizi her geçen gün sinirsel çöküşlerin eşiğine de getirerek,ruhsal yönden yıkımımıza sebep olur.
    Hayat dayanılmaz gelir,yaşam artık bize tat vermez olur,girdap içinde her geçen gün dibe biraz daha çekilir hale geliriz.

Ruhsal yıkımımızın yanında ,yaşamımızda dağılmış bir ailemiz olabilir,,yaşanılan ekonomik zorluklar olabilir,bizleri çok erken yaşta yoğun çalışma sorumluluğu içine iten fakirlik olabilir,yaşanılan,yada en yakınımızda,yada kendimizin yaşadığı hastalıklar olabilir.
    Kurtulmak isteriz..
    Nasıl mı.?
    Geçmişte her ne yaşamışsak,yaşadıklarımızla yüzleşerek,günahsa,günahımızı Rabbin önüne getirerek,yaşamımızda karşılaştığımız,kötü durumlarda,kapana kısıldığımız her durumda sabırlı davranarak, Tanrı’ya tüm içtenliğimizle yaklaşarak,O’na yapacağımız tüm itiraflarımız ve O’na edeceğimiz dua’larla ,kimi zaman gözyaşları içinde,O’na ihtiyacımızın olduğunu belirterek, hayatımıza gelmesini,O’na ihtiyacımız olduğunu belirterek,bize,geçmişte her ne yaşamışsak,bilinç altındaki kirliliğimiz temizlemesi için,Kendi yanlış tutum ve inciltici davranışlarımız için,yada başkalarına karşı duyduğumuz kin ,nefret duygularından bizi arındırması için,bağışlama güdüsünü içimize koyması için ve bize lütfünü bahşetmesi için,

Tek yapmamız gereken şey,sabırlı olmamız ve Dua’lardan hiç ayrılmamamız. O’na duyduğumuz, sevgi’nin, karşımıza çıkan engelleri temizlemesinde, bize güç katması için,ya inanlı kardeşlerimizle,yada tek başımızda yaptığımız dua’larımızla Ruhsal iyileşmeyi kazanabiliriz.

Sonuçta Tanrı’nın size yardımını görecek,ve O’nun gerçeğini gerçek olduğunu ,sizi hiç bırakmadığını anlıyacaksınız.

Ben bunu çoğu kez yaşadım.O’ndan uzaklaştığımı hissettiğim her durumda,dua ederek özür diledim, bağış istedim.benimle bağını koparmaması için O’na yalvardım.sabırsızlığımı bağışlamasını diledim.
    Bana her yönden olduğu gibi, ruhsal yönden de sifa vermesi için yakardım.
    Kutsal Kıtap’ımızda Tanrı bize diyor ki:

“Bu nedenle ,sifa bulmak için günahlarınızı birbirinize itiraf edin ve birbiriniz için dua edin.Doğru kişinin yalvarışı çok güçlü ve etkilidir.”
    Yakup 5:16

Sizin, hiç dua’larınıza yanıt alamadığınız oldumu.?
    Olmuştur,bunu da bazen yaşıyabiliriz.
    Çünkü, yanlış şeyleri hatalı yaklaşımlarla isteriz.
    Burda hata bizlerdedir.Tanrı’ya neden cevap vermiyor,diyede birde kalkar sitem ederiz.(Tanrı bizi bu tür yaklaşımlarda affetsin diyorum)

Kutsal Kıtap ,bu konuda bizlere şunu diyor:

“Bir şeyi arzu ediyor,elde edemeyince adam öldürüyorsunuz..Kıskanıyorsunuz,isteğinize erişemeyince çekişip kavga ediyorsunuz.Elde edemiyorsunuz,çünkü Tanrı’dan dilemiyorsunuz..
    Dildiğiniz zaman da dileğinize kavuşamıyorsunuz..Çünkü kötü amaçla ,tutkularınız uğruna kullanmak için diliyorsunuz.”
    Yakup 4:2:3

Tanrı bizlere “Gerçeği bileceksiniz ve gerçek sizi özgür kılacak “diyor.
    Yuhanna 8:32

Gerçeği bilirsek her tür sorun problem yada sıkıntılarımızda Tanrı’ya ait “Gerçeğin Ruh’u”bizlerin ihtiyacı olan her tür ihtiyaclarımıza bir lazer ışığı gibi ışır ve beraberinde de kendi iyileştirici ışığında bizi taşıyarak, yaşadığımız her zorlukta,Tanrı’sal sıfasını bize bahşeder.

Sadece Dua’ ve O’unla kurulacak bağdır,bizi Tanrı’ya yaklaştıran.Bu evrende olumlu her şeyi bize getiren kapıdır.
    Dua zamanı, Tanrı’nın gücünün, bizim kişiliklerimizin en derinliklerine girdiği anlardır.
    Şunu da unutmamalıyız,Tanrı kimi zaman ,acı verici anıları başkalarının
    hayatlarında bir kutsama aracı olarak ta kullanabilir.
    Bazen çekilen acılar kişiliğimizin ana hatlarının oluşmasına neden olabilir.Bizi büyütebilir.

Mesih inanlısına yaraşan büyüme gerçek ve kutsallık yolunda,büyüme olgunlaşma olmalıdır,yada buna gösterilen gayret.

Rab İsa Mesih, acı verici anıları olan kardeşlerime iyileştirici ışığı ile şifa versin.Amin

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.