Sezen’den Hrant Dink’e şarki…

• Bu konu 2 izleyen ve 2 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

GÜVERCİN
    Bir daha açar mı karanfil kokusuz?
    Bir daha uçar mı güvercin şehirde?
    Yalancı güneşli bir ocak
    Mübarek cuma gününde
    Gitti cancağızım gitti
    Bitti son İstanbul
    Kaldırımlar zabıt tuttu şahidiz hepimiz,
    Her yer tetikti
    Sen de çekip gitme
    Dayan be umudum
    Dön gel, dön gel
    Meydan okur hayat
    pabuç bırakmaz ölüme
    Dön gel, dön gel
    Bir daha yazar mı kalem kanaya kanaya
    Kağıdı da kan tutar, ağaç değil mi soyu?
    Ağla doyasıya ağla!
    Aynı denizde çoğalır yüreğin özsuyu.

Kardeşçe yaşamayı öğrenemeyenlerin , İsa Mesih aracılığıyla barışın ve sevginin huzur veren tadını bir gün yüreklerinde hissetmeleri dileğiyle…

Anonim
    Pasif

Emeğinize sağlık sayın aylin! Sayın sezen’in Dink için yazdığı “Güvercin” şarkısının mısralarını birkaç kez okudum. Daha önce görmemiştim.

Sizin bu yazınız nedeniyle 30 yıl öncesine de döndüm bir an! Zira sayın Sezen ve Denizli’yle aynı semtin insanları olduğumuz için, bana güzel anlar da yaşattınız… Rab’bin ışığının sarmalında kalınız, her daim.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle! hisusa

Anonim
    Pasif

Teşekkür ederim, albüm elime geçtiğinde ilk bu şarkıyı dinledim. Daha çok yeni, işim gereği daha erken duyabiliyorum yeni şarkıları. Tüylerim diken diken oldu dinlerken ve İstanbul’a gittim gittim geldim. Üzülüyorum olanlara, ülkemin bu halde olmasına ve kimsenin kimseye tahammül edememesine. Böyle küçük şeyler oldumu da seviniyorum, hala bir umut var diye. Ayrıca şunu da belirtmeden edemiyeceğim, ben de İzmir’liyim ve çok özledim. Sanırım siz orada yaşıyorsunuz, Kordon’a ilk indiğinizde deniz havasını benim yerime çekermisiniz ciğerlerinize???

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.